23. február 2024
Facebook
pondelok, 31 júl 2017 12:00

Inšpektori si posvietili na čerstvosť ovocia a zeleniny, skontrolovali stovky prevádzok

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 31. júla (WebNoviny.sk) - Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) vykonali počas prvého polroka 1 017 kontrol, ktoré sa týkali čerstvosti ovocia a zeleniny. Kontrolóri preverovali čerstvosť potravín v maloobchodoch, u prvovýrobcov, aj vo veľkoobchodných skladoch. Spolu skontrolovali viac ako dvetisíc ton tovaru, pričom požiadavkám nevyhovelo takmer 75 tisíc kilogramov potravín. Informovala o tom ŠVPS.

Prvovýrobci bez pokuty

U prvovýrobcov, ani pri kontrolách na požiadanie inšpektori nezistili žiadne nedostatky. V maloobchodoch našli viac ako 4 tisíc kilogramov nevyhovujúceho tovaru, zatiaľ čo vo veľkoskladoch to bolo viac ako 70 tisíc kilogramov. Odporúčame:
Sólymos verí, že raz príde čas, keď na Slovensku úplne zmiznú z pultov igelitové tašky Ako ďalej inšpektori ŠVPS uviedli, za prvých šesť mesiacov bolo ukončených 13 správnych konaní s pokutami v celkovej výške 12 550 eur.

Najhoršie dopadla Bratislava

Regionálni inšpektori si posvietili najmä na prevádzky v Prešove, kde vykonali 112 kontrol, v Košiciach preverili čerstvosť ovocia a zeleniny v 63 prevádzkach a v Martine v 62. Najväčší objem tovaru, ktorý nebol v zhode s obchodnými normami, našli kontrolóri v Bratislave, a to viac ako 60 tisíc kilogramov. Nasledovali Košice s takmer 5 500 kilogramami nevyhovujúceho tovaru a Senec, kde objem nevyhovujúcich produktov dosiahol skoro 3 500 kilogramov.

Viac k témam: ekonomika, kontrola, slovenské potraviny
Zdroj: Webnoviny.sk - Inšpektori si posvietili na čerstvosť ovocia a zeleniny, skontrolovali stovky prevádzok © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 239 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner