16. február 2020
Facebook
štvrtok, 06 júl 2017 15:00

Voľný obchod medzi úniou a Japonskom bude znamenať odstránenie cla na autá

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRUSEL 6. júla (WebNoviny.sk) - Európska únia a Japonsko v princípe dosiahli politickú dohodu o voľnom obchode. Lídri EÚ a Japonska stredajšiu dohodu ocenili ako najlepšiu protilátku voči protekcionizmu, ktorý podporujú Spojené štáty americké. Odporúčame:
Europoslanec Štefanec zaútočil na Andreja Danka, má obhajovať záujmy Slovenska a nie Ruska Lídri vo vyhlásení uviedli, že EÚ a Japonsko "demonštrovali svetu - a našim občanom - že voľný obchod s jasnými a transparentnými pravidlami pri úplnom rešpektovaní a presadzovaní našich hodnôt zostáva dôležitým nástrojom na podporu prosperity". Predseda Európskej rady Donald Tusk uviedol, že politická dohoda dosiahnutá v stredu dokazuje, že "svet sa nemusí vracať 100 rokov do minulosti", kedy voľný obchod neprevládal. Japonský premiér Šinzo Abe o dohode povedal, že "vysiela silný odkaz svetu". Odporúčame:
Kiska ide na summit Iniciatívy troch morí, stretne sa aj s Trumpom Vysokopostavený predstaviteľ EÚ, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity, povedal, že dohovor s Japoncami "znamená, že sme sa dohodli na takmer všetkom dôležitom pre obe strany". Dohoda si bude vyžadovať zmenu v japonskej ochrane mliekárenského odvetvia, ktorému pomáhajú clá do výšky až 40 percent na spracovaný syr, víno, cestoviny a čokoládu. Japonsko od EÚ očakáva odstránenie ciel na autá a náhradné diely.

Viac k témam: Donald Tusk, Európska únia, Japonsko, voľný obchod
Zdroj: Webnoviny.sk - Voľný obchod medzi úniou a Japonskom bude znamenať odstránenie cla na autá © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 249 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner