21. jún 2024
Facebook
piatok, 28 júl 2023 20:00

Rumunsko rozšíri tranzitné trasy pre vývoz obilia z Ukrajiny, potrebuje však viac lodivodov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

28.7.2023 (SITA.sk) - Rumunsko plánuje rozšíriť dôležité tranzitné trasy pre export obilia z Ukrajiny po narušení, ktoré spôsobilo odstúpenie Ruska od obilnej dohody umožňujúcej vývoz ukrajinského obilia cez Čierne more. Vzhľadom na blízkosť k Ukrajine a s ohľadom na náklady je pre ukrajinské firmy teraz preferovanou možnosťou export cez rumunský čiernomorský prístav Konstanca. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Rekordný pohyb na kanáli Sulina

Bukurešť zväčšila kapacitu prístavu Konstanca, zmodernizovala a opätovne otvorila uzavreté železničné spojenie s Ukrajinou a pracuje na nájdení potrebných lodivodov pre riadenie plavidiel po kanáli Sulina. Podľa rumunského ministerstva dopravy na tomto kanáli v máji zaznamenali rekordný pohyb, keďže ním prešlo viac ako 470 plavidiel.

Penzistov požiadajú o návrat

Rumunský predstaviteľ zodpovedný za pôsobenie riečnych lodivodov Gabriel Covrig informoval, že počet lodivodov na rumunskom kanáli sa začne postupne zvyšovať na zhruba 60 z terajších 40. Urobia to tak, že požiadajú personál a kapitánov na dôchodku, aby sa vrátili do práce.

Viac k témam: obilie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rumunsko rozšíri tranzitné trasy pre vývoz obilia z Ukrajiny, potrebuje však viac lodivodov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 38 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner