08. december 2023
Facebook
pondelok, 21 august 2023 15:00

Únia miest Slovenska súhlasí s vyplatením 54 miliónov eur, teraz je alfou a omegou budúcoročný rozpočet

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.8.2023 (SITA.sk) - Únia miest Slovenska (ÚMS) súhlasí s návrhom vlády na finančnú kompenzáciu miest vo výške 54 miliónov eur podľa dohodnutého kľúča, ktorý považuje za solidárny najmä pre menšie mestá a obce.

Zlepšenie finančnej situácie

Skonštatovala to vo svojom stanovisku po online rokovaní republikovej rady, ktorého hlavnou témou boli návrhy vlády na finančnú kompenzáciu samospráv. Zástupcom miest a obcí ich ponúkol premiér Ľudovít Ódor ako riešenie pre zlepšenie ich finančnej situácie. Mestá privítali a odsúhlasili aj predložený návrh na odpustenie covidových pôžičiek, čo je pre výdavkovú časť ich rozpočtu kľúčové. „V pondelok budeme naše stanovisko tlmočiť vláde, ako bolo dohodnuté na poslednom spoločnom rokovaní s premiérom. V aktuálnej situácii sme našli dohodu, pre nás je dobrá správa najmä odpustenie covidových pôžičiek,“ zhodnotil prezident ÚMS Richard Rybníček.

Kľúčový je budúcoročný rozpočet

Verí, že od septembra budú rokovať aj o ďalšej kľúčovej téme - rozpočte na budúci rok. Zdôraznil, že zostavenie rozpočtu na rok 2024 je pre mestá alfou a omegou, pretože od neho bude závisieť, či a ako dokážu zvládnuť nasledujúci náročný rok. Únia miest naďalej pokračuje v rokovaniach s jednotlivými rezortmi a snaží sa hľadať riešenia, ktoré pomôžu slovenským mestám znížiť svoje výdavky v nasledujúcich rokoch.

Viac k témam: Finančná pomoc, Premiér Slovenskej republiky, Rozpočet, Samosprávy
Zdroj: SITA.sk - Únia miest Slovenska súhlasí s vyplatením 54 miliónov eur, teraz je alfou a omegou budúcoročný rozpočet © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 27 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner