13. apríl 2024
Facebook
streda, 05 júl 2017 11:00

Na európskom trhu sa objaví viac výrobkov z Ukrajiny, cieľom je hospodársky rast krajiny

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 5. júla (WebNoviny.sk) - Európsky parlament (EP) v utorok v konečnom hlasovaní schválil ľahší prístup väčšieho množstva ukrajinských výrobkov na trh EÚ. Opatrenie má podporiť hospodársky rast Ukrajiny. Na konečnom znení nariadenia, ktoré rozširuje preferenčný prístup ukrajinských produktov na trh EÚ nad rámec koncesií zakotvených v Dohode o prehĺbenej a komplexnej zóne voľného obchodu (DCFTA), sa poslanci dohodli s vyjednávačmi Rady (ministrov) EÚ dňa 13. júna, uviedol EP v tlačovej správe. Odporúčame:
Slovenská ekonomika by mala podľa OECD posilniť, Fico to chce pretaviť do životnej úrovne Poslanci vyjadrili podporu novým obchodným koncesiám pre Ukrajinu, zároveň však presadili, aby bol objem dodatočných kvót pre niektoré poľnohospodárske produkty nižší, ako navrhovala Európska komisia. Konečný legislatívny text v porovnaní s pôvodným návrhom Komisie okrem iného znižuje dodatočné ročné dovozné kvóty pre viaceré poľnohospodárske produkty ako paradajky, kukurica alebo jačmeň. Ďalšie otvorenie trhu EÚ pre ukrajinské produkty europoslanci podmieňujú zintenzívnením boja proti korupcii v krajine. Odporúčame:
Kríza v Rusku sa skončila, vyhlásil Putin. Vyjadril sa tiež k sankciám a nečakane aj k svojmu súkromiu Rozširujú sa tiež možnosti požiadať Európsku komisiu o prešetrenie vplyvu nových opatrení na producentov z EÚ. Opatrenia na ich ochranu producentov môžu okrem členských štátov po novom iniciovať aj zástupcovia výrobných odvetví. Poslanci schválili nariadenie pomerom hlasov 566 ku 96, 28 zákonodarcov sa hlasovania zdržalo.

Viac k témam: ekonomika, Európska únia, európsky trh, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk - Na európskom trhu sa objaví viac výrobkov z Ukrajiny, cieľom je hospodársky rast krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 342 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner