14. október 2019
Facebook
streda, 27 február 2019 12:00

Centrálna banka predpovedá rast ekonomiky USA, ale niekoľko faktorov spôsobí aj spomalenie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 27. februára (WebNoviny.sk) - Americká ekonomika by mala podľa šéfa centrálnej banky USA v tomto roku naďalej rásť slušným tempom.

Správa o menovej politike

Šéf amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Jerome Powell to povedal v Kongrese krajiny, kde predniesol správu o menovej politike. Uviedol, že sa zdá, že ekonomika USA v roku 2018 celkovo posilnila o necelé tri percentá a Fed očakáva, že v roku 2019 sa hospodársky rast trochu spomalí. Čiastočné zastavenie financovania amerických federálnych úradov, ktoré trvalo 35 dní, podľa šéfa Fed-u "spôsobilo významné ťažkosti pre vládnych zamestnancov a mnohých iných, ale očakáva sa, že negatívne vplyvy na ekonomiku budú pomerne mierne".

Spomalil sa rast Číny aj Európy

Powell však citoval viacero faktorov, ktoré by mohli hospodársky rast spomaliť. "Finančné trhy sa stali volatilnejšie a finančné podmienky teraz podporujú rast menej ako vlani," konštatoval. Poznamenal pritom, že sa spomalil rast veľkých zahraničných ekonomík, vrátane Číny a Európy, a "zvýšila sa neistota" v oblasti hlavných otázok politiky, ako je brexit a prebiehajúce obchodné rokovania USA s viacerými krajinami.

Viac k témam: FED americký Federálny rezervný systém, Kongres
Zdroj: Webnoviny.sk - Centrálna banka predpovedá rast ekonomiky USA, ale niekoľko faktorov spôsobí aj spomalenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 116 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner