14. júl 2024
Facebook
štvrtok, 07 september 2017 16:00

Boj o poistenca vrcholí, VšZP sa bráni ohováraniu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 7. septembra (WebNoviny.sk) - Zmeniť zdravotnú poisťovňu možno len do konca septembra. Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) stále zaznamenáva pokusy o nekalý nábor. Ako na štvrtkovej tlačovej besede uviedol generálny riaditeľ poisťovne Miroslav Kočan, lekári i samotní poistenci ju upozorňujú, že sprostredkovatelia šíria o VšZP nepravdy.

VšZP protikampaň nechystá

Ide napríklad o zavádzajúce informácie o počte zazmluvnených poskytovateľov, výdavkoch na liečbu či neochotou preplácať zdravotnú starostlivosť. Odporúčame:
Zdravotná poisťovňa Dôvera vyhlasuje exekučnú amnestiu Kočan nekonkretizoval, v ktorých regiónoch či v prospech ktorej konkurenčnej poisťovne sa sprostredkovatelia snažia zobrať VšZP poistencov. "Ak to prekročí určitú hranicu, dávame podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou," povedal Kočan. Protikampaň VšZP nechystá, na vyvrátenie jednotlivých tvrdení sprostredkovateľov Kočan využili tlačovú konferenciu. "Do kampane sme investovali najmenej v histórii," dodal Kočan.

Zmeniť poisťovňu sa dá raz ročne

Poistenec môže zmeniť poisťovňu raz ročne, pričom prihlášku musí odovzdať najneskôr do konca septembra. Prihlášku skontroluje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a keď ju odsúhlasí, poistenec sa stane klientom novej poisťovne od 1. januára. Pre tento rok zmenilo poisťovňu 118 887 poistencov, čo predstavuje 2,3 % z celkového počtu poistencov v SR. VšZP oproti vlaňajšku mala o 8 663 poistencov menej, čo však pri veľkosti jej poistného kmeňa predstavuje stratu len 0,27 %. Celkovo je s 63,08 % podielu na trhu najväčšou slovenskou zdravotnou poisťovňou.

Viac k témam: VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa, zdravotné poisťovne, zdravotníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Boj o poistenca vrcholí, VšZP sa bráni ohováraniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 275 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner