21. február 2020
Facebook
utorok, 10 september 2019 14:00

Ministerstvo hospodárstva chce Slovensko pripraviť na ekonomickú krízu, zriadilo pracovnú skupinu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

10.9.2019 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR už dlhší čas registruje vážne signály postupného ochladzovania ekonomiky. Aby bolo podľa neho Slovensko pripravené na prípadné krízové scenáre, zriadil rezort pracovnú skupinu, ktorá diskutuje o rôznych riešeniach vo viacerých oblastiach. „Rokovania tejto skupiny, ktorej členmi sú aj predstavitelia priemyslu a sociálni partneri, bude pokračovať v septembri,“ informoval hovorca ministerstva Maroš Stano.

Aktuálny vývoj ekonomiky

Zároveň pripomenul, že rokovanie s predstaviteľmi najdôležitejších podnikov slovenského priemyslu za účasti príslušných ministrov avizoval na september aj premiér Peter Pellegrini. „Prvoradým cieľom vlády a rezortu hospodárstva je, aby bol priemysel, podnikateľský sektor a štát pripravený reagovať na aktuálny vývoj ekonomiky,“ skonštatoval Stano. Viaceré slovenské spoločnosti pritom upozorňujú na problémy vo svojom podnikaní. Duslo Šaľa v tejto súvislosti informovalo o zastavení všetkých rozvojových investícií, Železiarne Podbrezová vyzvali vládu, aby vytvorila podmienky na podporu investícií, inak o ne Slovensko môže prísť.

Zvyšujúce sa náklady na pracovnú silu

Či sa v tejto oblasti nejaké opatrenia plánujú, ministerstvo hospodárstva neprezradilo. Podniky sa zároveň sťažujú aj na zvyšujúce sa náklady na pracovnú silu či vysoké ceny elektrickej energie. Kritike sa nevyhli ani plánované legislatívne zmeny. Tie môžu podľa niektorých firiem ohroziť slovenskú ekonomiku ešte pred vypuknutím ekonomickej krízy. Zväz automobilového priemyslu SR napríklad poukázal na dva poslanecké návrhy, ktorými sa má zaviesť automatické zvyšovanie minimálnej mzdy podľa rastu priemernej mzdy a zvýšiť rozsah dovolenky pre mladých rodičov do 33 rokov zo štyroch na päť týždňov.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo hospodárstva chce Slovensko pripraviť na ekonomickú krízu, zriadilo pracovnú skupinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 36 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner