13. apríl 2024
Facebook
streda, 21 február 2024 23:00

Zabezpečenie prípravy a vykonania volieb do Európskeho parlamentu vyjde na takmer 14 miliónov eur

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.2.2024 (SITA.sk) - Na zabezpečenie prípravy a vykonania volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia 8. júna, štát vynaloží 13 987 985 eur. Vyplýva to z Harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia volieb do EP v roku 2024, ktorý v stredu odobrila vláda. Konkrétne má čiastku 11 739 985 eur k dispozícii Ministerstvo vnútra SR a sumou 2 248 000 eur disponuje Štatistický úrad SR. „Finančné prostriedky určené pre Ministerstvo vnútra SR budú použité najmä na zabezpečenie úhrady náhrady mzdy členom volebných komisií a odmien členom a zapisovateľom okrskových volebných komisií a okresných volebných komisií, úhrady tlače hlasovacích lístkov, metodických a informačných materiálov a volebných tlačív, na zabezpečenie činnosti volebných komisií, na vybavenie volebných miestností, na ochranu verejného poriadku v deň konania volieb, na výdavky spojené s prevádzkou a nevyhnutnou úpravou volebných miestností a na elektronické komunikačné spojenie volebných komisií (hovorné) formou úhrady nezúčtovateľného výdavku vo výške päť eur pre každú okrskovú volebnú komisiu," uviedol rezort vnútra. Pokiaľ ide o štatistický úrad, ten vyčlenené peniaze využije na výdavky súvisiace so spracovaním výsledkov volieb.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), náklady, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby)
Zdroj: SITA.sk - Zabezpečenie prípravy a vykonania volieb do Európskeho parlamentu vyjde na takmer 14 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 37 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner