13. apríl 2024
Facebook
pondelok, 24 júl 2017 17:00

Rusko vyzýva producentov ropy, aby dôsledne plnili dohodu o obmedzení ťažby

Written by 
Rate this item
(0 votes)

MOSKVA 24. júla (WebNoviny.sk) - Ruský minister energetiky Alexander Novak vyzval popredných svetových producentov ropy, aby dôslednejšie plnili dohodu o znížení ťažby. „Napriek vysokej úrovni plnenia dohody naliehame na všetky krajiny, aby svoje záväzky plnili na sto percent,“ povedal Novak po stretnutí v Sankt Peterburgu, na ktorom sa zúčastnili zástupcovia Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalších ropných štátov, ktoré nie sú členmi kartelu. Odporúčame:
Americký kongres rozhodol o novom balíku sankcií voči Rusku Organizácia krajín vyvážajúcich ropu a desať ďalších ropných štátov na čele s Ruskom, ktoré nie sú členmi kartelu, sa v novembri dohodli na redukcii ťažby v rozsahu 1,8 mil. barelov denne. Produkčné škrty sa majú uplatňovať do marca budúceho roka. Cieľom kartelu a ďalších desiatich štátov je odčerpať z trhu prebytočnú ponuku a tým prispieť k zvýšeniu cien ropy, ktoré sa v posledných týždňoch držia pod hranicou 50 USD za barel. Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA) tento mesiac informovala, že členovia OPEC-u v júni dohodnutú redukciu ťažby dodržiavali iba na 78 percent, kým v predošlom mesiaci dohodu plnili na 95 percent.

Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko vyzýva producentov ropy, aby dôsledne plnili dohodu o obmedzení ťažby © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 318 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner