19. júl 2024
Facebook
štvrtok, 27 júl 2023 15:00

Hlas chce mať cestovný ruch s regionálnym rozvojom pod jednou strechou, vláda musí podporiť samosprávy (video)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

27.7.2023 (SITA.sk) - Cestovný ruch má patriť pod jednu strechu spolu s regionálnym rozvojom. Strana Hlas - sociálna demokracia to navrhuje s tým, že takýto model nebude o alibizme ministerstiev, ale o jednom partnerovi pre kľúčových sociálno-ekonomických aktérov v regiónoch.

Finančná podpora samospráv

Zároveň chce v tejto oblasti presadiť odstupňovanie kompetencií súvisiace aj s finančnou podporou samospráv. Ako strana vo štvrtok informovala, významné destinácie cestovného ruchu, napríklad mestá zapísané na zozname UNESCO, samosprávy s kúpeľmi a ďalšie, musia cítiť podporu vlády. Expert strany pre samosprávy Michal Kaliňák uviedol, že cestovný ruch potrebuje výraznú a systematickú pomoc. Takmer polovica primátorov a starostov je presvedčených, že cestovný ruch podporuje ekonomiku samospráv.

Prínos pre všestranný rozvoj

Dokonca viac ako 81 % z nich si myslí, že cestovný ruch podporuje lokálnu zamestnanosť a 71 % z nich konštatuje, že cestovný ruch podporuje lokálnu produkciu,“ podotkol. Prínos tohto odvetvia pre všestranný rozvoj samospráv vidí 80 % komunálnych lídrov. Hlas považuje za potrebnú aj podporu registrovaných sociálnych podnikov, ktoré sa svojou činnosťou orientujú na aktivity priamo napojené na cestovný ruch a turistiku.

Digitálne platformy ubytovania

Navrhuje tiež zavedenie systému evidencie digitálnych platforiem ubytovania, aby sa nerozširovala šedá ekonomika nelegálneho poskytovania ubytovania na úkor financií miest, obcí a ich obyvateľov. Strana chce presadzovať aj podporu vidieckeho turizmu, v ktorom vidí spájanie všetkého lokálneho potenciálu krajiny. To je súčasť agendy Živý vidiek, s ktorou súvisí ambícia investovania miliárd eur do rozvoja vidieckych oblastí. V oblasti bezpečnosti plánuje zaviesť systematické rozširovanie kamerových monitorovacích systémov.

Viac k témam: Cestovný ruch, Finančná pomoc, Regionálny rozvoj, Samosprávy, Turizmus
Zdroj: SITA.sk - Hlas chce mať cestovný ruch s regionálnym rozvojom pod jednou strechou, vláda musí podporiť samosprávy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 32 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner