04. december 2023
Facebook
streda, 09 august 2023 14:00

Slovensko môže od Švajčiarska získať desiatky miliónov, vláda súhlasila s uzavretím dohody

Written by 
Rate this item
(0 votes)

9.8.2023 (SITA.sk) - Slovensko môže získať od Švajčiarska druhý príspevok na podporu hospodárskeho a sociálneho rozvoja vo výške 44,2 milióna švajčiarskych frankov (CHF). Predstavuje to 85 % celkovej alokácie uvedeného príspevku, povinné národné spolufinancovanie je zvyšných 15 %.

Rozdelenie finančných prostriedkov

Vláda v stredu súhlasila s uzavretím rámcovej dohody so Švajčiarskou federálnou radou o implementácii druhého Švajčiarskeho príspevku vybraným členským štátom Európskej únie na zníženie hospodárskych a sociálnych rozdielov aj s jej predbežným vykonávaním. Dohodu plánujú podpísať v Bratislave 19. septembra. Zo švajčiarskych finančných prostriedkov pre Slovensko má ísť na ochranu prírody a biodiverzity 22,8 milióna CHF, na zdravotnú starostlivosť a sociálnu ochranu 15 miliónov CHF, na odborné a profesijné vzdelávanie a prípravu zhruba 5,8 milióna CHF a na technickú pomoci 650 tisíc CHF.

Podpora končí v roku 2029

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) je národnou koordinačnou jednotkou pre Program švajčiarsko-slovenskej spolupráce. Švajčiarsky príspevok nezahŕňa výdavky na riadenie Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce a na Fond súdržnosti pre švajčiarske odborné poznatky a partnerstvo. Obdobie oprávnenosti výdavkov z podporných opatrení končí 3. decembra 2029. Finančné prostriedky, ktoré sa do tohto dátumu nevyužijú, nebude mať už Slovensko k dispozícii.

Viac k témam: hospodársky rozvoj, Program švajčiarsko-slovenskej spolupráce, sociálny rozvoj, Švajčiarsky príspevok
Zdroj: SITA.sk - Slovensko môže od Švajčiarska získať desiatky miliónov, vláda súhlasila s uzavretím dohody © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 34 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner