05. december 2023
Facebook
pondelok, 07 august 2017 14:00

Briti budú prispievať do rozpočtu Európskej únie aj po brexite, tvrdí eurokomisár pre rozpočet

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BERLÍN 7. augusta (WebNoviny.sk) - Veľká Británia bude musieť podľa eurokomisára pre rozpočet Güntera Oettingera platiť do rozpočtu Európskej únie na niektoré dlhodobé projekty aj po brexite. Pre pondelkové vydanie nemeckého denníka Bild eurokomisár povedal, že Británia zostane "viazaná" niektorými predošlými záväzkami. "Londýn bude preto musieť presúvať fondy do Bruselu prinajmenšom do roku 2020," konštatoval Oettinger. Z EÚ má Británia formálne vystúpiť v marci 2019. Odporúčame:
Britský minister financií chce predísť škodlivému vplyvu brexitu, žiada prechodnú dohodu s Európskou úniou Podľa eurokomisára pre rozpočet z dlhodobého hľadiska bude odchod Veľkej Británie znamenať stratu v rozpočte EÚ v sume približne 10 až 12 mld. eur ročne. Tento výpadok sa podľa jeho slov nahradí kombináciou škrtov vo výdavkoch a vyššími platbami zo strany ostatných členských krajín. Oettinger odhadol, že pre Nemecko to bude znamenať "dodatočné jednociferné miliardové" zvýšenie platieb.

Viac k témam: brexit, Európska únia, Günther Oettinger
Zdroj: Webnoviny.sk - Briti budú prispievať do rozpočtu Európskej únie aj po brexite, tvrdí eurokomisár pre rozpočet © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 259 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner