29. máj 2020
Facebook
pondelok, 30 marec 2020 17:00

Rodič nemusí oznamovať ukončenie ošetrovného, počet dní uvedie do čestného vyhlásenia

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.3.2020 (Webnoviny.sk) - Ak chce rodič kedykoľvek počas súčasného obdobia uzatvorenia školských a predškolských zariadení ukončiť poberanie ošetrovného a ísť napríklad znova do práce, nemusí o tom špeciálne informovať Sociálnou poisťovňu. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. "Stačí, ak na konci kalendárneho mesiaca, v ktorom ošetroval, zašle pobočke Sociálnej poisťovne vyplnené Čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné, v ktorom uvedie, počas ktorých dní ošetroval," uviedol. Ošetrovné mu Sociálna poisťovňa vyplatí len za uvedené konkrétne dni.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

V prípade, ak sa počas súčasného obdobia uzatvorenia školských a predškolských zariadení rodič rozhodne opätovne nastúpiť na OČR, nebude podávať novú žiadosť o ošetrovné. "Sociálna poisťovňa bude až do ukončenia krízovej situácie evidovať jeho prvú žiadosť o ošetrovné," upozornil hovorca. Opätovne na konci kalendárneho mesiaca, v ktorom bude ošetrovať, zašle pobočke Sociálnej poisťovne vyplnené Čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné, v ktorom uvedie, počas ktorých dní ošetroval. Ak počas niektorých mesiacov počas krízovej situácie vôbec neošetroval, nakoľko napríklad bol v práci, čestné vyhlásenie nemusí poslať a dávku mu Sociálna poisťovňa nevyplatí.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, ošetrovné
Zdroj: Webnoviny.sk - Rodič nemusí oznamovať ukončenie ošetrovného, počet dní uvedie do čestného vyhlásenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 6 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner