09. december 2019
Facebook
piatok, 15 február 2019 22:00

Americký priemysel pre pokles produkcie áut oslabil, obavy sú aj z obchodnej vojny s Čínou

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 15. februára (WebNoviny.sk) - Americká priemyselná produkcia v januári celkovo oslabila o 0,6 percenta, predovšetkým v dôsledku poklesu produkcie áut a automobilových dielcov o 8,8 percenta. Informoval o tom v piatok americký Federálny rezervný systém (Fed), ktorý uviedol, že spracovateľský priemysel sa minulý mesiac zmenšil o 0,9 percenta. Medziročne produkcia spracovateľského priemyslu USA stúpla o iba o 2,9 percenta. Výrobcov v spracovateľskom priemysle minulý mesiac poškodilo čiastočné zastavenie financovania federálnej vlády, čiže takzvaný shutdown, a tiež pretrvávajúci tlak v oblasti nákladov vyplývajúci z ciel, ktoré prezident Donald Trump uvalil voči Číne. "Spracovateľský priemysel je pod reálnym tlakom pre spomalenie v Číne a pre obchodnú vojnu a očakávame, že v prvej polovici tohto roka bude výroba klesať," povedal Ian Shepherdson, hlavný ekonóm Pantheon Macroeconomics.

Viac k témam: automobilky, FED americký Federálny rezervný systém, government shutdown, obchodná vojna, priemyselná výroba
Zdroj: Webnoviny.sk - Americký priemysel pre pokles produkcie áut oslabil, obavy sú aj z obchodnej vojny s Čínou © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 182 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner