27. máj 2020
Facebook
utorok, 27 august 2019 13:00

Podnikateľský akcelerátor vyšle nádejné startupy na pobyt do zahraničia, môžu získať aj podporu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

27.8.2019 (Webnoviny.sk) - Podnikateľský akcelerátor Perry Talents vyšle vybrané startupy na pobyt do Virgínie a Izraela. Ako jeho zástupcovia v utorok informovali na tlačovej besede, na základe výzvy podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho pripravia nádejné startupy na trojmesačný pobyt. "Boli sme v tejto výzve úspešní a budeme môcť ako prvý akcelerátor na Slovensku poslať nádejné startupy do zahraničia," informoval jeden zo zakladateľov akcelerátora Andrej Krúpa. Vybrané startupy akcelerátor pripraví a pošle na trojmesačný pobyt.

Môžu absolvovať trojmesačný program

Spolupráca Slovenska s akcelerátorom Smart City Works v USA sa zameriava na informačné a komunikačné technológie, energetiku a asociálnu oblasť. Vybrané startupy budú môcť v týchto oblastiach absolvovať trojmesačný program, počas ktorého získajú podporu v hodnote 40-tisíc eur na program a 20-tisíc eur na režijné náklady súvisiace s pobytom v zahraničí. V trojmesačnom akceleračnom programe Innovation Leaders Open Gate v Tel Avive získajú vybrané startupy podporu na svoj program v hodnote 90-tisíc eur a na réžiu ďalších 20-tisíc. Tie budú z oblastí priemyslu 4.0, biotechnológií a kybernetickej bezpečnosti.

Vzdelanie v rôznych oblastiach

Počas prípravy pred zahraničným pobytom sa budú vybrané startupy vzdelávať v konkrétnych oblastiach, ktoré sú zamerané na projektové riadenie a tvorbu biznis modelov, rozvoj podnikania a možnosť financovania, prezentačné a komunikačné zručnosti. Záujemcovia sa musia prihlásiť na webovej stránke podnikateľského akcelerátora. Pokiaľ startup vyberú, bude zaradený do štvortýždňového programu. Z účastníkov následne vyberú dva startupy, ktoré pôjdu do Virgínie a šesť sa presunie do Izraela. Štvortýždňový program sa spúšťa 2. septembra. Do zahraničných akcelerátorov sa má ísť začiatkom budúceho roka.

Viac k témam: start-up
Zdroj: Webnoviny.sk - Podnikateľský akcelerátor vyšle nádejné startupy na pobyt do zahraničia, môžu získať aj podporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 57 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner