25. apríl 2024
Facebook
piatok, 08 september 2017 13:00

Poslanci OĽaNO-NOVA navrhujú príplatky za prácu v sobotu a nedeľu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 8. septembra (WebNoviny.sk) - Poslanci NR SR za OĽaNO-NOVA navrhujú zaviesť povinný príplatok za prácu v sobotu a nedeľu vo výške 100 % z priemernej mzdy zamestnanca. Ako na tlačovej besede uviedol poslanec za OĽaNO-NOVA Richard Vašečka, premiér Robert Fico ešte počas prvomájových osláv takéto príplatky ľuďom sľúbil, avšak doteraz sa tak nestalo. Odporúčame:
Opozícia pri dlhovej brzde hovorí o politikárčení a neschopnosti vlády stavať diaľnice "Minister Richter nepredložil žiadny zákon, hoci to premiér Fico sľúbil," upozornil. Ešte koncom augusta preto poslanci za OĽaNO-NOVA predložili do parlamentu návrh novely Zákonníka práce, ktorým by sa 100-percentné príplatky za prácu cez víkend zaviedli. Odporúčame:
Poslanci po troch mesiacoch opäť rokujú o uvoľnení dlhovej brzdy "Vyzývame ich, aby za to zahlasovali a urobili niečo pre ľudí," odkázal poslanec Vašečka poslancom za stranu Smer-SD. Upozornil na to, že v počte ľudí pracujúcich v nedeľu je na tom Slovensko najhoršie v Európe. O opozičnom návrhu novely Zákonníka práce by mal parlament podľa Vašečku rokovať najneskôr v pondelok. Odporúčame:
Matovič po približne piatich mesiacoch vystúpil v pléne parlamentu Podobný návrh na zavedenie príplatkov za prácu v sobotu a v nedeľu predložili poslanci za hnutie OĽaNO-NOVA do parlamentu ešte v januári tohto roka. Príplatky za prácu v sobotu vtedy mali byť vo výške 50 % a v nedeľu v sume 100 % z priemerného zárobku zamestnanca. Tento svoj návrh opoziční poslanci z februárovej schôdze parlamentu presunuli na marcovú schôdzu, na ktorej parlamentná väčšina ich návrh nakoniec nepodporila.

Viac k témam: Ján Richter, OĽaNO-NOVA, Richard Vašečka, Robert Fico, Zákonník práce
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci OĽaNO-NOVA navrhujú príplatky za prácu v sobotu a nedeľu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 235 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner