27. október 2020
Facebook
pondelok, 23 apríl 2018 12:00

Vlastníci slovenských firiem odchádzajú z daňových rajov, ich počet však stúpa v iných krajinách

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 23. apríla (WebNoviny.sk) - Počet slovenských firiem s vlastníkom v niektorom z daňových rajov sa v prvom štvrťroku znížil. Podľa údajov spoločnosti Bisnode malo totiž koncom marca majiteľa v daňovom raji 4 752 slovenských firiem, čo je o 44 menej ako koncom roka 2017, kedy bol ich počet na rekordnej úrovni. Najväčší pokles v poslednom kvartáli v tomto porovnaní zaznamenali Spojené štáty americké. Počet slovenských firiem s majiteľmi z tejto destinácie oproti koncu vlaňajška klesol o 19 na 970 spoločností. Znížil sa aj počet firiem s vlastníkmi na Seycheloch o 11, v Holandsku o sedem a na ostrove Man o päť. Miernejšie poklesy sa zaznamenali aj v ďalších destináciách. Odporúčame:
Kontrola odhalila nezrovnalosti v košickej nemocnici, peniaze cudzincov mali ísť cez daňový raj Naopak vzrástol počet firiem s vlastníkmi v Spojených arabských emirátoch o tri na 160. Oproti koncu minulého roka stúpol aj počet firiem s majiteľmi z Hongkongu, Lotyšska a Luxemburska. Vo všetkých prípadoch zhodne o dve spoločnosti. Počet slovenských firiem v daňových rajoch pritom podľa údajov Bisnode naposledy klesol vlani v lete. "Tlak na daňové raje zo strany Európskej únie, prelomenie bankového tajomstva, či vybudovanie registra skutočných vlastníkov firiem – aj toto všetko môže byť dôvodom, prečo počet spoločností v rajoch klesá," uviedla analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Viac k témam: BISNODE, daňové raje, slovenské firmy
Zdroj: Webnoviny.sk - Vlastníci slovenských firiem odchádzajú z daňových rajov, ich počet však stúpa v iných krajinách © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 111 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner