08. december 2019
Facebook

5.10.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 5. októbra 21:32
Jadrové rokovania na pracovnej úrovni medzi zástupcami Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) a Spojených štátov amerických vo Švédsku stroskotali v ten istý deň, ako znovu začali. Oznámil to zástupca KĽDR. "Rokovania nenaplnili naše očakávania a nakoniec sa skončili," cituje hlavného severokórejského vyjednávača Kim Mjong-kila spravodajský portál BBC. Rokovania mali byť prvými formálnymi rozhovormi na pracovnej úrovni od júnového stretnutia amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una v demilitarizovanej zóne medzi Južnou a Severnou Kóreou. Ani jeden z lídrov sa na schôdzke vo Švédsku nezúčastnil. Počiatočné rozhovory viedli spomínaný Kim Mjong-kil a americký osobitný vyslanec pre Severnú Kóreu Stephen Biegun. Mnoho pozorovateľov vnímalo nové rokovania ako otvárací krok k ďalšiemu summitu lídrov. Trump a Kim mali dosiaľ dva summity. Prvý sa uskutočnil v roku 2018 v Singapure a skončil sa nejasnou dohodou o denuklearizácii, ktorá priniesla len málo konkrétnych výsledkov. Druhý potom mali vo februári vo Vietname, ten sa však skončil neúspechom. Po tom, čo zlyhal druhý summit Kima a Trumpa, KĽDR obnovila raketové testy. Tento týždeň Severná Kórea úspešne otestovala raketu odpálenú pod vodou. Časti strely dopadli do výlučnej ekonomickej zóny Japonska. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: jadrový program
Zdroj: Webnoviny.sk - KĽDR a USA obnovili rokovania o severokórejskom jadrovom programe, tie však stroskotali © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

5.10.2019 (Webnoviny.sk) - Environmentálni aktivisti z hnutia Extinction Rebellion si v Berlíne postavili protestný tábor pred úradom nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. Urobili tak pred začiatkom demonštrácií za novú klimatickú politiku, ktoré si naplánovali na nadchádzajúci týždeň. Demonštranti sa chystajú začať v pondelok na tamojšom Potsdamer Platz a plánujú zablokovať dôležité dopravné tepny v hlavnom meste. Demonštrácie sa zamerajú na vyzývanie vlády na prijatie politiky založenej na návrhoch obyčajných ľudí vychádzajúcich z odborných posudkov. Ako v sobotu uviedla organizátorka Annemarie Botzki, podľa odhadov by na ne malo prísť približne 5 000 ľudí z celého Nemecka. Botzki tiež podotkla, že nedávny klimatický návrh vlády je "úplne nedostatočný" a nemecká "klimatická politika nie je dostatočná už roky". Klimatickí aktivisti z Extinction Rebellion v sobotu protestovali aj v Paríži, kde zablokovali jeden z tamojších obchodných domov. Stovky demonštrantov a zopár členov hnutia Žlté vesty ráno vošli do centra Italie Deux, zamkli tam dvere a zabarikádovali sa. Mali so sebou aj transparenty s nápismi ako "radikálna ekológia, smrť kapitalizmu". Protest monitorovali desiatky policajtov. "Je čas zmeniť situáciu a povedať, že naša spoločnosť bude čeliť strašnej katastrofe pre ľudstvo. Chceme ukázať, že sme tu a že sa nikdy nevzdáme," cituje agentúra AP jednu z demonštrantiek.

Viac k témam: Extinction Rebellion, klimatické zmeny, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Environmentálni aktivisti zablokovali v Paríži obchodný dom, v Berlíne si postavili tábor © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

5.10.2019 (Webnoviny.sk) - Zamestnanec polície, ktorý vo štvrtok v hlavnom sídle parížskej polície zabil štyroch kolegov, bol stúpencom radikálnej ideológie islamu. Protiteroristický prokurátor Jean-Francois Ricard v sobotu informoval, že podozrivý Mickaël Harpon udržiaval kontakt s členmi ultrakonzervatívneho saláfistického hnutia a pred útokom si s manželkou písal SMS správy s náboženským obsahom. Štyridsaťpäťročný IT špecialista Harpon, ktorého po útoku na kolegov zastrelila polícia, pred 18 mesiacmi konvertoval na islam. Muž podľa Ricarda "súhlasil s istými ohavnosťami spáchanými v mene náboženstva". Okrem iných i útokom na parížsku redakciu satirického časopisu Charlie Hebdo v roku 2015, pri ktorom islamskí extrémisti zabili 12 ľudí. Prokurátor tiež podotkol, že útočník v ostatných mesiacoch zmenil štýl obliekania a prerušil kontakt so ženami. Harpon zaútočil vo štvrtok v práci s nožom na svojich kolegov, pričom pripravil o život troch policajtov a administratívnu pracovníčku. Ďalšia osoba utrpela vážne zranenia. Prípad pôvodne vyšetrovali ako vraždy, v piatok vyšetrovanie prevzala protiteroristická prokuratúra.

Viac k témam: francúzska polícia, útok, útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnanec polície, ktorý v Paríži nožom zabil štyroch kolegov, vyznával radikálny islam © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

5.10.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 5. októbra 21:21
Nominačný kongres strany Sloboda a Solidarita (SaS) schválil v sobotu v Jasnej kandidačnú listinu do budúcoročných parlamentných volieb predloženú predsedom Richardom Sulíkom. Okrem neho predložili návrhy kandidačných listín aj ďalší štyria členovia strany, ktorí však počas rozpravy svoje návrhy stiahli. Spomedzi 119 prítomných delegátov Sulíkovu kandidačnú listinu podporilo 112. Sulík je zároveň lídrom kandidátky, dvojkou je europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Na volebnej kandidátke definitívne budú chýbať súčasní poslanci Ľubomír Galko a Jozef Rajtár ako zástupcovia Demokratického jadra SaS.

Asi štvrtina neprišla

Priebeh kongresu bol neverejný. Predseda strany Sulík to odôvodnil tým, že na kongrese sa budú preberať interné záležitosti a on nemá vo zvyku ich riešiť na verejnosti. Na nominačný kongres dostalo pozvánku 217 delegátov, z ktorých do Jasnej neprišla asi štvrtina. Nechýbali však členovia Demokratického jadra SaS zoskupeného okolo poslancov Ľubomíra Galka a Jozefa Rajtára, ktorí sa na protest nezúčastnili septembrového kongresu vo Zvolene. Tí v Sulíkovom návrhu kandidačnej listiny chýbali. Ako uviedol ešte pred nominačným kongresom šéf liberálov, v jeho návrhu budú len takí ľudia, za ktorých dá ruku do ohňa a ktorí prispejú k tomu, že poslanecký klub SaS bude po voľbách stabilný. Okrem predsedu strany predložili svoje návrhy kandidačných listín aj ďalší štyria členovia strany O. Kvasnica, I. Lamoš, V. Sloboda a J. Štít. Všetci však počas rozpravy ku kandidačným listinám svoje návrhy stiahli. „Nie je to príjemné, keď sa kandidačná listina schvaľuje na takomto veľkom fóre. Zastávam názor, že takú závažnú vec mala riešiť republiková rada, pretože lepšie sa vie dohodnúť trinásť členov, ktorí sú zástupcami kompletnej členskej základne," uviedla Natália Blahová.

Minimálna šanca na kompromis

Podľa podpredsedu strany Ľubomíra Galka šanca na nájdenie kompromisu pri zostavovaní kandidátky bola minimálna. „My sme niekoľkokrát vyzývali na dohodu, je predsa nonsens, že Richard Sulík má na svojom návrhu kandidátky niekoľko voľných miest a dáva tam ľudí, ktorí nie sú ani členmi strany, ba si dovolím povedať, že ich ani nepozná. Na druhej strane pre takých ľudí, ako sú Rajtár, Kiššová či Blahová sa miesto nenašlo. Táto kandidátka je kandidátkou deštrukcie a rozkladu SaS," skonštatoval Galko. Zároveň zdôraznil, že on a Jana Kiššová ako podpredsedovia SaS, Natália Blahová ako ešte stále predsedníčka poslaneckého klubu či poslanci Jozef Rajtár, Vladimír Sloboda a Radoslav Pavelka, nateraz ostávajú aj naďalej členmi strany. „O svojich ďalších krokoch budeme informovať v najbližších dňoch,“ priblížil Galko. Predseda strany Richard Sulík dnes skupinu okolo Ľubomíra Galka opätovne vyzval, aby stranu opustili.

Nekompletná kandidačná listina

Výsledok voľby oznámil Richard Sulík delegátom a krátko na to aj novinárom na tlačovej konferencii. Spomedzi 119 voličov Sulíkovu kandidačnú listinu podporilo 112. „Garantujem stabilitu tejto kandidačnej listiny, máme na nej skvelých ľudí. Vnútorné nezhody považujem definitívne za uzavreté, nebudem sa k nim vracať a od pondelka sa ideme venovať volebnej kampani," vyhlásil Sulík. Schválená kandidačná listina pre budúcoročné parlamentné voľby nie je kompletná, obsahuje 140 mien. V prvej pätnástke sú Richard Sulík, Lucia Ďuriš Nicholsonová, Branislav Gröhling, Alojz Baránik, Jana Cigániková, Peter Cmorej, Karol Galek, Martin Klus, Juraj Droba, Jarmila Halgašová, Anna Zemanová, Peter Osuský a Ondrej Dostál. Podľa Sulíka neobsadené nateraz zostali miesta číslo 3 a 10.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Strana SaS sa stretla na nominačnom kongrese, schválila Sulíkovu kandidačnú listinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

5.10.2019 (Webnoviny.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) na sobotnom nominačnom kongrese v Jasnej schváli kandidačnú listinu do budúcoročných parlamentných volieb. Tento kongres bude neverejný. Predseda strany Richard Sulík to pre agentúru SITA odôvodnil tým, že na kongrese sa budú preberať interné záležitosti a on nemá vo zvyku ich riešiť na verejnosti. Šéf liberálov 30. septembra predstavil svoj návrh kandidátky do parlamentných volieb 2020, ktorú aj sám povedie. Číslom dva v jeho návrhu je europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Miesto číslo tri je neobsadené. Sulík dúfa, že túto pozíciu prijme Jana Kiššová, ktorá sa hlási k tzv. Demokratickému jadru SaS.

Stabilný poslanecký klub

Predseda SaS uviedol, že ľudia, ktorí sú na jeho kandidátke, prispejú k tomu, že poslanecký klub SaS bude po voľbách stabilný. V prvej pätnástke kandidačnej listiny SaS sú navrhnutí aj Branislav Gröhling, Alojz Baránik, Jana Cigániková, Peter Cmorej, Karol Galek, Martin Klus, Juraj Droba, Jarmila Hargašová, Anna Zemanová, Peter Osuský a Ondrej Dostál. Václav Mika, ktorý bol na 10. mieste kandidátky, 3. októbra predsedovi strany Sloboda a solidarita Richardovi Sulíkovi oznámil, že odstupuje z kandidatúry, avšak naďalej ostáva sympatizantom strany Sloboda a solidarita. Šéf liberálov oznámil, že na svoju kandidátku nedá poslancov okolo Ľubomíra Galka a Jozefa Rajtára, ktorí sa nezúčastnili na mimoriadnom kongrese strany 7. septembra vo Zvolene, na ktorom bol Sulík opätovne zvolený za predsedu strany na ďalšie štyri roky.

Demokratické jadro SaS

Na mimoriadnom kongrese sa pre nesúhlas so spôsobom, akým bol zvolaný, nezúčastnili podpredsedovia SaS Ľubomír Galko, Jana Kiššová, predsedníčka poslaneckého klubu Natália Blahová či poslanci Jozef Rajtár, Vladimír Sloboda a Radoslav Pavelka. V ten deň oznámili, že v strane zakladajú názorovú platformu Demokratické jadro SaS a na sobotnom nominačnom kongrese strany ponúknu inú alternatívu kandidátky. Podľa posledného prieskumu verejnej mienky, ktorý koncom septembra realizovala agentúra FOCUS by sa SaS dostala do parlamentu so ziskom šiestich percent. Na hranici zvoliteľnosti bola strana aj podľa ďalšieho prieskumu agentúry Focus z 19. septembra, v ktorom by ju volilo 6,8 percenta opýtaných.

Zdroj: Webnoviny.sk - Strana SaS sa stretne na nominačnom kongrese, schváli kandidačnú listinu do parlamentných volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

5.10.2019 (Webnoviny.sk) - Mali by sme robiť všetko pre to, aby čo najmenej ľudí robilo za minimálnu mzdu, uviedol v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy Peter Pellegrini s tým, že sa vždy postaví na stranu pracujúcich a bude robiť všetko pre to, aby tí, čo pracujú, mali kvalitnejší život. Ako uviedol, zvyšovanie minimálnej mzdy nikdy nebolo predmetom politických dohôd. "Je to medzi zamestnávateľmi a zamestnancami, vláda má povinnosť, v prípade, že sa nedohodnú, do 15. októbra vydať nariadenie o výške minimálnej mzdy platnej pre rok 2020," informoval predseda vlády.

Automat v zákone

Ako uviedol Pellegrini, chce túto tému odpolitizovať. "Už by sme nemali takýto konflikt, ak by bola minimálna mzda stanovená vzorcom. Ako sa budú vyvíjať platy v štáte, tak sa bude automaticky vyvíjať aj minimálna mzda," informoval premiér. Do zákona by sa mohol podľa neho vložiť automat, z ktorého sa budú počítať príplatky, a tým pádom sa celá situácia okolo minimálnej mzdy upokojí. "Odpolitizovanie a zautomatizovanie stanovenia výšky minimálnej mzdy odvodzujúc od priemernej mzdy je veľmi dobré opatrenie a pevne verím, že nájdeme podporu v koalícii," dodal Pellegrini. Dôchodky by podľa neho mohli tiež rásť vyšším tempom, aby sa nestalo, že sa zvýšia o 1,50 eura.

Zdravé verejné financie

"Naša ekonomika spomalila, ale stále predstavuje dobrý hospodársky rast. Máme najnižšiu nezamestnanosť v histórii krajiny a stále mame 90 tisíc neobsadených miest," informoval predseda vlády. Slovenské verejné financie sú podľa neho zdravé. "Náš dlh je pod sankčnými pásmami. Budúci rok nebude môcť byť deficit vyrovnaný, ale maximálne môže vyť v deficite pol percenta," informoval Pellegrini. Ak podľa neho budú mať ľudia v peňaženkách viac peňazí, budú môcť stimulovať hospodársky rast. "Pristupiť k ekonomickým škrtom je nezmysel v čase, keď sa ekonomika spomaľuje, lebo ju ešte viac spomalíte," konštatoval Pellegrini. Až keby sme podľa premiéra do posledného centu vedeli minúť európske peniaze, potom si môžeme požičať, tým neohrozíme dlh a zdravie verejných financií."Najskôr by som sa sústredil, aby sme stíhali čerpať miliardy z EÚ, ktoré nám sem tečú," povedal Pellegrini.

Tabak zdražieť môže

K zdražovaniu tabakových výrobkov sa predseda vlády vyjadril, že nebude chrániť ľudí pred zdražovaním niečoho, čo im poškodzuje zdravie."Rád budem ochraňovať ľudí pred zdražovaním, ak sa to týka základných životných potrieb, bývania alebo energií, niečoho, čo nevyhnutne potrebujú na život," povedal Peter Pellegrini. Iný rozpočet ako s maximálnym deficitom pol percenta HDP podľa premiéra na vláde nemôžu schváliť. Ak nebudú môcť počítať so 100 miliónmi alebo aspoň s 50 miliónmi z tabaku, minister financií bude musieť podľa premiéra výdavky okresať inde, aby sa dosiahol stanovený cieľ. "Máme naozaj nízky dlh, aj keď tento rok nedosiahneme vyrovnaný rozpočet, budeme na úrovni 1 % HDP v deficite, čo nie je nič dramatické," uzavrel Peter Pellegrini.

Viac k témam: minimálna mzda, verejné financie
Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegrini chce odpolitizovať tému minimálnej mzdy, mala by byť stanovená vzorcom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

5.10.2019 (Webnoviny.sk) - Obchodný dom Kaufland v Trnave na Clementisovej ulici v sobotu večer evakuovali po telefonickej hrozbe, že tam vybuchne bomba. Na mieste sú hasiči, pyrotechnici aj policajti so služobnými psami. Bezpečnostné opatrenia sa dotkli aj najbližšieho bytového domu. Trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová pre agentúru SITA potvrdila, že polícia dostala telefonát s informáciou, že o 20:00 má v Kauflande vybuchnúť bomba. Okrem evakuácie a bezpečnostnej prehliadky určeného miesta policajní operatívci zistili totožnosť telefonujúceho. Viac informácií polícia podľa Linkešovej momentálne nemôže poskytnúť.

Viac k témam: bomba
Zdroj: Webnoviny.sk - Obchodný dom Kaufland v Trnave museli evakuovať, niekto tam nahlásil bombu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

5.10.2019 (Webnoviny.sk) - Predseda vlády SR Peter Pellegrini a minister obrany SR Peter Gajdoš si v sobotu pripomenuli 75. výročie partizánskej prehliadky v Detve. Na sociálnej sieti facebook premiér pripomenul, že v Detve bola jediná oficiálna partizánska prehliadka za účasti samotného generála Goliana.

Hrdinstvo dedov

„Práve preto sme dnes tu, aby sme si pripomenuli hrdinstvo našich dedov. Aj Detvancov, ktorí sa aktívne zapojili do protifašistického odboja a ukázali statočnosť," napísal v statuse. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková, význam celého podujatia ocenil aj minister Gajdoš, ktorý poukázal na rastúcu netoleranciu a extrémizmus v spoločnosti. „Vojenská prehliadka v Detve z 1. októbra 1944 je dodnes výnimočnou a jedinečnou a patrí k najvýznamnejším udalostiam z čias Slovenského národného povstania,“ pripomenul minister obrany.

Poznanie dejín

Zároveň vyjadril presvedčenie, že každý správny občan by mal byť zároveň aj hrdým vlastencom, ktorý pozná dejiny svojho národa a vie sa poučiť z jeho chýb, no zároveň sa inšpirovať odvahou a statočnosťou svojich predkov. Partizánska prehliadka bola v období Slovenského národného povstania jedinou vojenskou prehliadkou na povstaleckom území v rámci Slovenska. Jadro defilujúcich jednotiek na prehliadke v roku 1944 tvorila 1. československá partizánska brigáda Milana Rastislava Štefánika, príslušníci povstaleckých jednotiek a francúzski partizáni. Mesto Detva sa aktívne zapojilo do protifašistického odboja, aj keď sa priamo o Detvu nebojovalo.

Viac k témam: partizánska prehliadka
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Pellegrini a minister obrany Gajdoš si pripomenuli 75. výročie partizánskej prehliadky © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

5.10.2019 (Webnoviny.sk) - Peter Pellegrini (Smer-SD) je pripravený vo voľbách uchádzať sa o pozíciu predsedu vlády SR. Uviedol to v sobotu v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. „Pre mňa je dohoda o tom, že mám byť lídrom kandidátky, obrovskou výzvou a zodpovednosťou voči členom, podporovateľom, voličom a urobím všetko preto, aby strana Smer dosiahla čo najlepší výsledok, voľby vyhrala a uchádzala sa o zostavenie vlády,“ povedal. Dodal, že vo vnútri strany vnímajú, ako sa mení spoločnosť, ale aj akým útokom strana čelí a je často nálepkovaná. „Z tohto pohľadu veľmi zvažujeme, aký program predstavíme voličom a akí ľudia budú na popredných miestach našej kandidátky, aby tá predstavovala skupinu šikovných ľudí, ktorí majú čo ponúknuť a majú kompetenciu,“ prízvukoval. Podľa neho listina bude predstavovať značný koaličný potenciál strany a nemyslí si, že sa na nej budú vyskytovať mená, vzbudzujúce kontraverzie, medzi ktoré patrí aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar.

Kauza Jankovskej

V súvislosti s kauzou Moniky Jankovskej premiér konštatoval, že jej odchod z ministerstva spravodlivosti je správny, lebo podozrení je stále viac. „Verím, že polícia a prokuratúra budú postupovať tak, ako majú a v prípade, že došlo k trestným činnom a k porušeniu zákona, vyvodia patričnú zodpovednosť,“ konštatoval. Na otázku, či je správne, aby bola sudkyňou, povedal, že „sudcovia sú úplne nezávislí, regulujú sami seba, čo nie je vždy to najsprávnejšie, lebo vidíme, že tieto samoregulačné mechanizmy zlyhávajú“. Podľa neho v slovenskej justícii je väčšina pracovitých, spravodlivých a morálne bezúhonných sudcov, ale vyskytujú sa aj takéto čierne ovce. Dodal, že sami sudcovia by mali byť schopní vystrnadiť ich zo svojich radov a netolerovať. „Tak, ako platí u lekárov, že lekári, ktorí flákajú svoju robotu, by mali byť vyzlečení z bieleho plášťa, aby boli odstrašujúcim príkladom, tak rovnako by mali byť vyzliekaní zo sudcovského talára aj sudcovia, ktorí sa nesprávajú tak, ako by sa mali. Takých však bolo málo, takže sa toho už nikto nebojí,“ podotkol.

Nakupovať už nechce

Dodal, že sudcovia majú veľmi dobré platy a cestou je, aby mnohí z nich prišli o svoj talár a boli tak výstrahou pre ostatných a robili si poriadne robotu. Vo veci výberu sudcov Ústavného súdu SR, premiér prízvukoval, že ho mrzí, že vzniklo toľko spisov na slovenských súdoch, ale verí, že po vymenovaní prezidentkou v najbližších dňoch sa sudcovia chopia svojej práce a urobia všetko, aby sa tento sklz dobehol čo najskôr. Pokiaľ ide o nákupy v rezorte obrany Pellegrini v relácii uviedol, že by sa to malo ponechať na novú vládu. Neplánuje ich predložiť na rokovanie bezpečnostnej rady a rokovanie vlády. „Na druhej strane si však myslím, že ministerstvo obrany by mohlo transparentne ukončiť všetky procesy, ktoré súvisia s plánovaným nákupom obrnených transportérov 8x8, 4x4 či radarov tak, aby nová vláda mohla okamžite prijať opatrenie, že do toho ide,“ uzavrel.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegrini by chcel po voľbách zostavovať vládu, pozícia lídra kandidátky je preňho výzvou © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

5.10.2019 (Webnoviny.sk) - Polícia v Severnom Macedónsku zastavila dodávku, v ktorej bolo 43 mladých migrantov. Stalo sa tak blízko mesta Štip v centrálnej časti krajiny, pričom vodič vozidla sa snažil mužom zákona ujsť. Migranti vo veku 16 až 25 rokov pochádzajú z Bangladéša, Pakistanu a Afganistanu. Predpokladá sa, že do krajiny prišli z Grécka a smerovali do Srbska. Polícia skupinu zadržala a previezla do útulku. Neskôr ich deportujú naspäť do Grécka. Napriek tomu, že je takzvaná balkánska migračná trasa od roku 2016 uzavretá, mnohí prevádzači ľudí naďalej využívajú cesty na Balkáne.

Viac k témam: migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia v Severnom Macedónsku našla desiatky mladých migrantov prepravovaných v dodávke © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Strana 1 z 3

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« October 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner