13. apríl 2024
Facebook
utorok, 12 september 2017 12:00

Čínska štátna banka ICBC je v Španielsku podozrivá z prania špinavých peňazí

Written by 
Rate this item
(0 votes)

MADRID 12. septembra (WebNoviny.sk) - Európska dcéra čínskej štátom vlastnenej banky Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) čelí v Španielsku obvineniu z napomáhania organizovanému zločinu. Odporúčame:
Európsku centrálnu banku stále znepokojuje nízka inflácia Podľa súdu mala spoločnosť ICBC Europe so sídlom v Luxemburgu medzi rokmi 2011 a 2014 prostredníctvom svojej španielskej pobočky preprať viac ako 214 mil. eur. Rozhodnutie zverejnil v pondelok sudca španielskeho Najvyššieho súdu Ismael Moreno. Odporúčame:
Euro naďalej posilňuje, na hodnotu dolára vplýva správanie Severnej Kórey Ako informovala agentúra AP, v kauze už od februára 2016 čelí vyšetrovaniu sedem vedúcich pracovníkov madridskej pobočky banky. Podľa sudcu ICBC Europe disponovala informáciami o podozrivých aktivitách španielskej pobočky, ktorá mala aktívne prijímať hotovosť pochádzajúcu z organizovaného zločinu a nelegálneho podnikania. Pôvod vkladov následne utajovala ich premenou na úvery zahraničným klientom, ktoré väčšinou prevádzala do Číny.

Viac k témam: Čína, ICB Europe, pranie špinavých peňazí, Španielsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Čínska štátna banka ICBC je v Španielsku podozrivá z prania špinavých peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 213 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner