20. jún 2024
Facebook
nedeľa, 13 august 2023 12:00

Štát vyplatí 160 eur na obed pre stovky detí. Ako o dotáciu požiadať?

Written by 
Rate this item
(0 votes)

13.8.2023 (SITA.sk) - Úrady práce a sociálnych vecí budú vyplácať jednorazovú dotáciu vo výške 160 eur na pokrytie výdavkov na obed či iné jedlo pre školopovinné dieťa, ktorému sa poskytuje sociálna služba v zariadení. O túto dotáciu možno požiadať od 15. augusta. Vzor žiadosti zverejní Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny na svojej webovej stránke. Žiadosť je potrebné podať na príslušný úrad práce do polovice septembra. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Náhradný spôsob

Niektorým deťom, ktorým sa poskytujú sociálne služby v ambulantných alebo pobytových zariadeniach, a popritom si majú plniť povinné predprimárne vzdelávanie či povinnú školskú dochádzku, štát neposkytuje dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom. Na Slovensku je približne 500 takýchto detí. Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny preto pripravil náhradný spôsob, ako takýmto rodinám čiastočne kompenzovať náklady na ich stravovanie, a to aj z dôvodu zvýšenej inflácie.

Náklady na stravu

Od 15. augusta do 15. septembra bude môcť rodič dieťaťa alebo osoba, ktorej bolo dieťa zverené rozhodnutím súdu, podať žiadosť o jednorazovú dotáciu na čiastočnú kompenzáciu výdavkov za obed a iné jedlo vo výške 160 eur na úrad práce, v ktorého územnom obvode má žiadateľ trvalý alebo prechodný pobyt. Dotácia má pokryť náklady na stravu v období štyroch mesiacov od septembra do decembra tohto roka. Schválenie dotácie na obedy a iné jedlo úrad práce neoznamuje. Dotáciu na obedy a iné jedlo vyplatí v hotovosti alebo bezhotovostným prevodom na účet žiadateľa v banke. Neschválenie poskytnutia dotácie na obedy a iné jedlo úrad oznamuje žiadateľovi písomne.

Viac k témam: dotácie na obedy, Sociálne
Zdroj: SITA.sk - Štát vyplatí 160 eur na obed pre stovky detí. Ako o dotáciu požiadať? © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 40 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner