28. február 2020
Facebook
utorok, 21 január 2020 00:00

Šéfov veľkých svetových firiem klimatické zmeny veľmi nezaujímajú, najviac ich trápi regulácia

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.1.2020 (Webnoviny.sk) - Klimatická kríza sa stala v roku 2019 oprávnene svetovou témou číslo jedna a už niekoľko rokov vo zvýšenej miere trápi vedcov, demonštrujúcich študentov, médiá a čoraz väčšiu časť svetovej populácie. Tomuto trendu sa postupne, hoci pomaly, prispôsobujú aj politici - v mnohých krajinách sú na vzostupe ekologické strany a o potrebe bojovať proti klimatickým zmenám stále viac hovoria aj predstavitelia tradičných strán a lídri najsilnejších krajín.

Prieskum pred Davosom

Existuje však skupina ľudí, ktorá tento trend zatiaľ nezachytila a klimatické zmeny ich jednoducho nezaujímajú. Sú to šéfovia veľkých svetových firiem. Ako vidno z výsledkov rozsiahleho prieskumu analytickej skupiny PwC, ktorý zverejňuje každoročne tesne pred pravidelným januárovým zasadnutím Svetového ekonomického fóra v Davose, klimatické zmeny a iné ekologické problémy nepovažujú šéfovia veľkých firiem za veľkú hrozbu. V rebríčku záležitostí, ktoré vnímajú ako najväčšie hrozby, sa umiestnili až na jedenástom mieste.

Vedú obavy z regulácie

Naopak, na prvom mieste výrazne vedú ich obavy z prílišnej regulácie priemyslu v ich domovských krajinách, nasledujú obavy z obchodných vojen, populizmu v politike, a pomerne rozšírená je aj obava z nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily. Pre porovnanie, prílišná regulácia trápi 38 percent, zatiaľ čo klimatické zmeny len 24 percent šéfov veľkých spoločností. Prieskum PwC sa uskutočňoval v septembri a októbri 2019 na vzorke 1 581 riaditeľov veľkých firiem. Tie analytická skupina vybrala na základe HDP jednotlivých krajín tak, aby vo vzorke boli zastúpené všetky hospodársky významné svetové regióny.

Viac k témam: klimatické zmeny
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéfov veľkých svetových firiem klimatické zmeny veľmi nezaujímajú, najviac ich trápi regulácia © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 56 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner