05. jún 2023
Facebook
streda, 01 marec 2017 12:20

Zefektívnenie práce je bez investície veľmi ťažké

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Špedičné spoločnosti sa väčšinou vyznačujú množstvom pracovníkov a veľkými účtami za telefón. Pán Štefan Ambruš na svojej spoločnosti SpedUs dokazuje, že to ide aj inak. „Veľkou výhodou je, že nemusím riešiť problémy, s ktorými sa prepravné spoločnosti s vlastnou špedíciou často stretávajú. Mne stačí mať iba notebook, mobil a dokonalý prehľad.

 

Ako by ste definovali vašu spoločnosť?
Spoločnosť SpedUs som založil na základe už predchádzajúcej skúsenosti. Pracoval som v jednej medzinárodnej firme ako špeditér. Táto skúsenosť ma síce nakopla, avšak i primäla k tomu, že si chcem založiť svoj vlastný biznis. Tak som sa dostal k tomu, čo som síce už dávno vedel, ale predsa vykonávať činnosť na vlastnú päsť je niečo úplne iné.

 

Ako prebieha vaša práca a získavanie zákazníkov?
Pri mojej práci nejde o vyťažovanie konkrétnych áut, ale skôr o hľadanie riešení pre konkrétny problém. S jedným klientom riešim celovozové prepravy do Španielska, s iným naopak malé zásielky po území Poľska. Vo svojej podstate ide o dokonalú znalosť trhu. Musím mať prehľad v dopravných spoločnostiach, o ich vybavení, možnostiach, trasách a kapacitách. Ja uskutočním nákup prepravy od klienta iba v prípade, že viem nájsť riešenie pre jeho potreby. Nikdy nepredávam už raz predanú prácu.

 

V tomto biznise zrejme pracujete so stabilnou klientskou základňou.
Presne tak. Začínal som s pár klientmi, cez známych a priateľov. V tomto mi nahráva i vo firmách existujúca fluktuácia, ktorá zabezpečuje, že ak niekto z mojich známych zmení pracovisko, rozšíri sa mi tým i databáza kontaktov. Ľudia sa medzi sebou poznajú, takže mnoho klientov som získal práve sprostredkovaným kontaktom. Nemusím sa hnať za novými klientmi cez osobné návštevy a podobne, od začiatku podnikania mám našťastie relatívne stabilný okruh zákazníkov.

 

V čom vidíte výhody plynúce zo systému „byť sám sebe pánom“?
Samozrejme, vždy je lepšie, ak si dopravná firma vyťažuje svoje autá vo vlastnej réžii, nie je to však možné za každých podmienok. Či už kapacitných alebo iných. Často sú klienti prekvapení, že ja, ako špedícia, dokážem ponúknuť lepšiu cenu ako samotný dopravca. Ak je človek v biznise takto sám, dokáže zarobiť slušnú sumu peňazí, ktorá je skutočne porovnateľná s malými prepravnými firmami. Tie však majú svojich zamestnancov, náklady na opravy a prevádzku. Mne stačí mať mobil, notebook a prehľad. :-)

 

Vyhovuje mi práca na úrovni stredného manažmentu. Keď má človek 5 kamiónov, ktoré musí vyťažovať, je komunikácia niekedy skutočne stresujúca. Na tejto úrovni je to oveľa pokojnejšie.

 

Akým druhom prepráv sa zaoberáte najčastejšie?
Zaoberám sa špecifickým druhom prepráv, pri ktorých nie sú určené pravidelné časy, pravidelné trasy a ani množstvá. Ide viac-menej o také „hasenie“ problémov v prípadoch, kde sa nedá nastaviť jeden dopravca. Pravidelné linky bývajú vo veľkých spoločnostiach naplánované už takmer na presný čas, čím moja úloha totálne vypadáva. Ja som skôr uplatniteľný v krízovejších situáciách.

 

Spolupracujete s dopravcami po celej Slovenskej republike?

Dá sa povedať, že áno, ale teraz dosť často využívam aj poľských a rumunských dopravcov.

 

Aký ste mali rok 2016 a čo plánujete do roku 2017?
Uplynulý rok bol príjemný, pozitívny a pracovný. V roku 2017 by som chcel do firmy pribrať pár part-time pracovníkov, ale všetko ukáže čas. Momentálne som v štádiu, kedy v spolupráci s jednou IT firmou vytváram administratívny program určený na štatistiky a objednávky. Ako všetci podnikatelia, tak i ja sa snažím o zjednodušenie a zefektívnenie práce, a to sa inak, ako investíciou do nových vecí nedá.

Read 10115 times Last modified on piatok, 24 marec 2017 13:14

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« June 2023 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner