10. júl 2020
Facebook
utorok, 19 marec 2019 20:00

Vláda zhodnotila akčný plán v okrese Gelnica, na projekty vyčlenila viac ako milión eur

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Vláda na svojom utorkovom výjazdovom rokovaní v Gelnici zobrala na vedomie priebežnú informáciu o realizácii akčného plánu tohto okresu, zaradeného medzi najmenej rozvinuté na Slovensku. Vláda konštatovala, že od jej posledného zasadnutia v okrese pred rokom bolo s podporou financií z akčného plánu vytvorených 238 nových pracovných miest. Najviac ich vzniklo v lesnom hospodárstve, kde pribudlo 82 miest. Nezamestnanosť sa tak podarilo znížiť na 9,72 percenta. Cieľom do roku 2022 je dosiahnuť hranicu 4,8 percenta.

Vznikne veľké lyžiarske stredisko

Vláda ako tradične na výjazdových rokovaniach aj v Gelnici vyčlenila dotáciu pre samosprávy a organizácie v okrese. Celkovo na 45 projektov vyčlenila 1,28 milióna eur. Do pôvodného zoznamu priamo na zasadnutí pribudla dotácia 230-tisíc eur na rekonštrukciu cesty na Kojšovu hoľu, kde má vzniknúť veľké lyžiarske stredisko. Z ďalších podporených projektov pôjde po 80-tisíc eur pre obec Kojšov na rekonštrukciu kultúrneho domu a pre obec Prakovce na obnovu budovy klubu kultúry. Sumou 65-tisíc eur vláda prispela na rekonštrukciu miestnych komunikácií obce Stará Voda, ďalších 50-tisíc eur na tento účel dostala obec Závadka. Mesto Gelnica na rekonštrukciu miestnych komunikácií dostalo 50-tisíc eur a ďalších 60-tisíc eur získalo na rekonštrukciu interiérov a vybavenie materskej školy na Hlavnej ulici. Sumou 50-tisíc eur vláda podporila rekonštrukciu kostola sv. Margity rímskokatolíckej farnosti v Margecanoch. Obec Jaklovce dostala na dofinancovanie výstavby kanalizácie 45-tisíc eur a obec Mníšek nad Hnilcom získal 40-tisíc eur na dostavbu vodovodu.

Akčný plán na zníženie nezamestnanosti

Akčný plán okresu Gelnica, ktorý je medzi najmenej rozvinuté zaradený od 30. júna 2017, vláda schválila 5. apríla minulého roka na zasadnutí v Prakovciach. Jeho hlavným cieľom bolo znížiť mieru nezamestnanosti v okrese podporou vytvorenia 931 pracovných miest do roku 2022. Predpokladaný rozpočet schválený v rámci akčného plánu bol 55,7 milióna eur. Z toho 32,7 milióna eur tvoria prostriedky z európskych štrukturálnych a investičných fondov (EŠIF), ďalších 20,95 milióna je plánovaných z ostatných zdrojov a 2,105 mil. eur predstavoval regionálny príspevok.

Viac k témam: akčný plán rozvoja, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Vláda zhodnotila akčný plán v okrese Gelnica, na projekty vyčlenila viac ako milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 143 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner