13. júl 2020
Facebook
štvrtok, 14 november 2019 10:00

Slovensko je krajina vhodná na investície, SARIO prinieslo firmám obchodné príležitosti v USA

Written by 
Rate this item
(0 votes)

14.11.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) priniesla slovenským technologickým firmám obchodné príležitosti v USA. V spolupráci s Veľvyslanectvom Slovenska vo Washingtone totiž začiatkom novembra tohto roku zorganizovala sériu stretnutí vo viacerých mestách v USA. Ako ďalej informuje agentúra, cieľom cesty bola prezentácia Slovenska v zámorí ako krajiny vhodnej na investície s vyššou pridanou hodnotou. To je zároveň napĺňanie podstaty nových inovačných služieb SARIO, ktoré prepájajú potreby veľkých klientov s najinovatívnejšími slovenskými technologickými spoločnosťami.

Rozvíjanie aktivít na Slovensku

Na tejto ceste boli zastúpené firmy Photoneo, Instarea, Decent či PowerEx. Prvou zastávkou bol Austin, kde sa konalo stretnutie so spoločnosťou Dell. Americká firma má na Slovensku jedno z najvýznamnejších centier zdieľaných služieb v rámci celej skupiny. V slovenskej pobočke je zamestnaných vyše 2 500 zamestnancov, ktorí sa zameriavajú na aktivity s vyššou pridanou hodnotou najmä v oblasti analýz a finančných služieb. „Prezentácia SARIO sa sústredila na dôvody a podporné argumenty, prečo by mala spoločnosť Dell tieto aktivity na Slovensku ďalej rozvíjať,“ uviedla agentúra.

Vyhľadávanie inovatívnych riešení

Následne sa delegácia presunula do Detroitu, kde sa konalo viacero aktivít na podporu vizibility Slovenska. Poslednou destináciou pracovnej cesty bol New York, kde sa zástupcovia SARIO stretli s predstaviteľmi miestnej Európsko-americkej obchodnej komory a spoločnosťou IBM. Obe stretnutia boli zamerané na potreby amerických firiem v spojitosti s vyhľadávaním inovatívnych riešení. „Cieľom SARIO je, aby im tieto potreby inovovania zabezpečovali a dodávali technologické spoločnosti zo Slovenska, čo je hlavnou podstatou inovačných služieb SARIO,“ skonštatovala agentúra. Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu je štátna agentúra Slovenskej republiky, ktorá vznikla v roku 2001 v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR. Jej poslaním je podpora exportných aktivít slovenských spoločností na globálnom trhu a prílev investícií na Slovensko.

Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko je krajina vhodná na investície, SARIO prinieslo firmám obchodné príležitosti v USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 84 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner