18. júl 2019
Facebook

18.7.2019 (Webnoviny.sk) - Praktizujúci Falun Gongu si vo štvrtok v Bratislave uctili 20. výročie prenasledovania Falun Gongu v Číne. Pred budovou čínskeho veľvyslanectva si spomenuli na približne 100 miliónov ľudí v Číne, ktorí boli prenasledovaní za to, že sa venujú Falun Gongu, praxi meditácii a cvičení založenej na tradičných princípoch pravdivosť-súcit-znášanlivosť. "Bude to už 20 rokov odvtedy, ako sa 20. júla 1999 v Číne začalo prenasledovanie Falun Gongu. Prenasledovanie, v ktorom sú ľudia bezdôvodne zatýkaní, mučení, väznení a často dokonca prichádzajú o život,“ uviedol predseda Slovenskej Asociácie Falun Gong Marek Tatarko, ktorý agentúru SITA o tom informoval.

Zlo schované za komunistickou ideológiou

Na spomienkovej akcii vyjadril želanie, aby smrť týchto ľudí, a nielen ich, ale aj ďalších obetí komunistických režimov, nebola márna a aby ľudia dnes cez ich smrť dokázali uvidieť zlo, ktoré je schované za komunistickou ideológiou. Akcia sa konala v rámci 12 hodinového štafetového apelu za slobodu pre praktizujúcich Falun Gongu, ktorý potrvá do 21:00. Podobné akcie sa pri príležitosti tohto smutného výročia konajú po celom svete. Uctiť si prenasledovaných popri asi desiatke praktizujúcich Falun Gong prišli aj poslanci národnej rady Ondrej Dostál a Peter Osuský a starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Zuzana Aufrichtová. Účastníci držali banner s nápisom "20 rokov vytrvalosti k ukončeniu prenasledovania Falun Gongu“ a tiež fotografie obetí prenasledovania v Číne.

Zaujímavé deviatkové roky

Podľa poslanca Osuského je na svete málo skupín, ktoré žijú v pravde a v slušnosti tak ako Falun Gong. „A preto aj ako nečlen Falun Gongu vnímam jednoducho potrebu solidarity, tak ako vy ju vnímate s vašimi duchovne spriaznenými, ktorým sa dejú neuveriteľné veci v 21. storočí. Storočí, keď svet sa korí pred hrubým národným dôchodkom komunistickej Číny a vymieňa ju za to, čo sa v tej Číne deje," povedal. Poslanec Dostál konštatoval, že tak, ako sú v slovenských dejinách zaujímavými obvykle osmičkové roky a v čínskych z pohľadu Slovenska sú zaujímavé tie deviatkové. "Pred 20 rokmi začali byť masovo prenasledovaní nasledovníci Falun Gongu a pred 30 rokmi, keď sa vo východnej Európe rúcal komunizmus, bolo mesiac dozadu potlačené hnutie študentov na Námestí nebeského pokoja. A teda nádeje, ktoré demokraticky zmýšľajúci ľudia v Číne mali, že by sa mohla demokratizovať aj táto komunistická diktatúra, boli rozdrvené pásmi tankov,“ pripomenul.

Trestajú ich aj odbermi orgánov

Falun Gong je prax meditácií a cvičení, ktorá sa v 90. rokoch stala populárnou v celej Číne. V roku 1999 sa cvičeniu venovalo približne sto miliónov ľudí, čo bolo viac ako počet členov komunistickej strany a aj preto bol Falun Gong zakázaný a jeho prívrženci sú dodnes prenasledovaní. Popri väznení a mučení sú praktizujúci ľudia trestaní aj nedobrovoľnými odbermi orgánov, na ktoré v roku 2006 v knihe Krvavá žatva upozornila dvojica Kanaďanov David Kilgour a David Matas. Aj v dnešnej Číne sú ľudia, ktorí sa venujú Falun Gongu, kruto prenasledovaní. Metódy, ktoré sa pri prenasledovaní používajú, zahŕňajú nezákonne zadržiavanie, mučenie, šoky elektrickými obuškami, násilné vymývanie mozgov, prenasledovanie rodín či ekonomické prenasledovanie.

Viac k témam: Čína, Falun Gong, komunizmus, prenasledovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Bratislave si uctili výročie prenasledovania Falun Gongu, pri ktorom zatkli a mučili milióny ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

18.7.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 18. júla 15:57
Slovenskú europoslankyňu Luciu Ďuriš Nicholsonovú (ECR, SaS) vo štvrtok zvolili za predsedníčku výboru EP pre zamestnanosť a sociálne veci. Jej frakcia Európskych konzervatívcov a reformistov o tom informuje na twitteri, potvrdila to aj tlačová atašé Európskeho parlamentu na Slovensku Soňa Mellak.

O post sa uchádzala poľská premiérka

Zahraničné médiá upozorňujú, že o tento post sa uchádzala bývalá poľská premiérka Beata Szydlo, ani na druhý pokus však neprešla. Frakcia preto nominovala Ďuriš Nicholsonovú, ktorú zvolili na prvý raz. Ďuriš Nicholsonová je tak ako jedna z mála slovenských europoslancov vo vedení parlamentu alebo výboru. Moniku Beňovú zvolili za kvestorku. Predsedníčkou bola kedysi aj Anna Záborská, konkrétne výboru pre práva žien a rodovú rovnosť. V tomto výbore bola v minulosti Jana Žitňanská podpredsedníčkou.

Chce nájsť riešenia na sociálne problémy

Sociálne problémy nepoznajú hranice, preto bude hlavnou úlohou pomôcť nájsť najlepšie riešenia v tejto problematike na európskej úrovni. Uvádza sa to v stanovisku novozvolenej predsedníčky výboru Európskeho parlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci Lucie Ďuriš Nicholsonovej. "V histórii nášho členstva v Európskej únii sa Slovensku takmer nikdy nepodarilo obsadiť takú významnú pozíciu a v novom Európskom parlamente bude predsedať výboru ako jediná zo slovenských europoslancov," uvádza sa v tlačovej správe, ktorú jej tím poskytol agentúre SITA. "Som výsledkom politických rokovaní, ale chcem byť začiatkom politického zmierenia a konštruktívneho dialógu s cieľom výrazne zlepšiť život našich občanov," uviedla na margo svojho zvolenia. Hlasovalo za ňu 38 poslancov, 14 bolo proti a traja sa zdržali.

Každý bude mať svoj hlas

Ďuriš Nicholsonová upozornila, že máme podľa jednotlivých členských štátov až 28 rôznych vzorov a verí, že výbor bude platformou pre výmenu najlepších postupov. "Predpokladom ale je, že sa europoslanci budú vedieť dohodnúť, otvorene a na základe argumentov a tvrdých dát," uvádza sa ďalej v tlačovej správe. Hlavným poslaním Ďuriš Nicholsonovej ako predsedníčky bude preto vytvoriť prostredie, ktoré bude ideálnym priestorom na túto diskusiu a každý bude mať svoj hlas, bez ohľadu na veľkosť alebo vplyv domovského členského štátu. Preto už počas prvej schôdze vyzvala svojich kolegov, aby dali bokom rozdiely a politický marketing a sústredili sa na to, čo ich môže spojiť. To by podľa nej mala byť úprimná snaha pomôcť naším občanom.

Venujú sa aj právam pracujúcich

Europoslankyňa už počas kampane avizovala, že sa chce venovať sociálnym témam na európskej úrovni. Takými sú napríklad zosúlaďovanie rodinného a pracovného života, pomoc zdravotne ťažko postihnutým občanom, ale aj aktívne starnutie a inklúzia sociálne vylúčených spoločenstiev. Výbor EP pre zamestnanosť a sociálne veci sa venuje politike zamestnanosti a všetkým aspektom sociálnej politiky, vrátane pracovných podmienok, sociálneho poistenia, sociálneho začlenenia a sociálnej ochrany. Do jeho pôsobnosti takisto patria práva pracujúcich, bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci, Európsky sociálny fond, politika odborného vzdelávania, voľný pohyb pracovníkov a dôchodcov, sociálny dialóg či všetky formy diskriminácie na pracovisku a pracovnom trhu okrem diskriminácie na základe pohlavia.

Kandidovala za proeurópsku stranu

Strana Sloboda a Solidarita tvrdí, že Lucii Ďuriš Nicholsonovej sa podarilo to, ešte žiadnemu inému slovenskému europoslancovi. „Teší nás, že nominantka strany Sloboda a Solidarita získala významnú funkciu v Európskom parlamente. Očakávame, že získa nové skúsenosti v oblasti sociálnej politiky a dokáže ich zúročiť aj v prospech občanov Slovenskej republiky. V tejto súvislosti považujeme za dôležité pripomenúť, že k jej zvoleniu napomohlo nielen to, že je europoslankyňou z členského štátu východnej Európy, ale aj to, že kandidovala za demokratickú a proeurópsku stranu," informoval hovorca strany Róbert Buček.

Vo výboroch pôsobia aj ďalší europoslanci

Vo výboroch Európskeho parlamentu pôsobia aj ostatní slovenskí poslanci. Beňová (Smer-SD, S&D) je členkou výboru pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI). Do tohto výboru patrí aj Martin Hojsík (PS, RE) a Michal Wiezik (Spolu, EPP). Vo výbore pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci (LIBE) sú tiež traja europoslanci – Vladimír Bilčík (Spolu, EPP), Michal Šimečka (PS, RE) a Milan Uhrík (ĽSNS). Miroslav Číž (Smer-SD, S&D) bude pôsobiť vo výbore pre medzinárodný obchod (INTA). Do výboru pre zamestnanosť a sociálne veci (EMPL) sa zaradili Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS, ECR) a Miroslav Radačovský (ĽSNS). Robert Hajšel (Smer-SD, S&D) je členom výboru pre priemysel, výskum a energetiku. Eugen Jurzyca (SaS. ECR) a Ivan Štefanec (KDH, EPP) pracujú vo výbore pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa (IMCO). Peter Pollák (OĽaNO, EPP) je vo výbore pre kultúru a vzdelávanie (CULT).

Odráža zloženie europarlamentu

Zaradenie poslancov do výborov v čo najväčšej možnej miere odráža zloženie samotného Európskeho parlamentu. Zaradenie zákonodarcov do výborov je interným rozhodnutím poslaneckých klubov (politických skupín) a nezaradených poslancov. Výmena miest vo výboroch medzi jednotlivými poslaneckými klubmi nie je povolená. V Európskom parlamente teraz funguje 20 výborov a dva podvýbory. Okrem tých, do ktorých sa zaradili slovenskí europoslanci, existuje napríklad výbor pre zahraničné veci, poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka, hospodárske a menové veci či rozpočet. Najpočetnejší je výbor pre priemysel, výskum a energetiku, v ktorom bude najbližších päť rokov pôsobiť 72 poslancov. Vo výbore pre zahraničné veci ich bude 71.

Viac k témam: europoslanci, europoslankyňa, Európski konzervatívci a reformisti (ECR), Európsky parlament (EP)
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Ďuriš Nicholsonová získala funkciu v europarlamente, povedie výbor pre zamestnanosť © SITA Všetky práva vyhradené.

18.7.2019 (Webnoviny.sk) - Počet úmrtí na predávkovanie drogami v USA v minulom roku klesol. Stalo sa tak po prvý raz za dve desaťročia. Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb zverejnilo v stredu štatistiky, podľa ktorých počet predávkovaných klesol o 5,1 percenta. Zatiaľ čo v roku 2017 zaznamenali viac než 72-tisíc takýchto prípadov, v roku 2018 to bolo už len takmer 68 600. To je ale stále výrazne viac ako v roku 1999, keď drogám podľahlo 16 850 osôb. Odvtedy toto číslo každý rok stúpalo, pričom kulminovalo v rokoch 2014 až 2017. Experti za túto situáciu sčasti vinia nadmerné predpisovanie silných a návykových liekov proti bolesti. "Táto kríza sa vyvíjala dve dekády a nedá sa preto vyriešiť za jednu noc," uviedol Alex Azar, šéf vládnej agentúry HHS. Pokles počtu úmrtí naviazaných na drogy však označil za "povzbudivý".

Viac k témam: drogy, lieky, predávkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet úmrtí na predávkovanie drogami po prvý raz za dve desaťročia klesol © SITA Všetky práva vyhradené.

18.7.2019 (Webnoviny.sk) - Po tohtotýždňovej policajnej razii v Trnave skončila v rukách drogová dílerka. Mladá žena niekoľko mesiacov distribuovala pervitín v meste. Policajti ju zadržali priamo pri predaji drog na sídlisku Vodáreň počas akcie pod krycím názvom TALIA. Ako trnavská krajská polícia informovala na svojej facebookovej stránke, žena mala v kabelke väčšie množstvo drog. Podľa predbežných výsledkov asi tretiny zaistených vecí, by sa z nich dalo pripraviť minimálne 86 dávok. Policajti počas záťahu monitorovali viacero osôb a vykonali prehliadky. Vyšetrovateľ 26-ročnú ženu obvinil z prechovávania a distribúcie drog a spracoval návrh na jej väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny jej hrozí trest na 10 až 15 rokov. Do rozhodnutia súdu zostáva žena v cele policajného zaistenia.

Viac k témam: drogový díler, Polícia SR, protidrogová razia
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Policajti počas akcie „TALIA“ chytili mladú dílerku, mesiace distribuovala pervitín © SITA Všetky práva vyhradené.

18.7.2019 (Webnoviny.sk) - Mnohí šoféri sú nepoučiteľní. Policajti v Banskobystrickom kraji chytili tento týždeň niekoľkých, ktorí sadli za volant posilnení alkoholom a nie po prvýkrát.

Zastavili opitého kamionistu

Vo štvrtok nadránom zastavili pri Lučenci 54-ročného vodiča nákladného auta s návesom z Čane. Nafúkal viac ako dve promile. Ako banskobystrická krajská polícia informovala na svojej facebookovej stránke, v minulosti ho už dvakrát odsúdili za alkohol a to v Českej republike a v Nemecku. V stredu v noci zase v Rimavskej Sobote kontrolovali 38-ročnú vodičku. Rimavskosoboťanka mala 2,83 promile. V minulosti bola odsúdená za alkohol a do februára 2020 mala zakázané jazdiť.

Mal zakázané jazdiť do roku 2023

Opitý a so zákazom jazdiť sadol za volant aj 32-ročný Miroslav zo Šumiaca. Policajti ho zastavili v utorok v noci vo Valaskej a pri dychovej skúške mu zistili 3,17 promile. Šoférovať má zakázané do 2023. Obvineným hrozí trest až na dva roky, v prípade kamionistu až päť, ale o ich konečnom osude rozhodne až súd.

Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Policajti chytili opitého kamionistu aj podguráženého Miroslava so zákazom jazdiť © SITA Všetky práva vyhradené.

18.7.2019 (Webnoviny.sk) - V rukách polície skončil 32-ročný drogový díler z Považskej Bystrice. Predával pervitín. Pri osobnej prehliadke a prehliadke bytu mu policajti našli množstvo, z ktorého by sa dalo pripraviť asi 950 dávok. Ako agentúru SITA informoval trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička, hodnota zadržanej drogy je podľa odborného vyjadrenia najmenej 3 158 eur. Mareka obvinili z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi. V prípade dokázania viny mu hrozí trest na desať až pätnásť rokov.

Viac k témam: drogy, pervitín, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Dílerovi Marekovi hrozí až pätnásť rokov za mrežami, v byte mu našli pervitín © SITA Všetky práva vyhradené.

18.7.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenská národná strana (SNS) má stále výhrady k súčasnému zneniu upravenej Bezpečnostnej stratégie SR. Uviedol to v rozhovore pre agentúru SITA predseda strany a Národnej rady SR Andrej Danko. Podľa jeho slov Slovensko musí mať vyvážený strategický dokument, ktorý bude reflektovať všetky svetové strany a tiež súčasné bezpečnostné hrozby. Danko označil text o hrozbe z Ruskej federácie za nešťastný, preto jeho strana žiada zmenu.

Dokument sa nedočká prepracovania

Šéf parlamentu zároveň dodal, že stratégia, ktorú odobrila vláda SR ešte v roku 2017, už zrejme pred najbližšími parlamentnými voľbami prepracovaná nebude. Zaujímavosťou je, že na strategické dokumenty, ktoré stále neodobril zákonodárny zbor, nadväzujú ďalšie, dokonca aj tie, ktoré vypracovalo Ministerstvo obrany SR. To v súčasnosti riadi práve nominant SNS. "Bezpečnostná stratégia by mala byť vyvážená, aj na východ aj na západ. Preto som povedal, že po návšteve premiéra Petra Pellegriniho v Rusku verím, že aj on pochopí, že treba urobiť vyvážený strategický dokument, ktorý keď má pomenúvať riziká, bude ich pomenúvať objektívne a nebude umelo vytvárať napätie. Tie frázy, ktoré dostali úradníci ministerstva vo vzťahu k Rusku do tohto dokumentu nie sú šťastné, ani diplomatické a preto si myslím, že nová vláda Petra Pellegriniho by si mala urobiť novú bezpečnostnú stratégiu. Na tom trvám," povedal Danko. Dokumenty niekoľkokrát neúspešne predkladali na rokovanie Národnej rady SR opoziční poslanci.

Pellegriniho vláda sa od Ficovej líši

Na otázku agentúry SITA, prečo SNS nekomunikovala svoje výhrady už na rokovaní vlády SR, odpovedal Danko tak, že niečo iné je vláda Roberta Fica (Smer-SD) a niečo iné Petra Pellegriniho. Podľa jeho slov navyše SNS svoje výhrady prezentovala koaličným partnerom. "Tieto veci a výhrady prostredníctvom Koaličnej rady zaznievali. Dohoda bola, že tento materiál do parlamentu nepríde, čo zatiaľ platí, ale výhrady našej strany zaznievali a aj zaznievať budú," uzavrel Danko. Slovensko má v súčasnosti platné strategické dokumenty z roku 2005, ktoré nereflektujú aktuálne bezpečnostné hrozby. Podľa viacerých predstaviteľov koalície však jednotlivé rezorty fungujú na základe vynovených dokumentov, hoci ich neodobril parlament.

Viac k témam: Bezpečnostná stratégia SR, predseda Národnej rady SR (NR SR), SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Dankova SNS má výhrady k bezpečnostnej stratégii, Slovensko musí mať dobré vzťahy všade © SITA Všetky práva vyhradené.

18.7.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 18. júla 14:25
Do známeho štúdia animovaného filmu v japonskom meste Kjóto vtrhol vo štvrtok ráno muž, ktorý tam spôsobil požiar. Ten si vyžiadal pravdepodobne 30 mŕtvych. Informáciu potvrdil zástupca tamojších hasičov, podľa ktorého ďalších 36 osôb utrpelo zranenia. Niektorí z nich sú v kritickom stave.

V budove vylial neznámu horľavinu

Požiar vypukol v trojposchodovej budove po tom, čo tam podozrivý páchateľ vylial neznámu horľavinu a priestory podpálil, uviedla polícia prefektúry Kjóto. Zranenia utrpel aj podozrivý, ktorého následne previezli do nemocnice. Polícia ho vyšetruje pre podozrenie z podpaľačstva.

Niektorí skolabovali na schodoch

V čase vypuknutia požiaru sa v budove podľa hasičov nachádzalo vyše 70 ľudí, väčšine sa však podarilo pred plameňmi uniknúť. Požiar sa medzičasom už podarilo uhasiť. Hasiči našli na najvyššom podlaží trojposchodovej budovy viac ako desať ľudí, ktorí sú pravdepodobne mŕtvi. Niektorí z nich skolabovali na schodoch vedúcich na strechu. Úrady uviedli, že potvrdených je 20 mŕtvych, pričom ďalších desať zrejme takisto prišlo o životy.


Viac k témam: hasiči, podpaľač, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Muž podpálil štúdio animovaného filmu, požiar si vyžiadal desiatky obetí (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

18.7.2019 (Webnoviny.sk) - Skoro štyri mesiace po tragickej nehode v obci Drahňov v okrese Michalovce, pri ktorej zomrel päťročný chlapec, padlo obvinenie. Vodič Fordu Mondeo zrazil dieťa, keď prechádzalo na odrážadle po priechode pre chodcov. Tragédia sa stala 25. marca popoludní. Šoférovi vtedy na zistenie alkoholu odobrali krv. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, špecializovaným zdravotníckym pracoviskom bola vodičovi zistená prítomnosť alkoholu v krvi v množstve 1,82 promile. Vyšetrovateľ v stredu po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov a dôkazových materiálov obvinil 48-ročného muža z okresu Michalovce zo zločinu usmrtenia. Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest na štyri až 10 rokov.

Viac k témam: tragická dopravná nehoda, zrážka chodca s autom
Zdroj: Webnoviny.sk - Obvinili vodiča, ktorý v Drahňove zrazil a usmrtil päťročného chlapca © SITA Všetky práva vyhradené.

18.7.2019 (Webnoviny.sk) - Patrik Pachinger, odsúdený na sedem rokov väzenia za podvod v kauze skrachovaných nebankových spoločností BMG Invest a Horizont Slovakia, zostáva za mrežami. Okresný súd v Trnave vo štvrtok jeho žiadosť o podmienečné prepustenie zamietol. Rovnako zamietol aj žiadosť o jeho podmienečné prepustenie, ktorú podalo Združenie poškodených občanov. Odsúdený aj združenie podali proti rozhodnutiu súdu sťažnosť.

Nemal dobré hodnotenie

Odsúdený Pachinger nemal dobré hodnotenie z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove, riaditeľ ústavu jeho prepustenie neodporúčal. Trest odňatia slobody mu uplynie v septembri budúceho roka. Dávida Brtvu, ktorý bol spolu s ním odsúdený na deväťročný trest odňatia slobody, Okresný súd v Trnave pred rokom prepustil na slobodu. V kauze skrachovaných nebankových spoločností Špecializovaný trestný súd odsúdil Dávida Brtvu na deväť rokov, Patrika Pachingera na sedem rokov a Jozefa M. na deväť rokov väzenia. V jeho prípade rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. Podľa rozsudku Jozef M., Dávid Brtva a Patrik Pachinger vytváraním falošných pohľadávok voči nebankovým spoločnostiam medzi septembrom 2001 a februárom 2002 spôsobili týmto inštitúciám škodu 448 miliónov vtedajších slovenských korún. Zo zatvorených pobočiek nebankových spoločností sa obohatili o 53 miliónov korún.

Falšovali potrebné dokumenty

Činnosť trojice podľa obžaloby riadil Jozef M., ktorý „zadával úlohy a zabezpečoval prostriedky“. Vtedajší majitelia spoločností Dávid Brtva a Patrik Pachinger zase falšovali potrebné dokumenty. K usvedčeniu Jozefa M., Dávida Brtvu a Patrika Pachingera dopomohli aj svedecké výpovede vrátane výpovedí odsúdených Vladimíra Fruniho a Mariána Šebeščáka. Pachinger na dnešnom verejnom zasadnutí povedal, že doma by bol potrebnejší, pretože ho tam čaká 10-ročný syn, ktorý má v dôsledku kauzy nebankoviek zdravotné problémy, a manželka, ktorá tiež nie je na tom po zdravotnej stránke dobre. Odsúdený je naďalej presvedčený o svojej nevine, v súčasnosti sa domáha obnovy konania. Senát, ktorý rozhodoval o podmienečnom prepustení, sa k pôvodnému konaniu na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku nevyjadroval. Patrik Pachinger čelí obžalobe zo sprenevery aj na Okresnom súde Bratislava I. Týka sa tiež investovania väčších súm, aj v tomto prípade však svoju vinu odmieta. Súdne konanie je tam zatiaľ len v začiatkoch.

Viac k témam: bmg invest, Horizont Slovakia, súd, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Pachinger z kauzy tunelovania nebankoviek zostáva vo väzení, súd zamietol jeho žiadosť o prepustenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Strana 1 z 3090

Reklama