02. jún 2020
Facebook
sobota, 14 september 2019 12:00

Slovensko potrebuje dlhovú brzdu, inak podľa strany SaS skončí v bankrote

Written by 
Rate this item
(0 votes)

14.9.2019 (Webnoviny.sk) - Ak nebude mať Slovensko dlhovú brzdu, ale naopak bude mať nezodpovednú vládu, skončí v bankrote, myslí si strana Sloboda a Solidarita (SaS). Opozičná strana to uviedla v reakcii na výroky predsedu NR SR Andreja Danka o zbytočnosti dlhovej brzdy. "Namiesto toho, aby Andrej Danko tlačil na jasný plán, ako má vyzerať efektívna a zároveň kvalitná slovenská cestná sieť, hovorí, že treba zrušiť dlhovú brzdu. Znamená to len toľko, že sa majú bezhlavo nakopiť dlhy a hodiť ich na budúce generácie. Nie je to však žiadne nereálne strašenie a dlhy sa naozaj zvyšujú rýchlo,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre dopravu Miroslav Ivan.

Splácanie dlhu stojí miliardy

Podľa SaS už dnes stojí splácanie dlhu len na úrokoch ročne vyše 1,2 miliardy eur. "Nezmyselnú debatu o rušení dlhovej brzdy by mala vystriedať debata o tom, kde má byť diaľnica, kde rýchlostná cesta a kde len cesta prvej triedy, a to s uvedením naliehavosti. Lebo, ak budeme stavať prvotriedne cesty živelne, bez toho, aby prešli testom hodnoty za peniaze, budeme plytvať vzácnymi zdrojmi takpovediac dvakrát,“ povedal tímlíder SaS pre dopravu. Predseda SNS Andrej Danko vo štvrtok v relácii rádia Expres vyhlásil, že podľa neho by sa mal verejný dlh zdvihnúť, že dlhová brzda je „blbosť“ a ústavný zákon o rozpočtovej zodpovednosti by zrušil. Zároveň opakoval, že Slovensko by si malo požičať päť až sedem miliárd eur a malo by ich investovať do výstavby.

Letenka do Grécka

Vyjadrenia Andreja Danka o zbytočnosti dlhovej brzdy a nevyhnutnosti zvyšovať verejný dlh na investície do infraštruktúry kritizovalo aj opozičné hnutie OĽaNO. Slovensko by to podľa hnutia odklonilo na grécku cestu, ktorá by znamenala bankrot štátu a drastické zníženie životnej úrovne všetkých ľudí. OĽaNO preto kúpilo Andrejovi Dankovi jednosmernú letenku do gréckych Atén. „Letenka je na nedeľu 29. septembra. Andrej Danko tak môže odísť v dostatočnom predstihu pred voľbami, skôr než napácha ďalšie škody,“ uviedlo vo svojom vyhlásení OĽaNO.

Viac k témam: dlhová brzda
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko potrebuje dlhovú brzdu, inak podľa strany SaS skončí v bankrote © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 51 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner