23. apríl 2024
Facebook
pondelok, 24 júl 2017 10:00

Tvrdošín a Nižnú spojí rýchlostná cesta R3, Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila tender

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 24. júla (WebNoviny.sk) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vyhlásila verejnú súťaž na výstavbu rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín - Nižná. Predpokladaná hodnota zákazky je bezmála 75 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty a financovaná bude zo zdrojov diaľničnej spoločnosti. Ukončenie súťaže sa predpokladá v prvej polovici budúceho roka a stavať by sa mohlo začať v lete budúceho roka. Informovala o tom NDS. Plánovaný úsek rýchlostnej cesty R3 z Tvrdošína do Nižnej má odľahčiť dopravu v meste Tvrdošín v dĺžke 4,4 kilometra a vedie po ľavom brehu rieky Oravy. Úsek sa napája na existujúci obchvat Trstenej. Trasa končí pred obcou Nižná pripojením na súčasnú cestu I/59 prostredníctvom privádzača Nižná a okružnej križovatky Nižná - sever. Tu sa napojí na pripravovanú stavbu rýchlostnej cesty R3 Nižná nad Oravou - Dlhá nad Oravou. Odporúčame:
V súvislosti s Land Roverom plánujú prepojiť Bratislavu s Nitrou, pomôže nová železnica Výstavba rýchlostnej cesty R3 v Žilinskom kraji v úseku Tvrdošín - Nižná nad Oravou bude realizovaná v polovičnom profile s úpravou šírkových pomerov na začiatku a konci úseku s ohľadom na predchádzajúci a nasledujúci úsek rýchlostnej cesty R3. V časti úseku bude rýchlostná cesta v plnom profile. „Som veľmi rád, že sa posúvame o krok ďalej. Vydal som pokyn, aby sa spustilo verejné obstarávanie na zhotoviteľa na rýchlostnej ceste R3 Tvrdošín - Nižná. Chceme, aby aj ľudia na Orave mohli spokojne a kvalitnejšie žiť. Verím, že tento pripravovaný obchvat pre Tvrdošín bude pre nich pozitívnym signálom,” uviedol minister dopravy Arpád Érsek.

Viac k témam: Ministerstvo dopravy a výstavby SR, NDS Národná diaľničná spoločnosť, rýchlostná cesta R3
Zdroj: Webnoviny.sk - Tvrdošín a Nižnú spojí rýchlostná cesta R3, Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila tender © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 253 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner