04. jún 2020
Facebook
streda, 23 október 2019 13:00

Dankovi po ministerstve neprešlo v parlamente ani rozšírenie rekreačných poukazov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

23.10.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 23. októbra, 12:05
Rekreačný príspevok nebude povinný pre všetkých zamestnávateľov. Národná rada SR v stredu neschválila príslušný návrh novely Zákonníka práce od poslancov za Slovenskú národnú stranu (SNS). Za rozšírenie povinnosti uhrádzať príspevok na rekreáciu na Slovensku aj pre zamestnávateľov s menej ako 50 zamestnancami od roku 2021 hlasovalo iba 70 poslancov, proti bolo 32 a zdržalo sa 42 zákonodarcov. Z hlasujúcich poslancov za vládny Most-Híd sa zdržali ôsmi, návrh národniarov spomedzi nich podporili len dvaja - Andrej Hrnčiar a Peter Kresák.

Podpora domáceho cestovného ruchu

Poslanci pred konečným hlasovaním o tomto bode pritom podporili doplňujúci pozmeňujúci návrh Radovana Baláža (SNS). Ten navrhoval, aby zamestnávatelia prerokovali poskytovanie príspevku na rekreáciu v podobe elektronického rekreačného poukazu so zástupcami zamestnancov, či o tieto poukazy majú záujem. Platnosť poukazu podľa poslanca mala zaniknúť dňom skončenia pracovného pomeru so zamestnancom, čo by zmiernilo náklady zamestnávateľa spojené s poskytovaním príspevku na rekreáciu. Provízia za využívanie poukazu na základe zmluvy s jeho vydavateľom mala byť maximálne 3 % z hodnoty preukazu.

O príspevok je potrebné požiadať

Baláž tiež navrhol, aby oprávnenými nákladmi boli aj preukázané výdavky zamestnanca na jeho rodiča, a to aj bez účasti zamestnanca na rekreácii. "Cieľom tohto opatrenia je podpora domáceho cestovného ruchu a umožnenie rekreácie aj starším osobám zväčša poberajúcim dôchodkové dávky, ktorých deti - zamestnanci sú prínosom pre ekonomiku tohto štátu a ich zamestnávateľov," poznamenal Baláž. Od začiatku roka 2019 sa rekreačný príspevok vzťahuje iba na zamestnávateľov s viac ako 49 zamestnancami. Podmienkou je pracovný pomer zamestnanca trvajúci najmenej 24 mesiacov, pričom o príspevok je potrebné požiadať. Ostatní zamestnávatelia môžu, ale nemusia, svojím zamestnancom príspevok na rekreáciu poskytnúť. Zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi príspevok na domácu rekreáciu v sume 55 % z oprávnených výdavkov vo výške 500 eur, najviac však 275 eur za rok.

Viac k témam: predseda Slovenskej národnej strany (SNS), rekreačné poukazy
Zdroj: Webnoviny.sk - Dankovi po ministerstve neprešlo v parlamente ani rozšírenie rekreačných poukazov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 38 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner