23. apríl 2024
Facebook
piatok, 28 júl 2017 14:00

Úder na program Donalda Trumpa, Obamov zdravotnícky zákon sa neruší

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 28. júla (WebNoviny.sk) - Americký Senát neschválil opatrenie, ktorým sa mali zrušiť časti zdravotníckeho zákona bývalého prezidenta Baracka Obamu. Piatkové ranné odmietnutie opatrenia po nočnom rokovaní sa považuje za vážny úder programu prezidenta Donalda Trumpa.

Nebola dostatočná snaha

"Je to jasne moment sklamania," povedal líder väčšiny v Senáte Mitch McConnel. "Je mi ľúto, že naša snaha tentoraz nebola dostatočná," dodal. McConnell pozastavil rokovania o zdravotníckom zákone. Prezident Trump na Twitteri reagoval vyjadrením: "Traja republikáni a 48 demokratov sklamali americký ľud". Pri odmietnutí zmeny zákona sa k demokratom pripojili traja republikáni.

Delili ich dva hlasy

Novelou by sa zrušila povinnosť, aby väčšina ľudí mala zdravotné poistenie a pozastavila by sa požiadavka, že veľké firmy poskytujú poistné krytie pre svojich zamestnancov. Za zmeny nakoniec hlasovalo 49 senátorov, proti bolo 51. Odporúčame:
Republikáni zrušenie Obamacare v Senáte zatiaľ nepresadili Zmena zákona bola posledným pokusom republikánov v Senáte, keďže chceli niečo, a to čokoľvek, schváliť, aby vyvolali vyjednávania so Snemovňou reprezentantov. Americký minister zdravotníctva Tom Price vo vyhlásení uviedol, že Trumpova vláda bude naďalej presadzovať svoje ciele v oblasti zdravotníctva prostredníctvom vyhlášok.

Viac k témam: Donald Trump, Obamacare, Tom Price
Zdroj: Webnoviny.sk - Úder na program Donalda Trumpa, Obamov zdravotnícky zákon sa neruší © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 291 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner