16. február 2020
Facebook
piatok, 15 február 2019 12:00

Protesty farmárov sú aktivita opozície, tvrdí Matečná a chce rokovať len so slušnými farmármi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 15. februára (WebNoviny.sk) - Malým farmárom sa podľa Iniciatívy poľnohospodárov naďalej nedarí presadiť svoje požiadavky, a preto organizujú ďalší traktorový protest.

Nikto ich nevypočuje

Hrozí však, že budúci týždeň, kedy protesty oficiálne začnú na východe Slovenska, ich nikto po príchode do Bratislavy z ministerstva pôdohospodárstva nevypočuje. Ministerka pôdohospodárstva SR Gabriela Matečná to naznačila na tlačovej konferencii vo štvrtok po stretnutí s premiérom Petrom Pellegrinim a Radou poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv. Informoval o tom v piatok agropotravinársky portál nasvidiek.sk. „Zhodli sme sa, že protesty farmárov sú aktivitou opozície, keďže ich organizujú neúspešní kandidáti ich politických strán na rôzne posty verejných a ústavných činiteľov. Hlavný organizátor s jeho bratrancom, ktorý je pojednávaný na súdoch, si dovolí hovoriť o slušnom Slovensku? Budeme rokovať len so slušnými zástupcami poľnohospodárov a potravinárov,“ povedala vo štvrtok Gabriela Matečná.

Protestná jazda začne v Michalovciach

Farmári sa cítia vyjadreniami ministerky dotknutí a popierajú, že by protesty mali niečo spoločné s opozíciou. „Je smutné, že sa pani ministerka nepravdivými tvrdeniami snaží odvrátiť pozornosť od problémov v poľnohospodárstve, ktoré za jej pôsobenia eskalujú. Ako aj od toho, že Poľnohospodárska platobná agentúra kryje subvenčné podvody. Nikto z organizátorov protestov nie je členom politickej strany,“ uviedla Iniciatíva poľnohospodárov vo vyjadrení pre portál nasvidiek.sk. Farmári budú v pondelok 18. februára protestovať pre nemeniacu sa situáciu v agrosektore. Protestná jazda začne v pondelok v Michalovciach a skončí na druhý deň v Bratislave. „K našim protestom, ktoré sa začínajú budúci pondelok, sa už pridali geodeti, lesníci a podporu mu vyjadrili iniciatíva Zastavme korupciu, Nadácia otvorenej spoločnosti, iniciatíva učiteľov, iniciatíva vedcov,“ povedal Anton Vdovjak, člen rady Iniciatívy poľnohospodárov.

Viac k témam: minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Protesty farmárov sú aktivita opozície, tvrdí Matečná a chce rokovať len so slušnými farmármi © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 108 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner