24. august 2019
Facebook
štvrtok, 13 jún 2019 14:00

Získanie Európskeho orgánu práce je obrovský úspech, podľa Pellegriniho sa zvýši prestíž Bratislavy

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 13. júna (WebNoviny.sk) - Slovensko získava podľa predsedu vlády Petra Pellegriniho prvú európsku inštitúciu. Vo svojom vyhlásení tak reagoval na rozhodnutie, že sídlo Európskeho orgánu práce (ELA) bude v Bratislave.

Výhra v prvom kole

"Považujem za obrovský úspech, že sa nám podarilo vyhrať už v prvom kole. Záujem o sídlo agentúry mali aj iné krajiny ako Rumunsko, Chorvátsko, Cyprus či Lotyšsko," uviedol Pellegrini. Slovensko získalo hneď v prvom kole hlasy 15 krajín. Ako ďalej informoval Pellegrini, s ELA príde na Slovensko takmer 150 špičkových európskych odborníkov a pravidelne sa tu budú stretávať experti na oblasť pracovného práva z celej Európy. "To bezpochyby zvýši prestíž Bratislavy ako proeurópskeho hlavného mesta,“ zhodnotil premiér.

Tajné hlasovanie

O sídle ELA vo štvrtok v Luxemburgu rozhodla v tajnom hlasovaní Rada ministrov pre zamestnanosť, sociálnu politiku, zdravie a spotrebiteľské záležitosti. Bratislava tak zvíťazila nad cyperskou Nikóziou, bulharskou Sofiou a lotyšskou Rigou. Slovensko pritom uspelo už v prvom kole hlasovania, keď za Bratislavu hlasovalo 15 z 28 členských štátov únie.

Viac k témam: ELA Európsky orgán práce, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Získanie Európskeho orgánu práce je obrovský úspech, podľa Pellegriniho sa zvýši prestíž Bratislavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 47 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner