25. apríl 2024
Facebook
utorok, 11 júl 2017 13:00

Strana SaS nepodporí úpravu dlhovej brzdy, štát podľa nich nevyužil peniaze z eurofondov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 11. júla (WebNoviny.sk) - Opozičná SaS návrhy na úpravu dlhovej brzdy nepodporí. Vyhlásili to na utorňajšej tlačovej konferencii jej poslanci Jana Kiššová, Eugen Jurzyca a Jozef Rajtár. Odporúčame:
Prioritou v dlhovej brzde je flexibilnejšie financovanie dlhu, tvrdí Kažimír Podľa Jurzycu sa vláda svojou iniciatívou zmierniť dlhovú brzdu cez zmeny ústavného zákona snaží preniesť časť politických nákladov za budúce zadlžovanie krajiny na strany ako SaS. „Náš odkaz je jasný. Nechceme zadlžovanie. Bodka,“ vyhlásil Jurzyca.

Financie na stavbu sú k dispozícii

Podľa Rajtára populistický charakter celej snahy zmeniť dlhovú brzdu potvrdzuje aj fakt, že súčasná vláda nie je schopná využiť ani financie, ktoré má na stavbu cestnej infraštruktúry k dispozícii. Ako tvrdí, štát má na tento rok k dispozícii na výstavbu diaľnic vyše miliardu eur z rozpočtu a z eurofondov, prvý polrok však nevyužil ani euro, v druhom polroku môže vytendrovať maximálne 20 kilometrov diaľnic. Odporúčame:
Poslanci Smeru-SD, SNS aj Mosta-Híd chcú uvoľniť dlhovú brzdu na diaľnice, opozícia nesúhlasí Ako dodal Rajtár, vláda tak chce zakryť vlastnú neschopnosť stavať diaľnice, aby potom mohla povedať, že nemôže stavať diaľnice, lebo opozícia neuvoľnila dlhovú brzdu.

Dlh Slovenska bude podľa Jurzycu stúpať

Eugen Jurzyca zároveň pripomenul viacero dôvodov, prečo SaS zmenu dlhovej brzdy nepodporí. Spomenul napríklad stále relatívne vysoký dlh Slovenska, ktorý bude vplyvom demografickej krízy v budúcnosti ďalej stúpať. Po prijatí investičnej výnimky by podľa neho tiež mohli pýtať zdroje aj ďalšie sektory okrem dopravy, ako zdravotníctvo, školstvo, či samosprávy. Upozornil, že proti investičnej výnimke sa vyjadrujú okrem domácich odborníkov aj medzinárodné inštitúcie.

Viac k témam: dlhová brzda, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk - Strana SaS nepodporí úpravu dlhovej brzdy, štát podľa nich nevyužil peniaze z eurofondov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 287 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner