Print this page
piatok, 01 február 2019 11:00

Trump ocenil záväzok Číny nakupovať viac americkej sóje, ale sporné otázky nevyriešili

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 1. februára (WebNoviny.sk) - Prezident USA Donald Trump ocenil záväzok Číny nakupovať viac americkej sóje, ale vážne sporné otázky rozdeľujúce dve najväčšie ekonomiky sveta zostali vo štvrtok po skončení dvojdňových rokovaní nevyriešené.

Vidí sa ako "majster vyjednávač"

Trump očakáva, že sa stretne so svojím čínskym partnerom Si Ťin-pchingom, aby sa pokúsili dosiahnuť konečné riešenie obchodného sporu. Biely dom nezverejnil bližšie informácie, kedy by sa stretnutie na úrovni prezidentov mohlo uskutočniť. Philip Levy z Chicagskej rady pre globálne záležitosti uviedol, že idea vrcholného stretnutia s čínskym prezidentom "veľmi zapadá do toho, že prezident Trump seba vidí ako majstra vyjednávača".

Zrejme získajú menej

Takýto summit však zvýši na Trumpa tlak, aby z neho neodišiel s prázdnymi rukami a zväčší sa pravdepodobnosť, že USA budú súhlasiť s tým, že od Číňanov získajú menej, ako pôvodne dúfali. Tým vznikne priestor pre pokračovanie konfliktu v obchodnej oblasti. "Nie je pravdepodobné, že dosiahneme trvalý mier," dodal Levy.

Viac k témam: americký prezident, Čína, čínsky prezident, clá USA, obchodná vojna
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump ocenil záväzok Číny nakupovať viac americkej sóje, ale sporné otázky nevyriešili © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 129 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL