13. august 2020
Facebook

6.10.2019 (Webnoviny.sk) - Iracký premiér Ádil Abdal Mahdí vyzval demonštrantov, aby ukončili svoje pouličné protesty, a povedal im, že je s nimi ochotný sa stretnúť a vypočuť si ich požiadavky. Predseda sa tak vyjadril v sobotu v noci a okrem iného povedal, že bezpečnostným zložkám nariadili, aby nepoužívali ostrú muníciu, s výnimkou striktných prípadov sebaobrany.

Tisícky ľudí utrpeli zranenia

V metropole Bagdad a mestách na juhu krajiny ľudia protestujú už od utorka. Demonštranti najprv protestovali proti korupcii, nedostatočným základným službám a nezamestnanosti. Neskôr však protestujúci pridali ďalšie požiadavky vrátane rezignácie vlády. Protivládne protesty sprevádzajú nepokoje a strety medzi demonštrantmi a bezpečnostnými silami, ktoré na nich použili slzný plyn i ostré náboje. Demonštrácie si v Iraku od utorka vyžiadali 104 ľudí vrátane ôsmich príslušníkov bezpečnostných síl. V nedeľu to oznámil hovorca irackého ministerstva vnútra. Ako uviedol, 6 107 osôb utrpelo zranenia, pričom 1 200 z nich patrilo k bezpečnostným zložkám. Či daný počet mŕtvych a zranených zahŕňa aj obete z nedele, nie je známe.

Mŕtvych vyhlásia mučeníkmi

Bezpečnostné zložky sa podľa Mahdího "snažia vykonávať ich povinnosti" a tiež utrpeli straty vo svojich radoch. Premiér sľúbil, že o tom, kto strieľal ostrými nábojmi, rozhodne vyšetrovanie."Nemôžeme prijať pokračovanie takejto situácie," povedal v prejave svojmu kabinetu, ktorý odvysielala televízia. "Som pripravený ísť kamkoľvek, kde sú naši bratskí demonštranti, a stretnúť sa s nimi alebo poslať vyslancov na iné miesta bez ozbrojených síl. Pôjdem a stretnem sa s nimi bez zbraní a budem s nimi hodiny sedieť a počúvať ich požiadavky," vyhlásil Mahdí s tým, že "na oplátku" chce koniec protestov. Premiér zároveň oznámil zoznam výkonných rozhodnutí, ktoré sa sústreďujú na sociálne byty, podporu v nezamestnanosti a odborné školenie. Okrem toho tiež nariadil, že osoby, ktoré zahynuli pri protestoch - demonštrantov aj príslušníkov bezpečnostných zložiek, budú považovať za "mučeníkov" s nárokom na štátne dávky.

Prepady zahraničných redakcií

Sobota bola jedným z najnásilnejších dní protestov. V mestách Násiríja a Diwáníja demonštranti vyšli do ulíc aj napriek zákazu vychádzania, pričom v prvom menovanom zapálili kancelárie viacerých politických strán a jedného poslanca. Okrem toho tiež v Iraku ozbrojenci prepadli redakcie viacerých médií. V nedeľu boli ulice Bagdadu prevažne tiché, no plné trosiek a pneumatík z protestov. Študenti išli do škôl a vládni zamestnanci sa vrátili do práce. Po cestách však prechádzalo málo áut a v mnohých štvrtiach zostali početne nasadení príslušníci bezpečnostných zložiek. Ozbrojené vozidlá blokujú v okruhu štyroch kilometrov prístup na námestie Tahrír, ktoré je hlavným bodom zhromaždení, uvádza agentúra AP.

Viac k témam: protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Iracký premiér Mahdí vyzval na ukončenie protestov, tie si vyžiadali už viac než sto obetí © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

6.10.2019 (Webnoviny.sk) - S generálnym inšpektorom amerických tajných služieb hovoril druhý informátor, ktorý má informácie podporujúce sťažnosť prvého whistleblowera na prezidenta Donalda Trumpa a jeho komunikáciu s Ukrajinou. V nedeľu to pre agentúru The Associated Press uviedol právnik oboch informátorov, Mark Zaid. Podľa neho druhý whistleblower, ktorý tiež pracuje u tajných služieb, nepodal sťažnosť, ale má informácie z prvej ruky, ktoré podporujú prvého informátora.

Hrozba impeachmentu

Prvý informátor, pracovník Ústrednej spravodajskej služby (CIA), podal 12. augusta u generálneho inšpektora formálnu sťažnosť, ktorá spustila vyšetrovanie vedené demokratmi v Snemovni reprezentantov, ktoré by mohlo viesť k impeachmentu prezidenta. Sťažnosť, v ktorej informátor viní prezidenta zo zneužitia právomoci vo svoj prospech v budúcoročných prezidentských voľbách, sa týka telefonátu s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským z 25. júla. Trump v ňom svojho ukrajinského kolegu požiadal o vyšetrovanie bývalého viceprezidenta a jeho demokratického politického rivala Joea Bidena a jeho syna Huntera.

Podozrivé načasovanie

Mladší Biden pôsobil v rade ukrajinskej plynárenskej spoločnosti Burisma v rovnakom čase, ako jeho otec viedol diplomatické styky administratívny niekdajšieho prezidenta Baracka Obamu s Ukrajinou. Hoci je načasovanie podozrivé, neexistujú dôkazy, že by sa dopustili nejakého protiprávneho konania. Trump a jeho podporovatelia odmietajú obvinenia, že sa telefonátom dopustil niečoho nevhodného. Správy o druhom whistleblowerovi však môžu ohroziť ich argumenty voči prvému informátorovi, o ktorom tvrdia, že sťažnosť podal nesprávne, pretože je založená na informáciách z druhej a tretej ruky.

Viac k témam: impeachment
Zdroj: Webnoviny.sk - Prípad Trumpovho telefonátu na Ukrajinu má ďalšieho informátora, podporuje prvotné tvrdenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

6.10.2019 (Webnoviny.sk) - V ukrajinskom Kyjeve sa tisícky ľudí zišli na proteste proti vládnemu plánu uskutočniť regionálne voľby na povstalcami kontrolovanom východe Ukrajiny. Mnohí tento krok považujú ako veľký ústupok Rusku, ktoré podporuje separatistov. Na kyjevské námestie Majdan prišlo približne 15-tisíc demonštrantov, okrem iných i veteráni bojov na východe, ktorí so sebou priniesli transparenty s nápismi ako "Hanba" a "Nie kapitulácii". Niektorí účastníci protestu neskôr pochodovali aj k budove parlamentu.

Francúzsko a Nemecko dohodu vítajú

"Naši vojaci dali svoje životy za zjednotenú Ukrajinu a my nechceme mier za každú cenu pod podmienkami Ruska," vyjadril sa jeden z demonštrantov Andrij Hnapko. "Ukrajina je vo vojne päť rokov a ja som stratil niekoľko mojich priateľov. A oni nám teraz hovoria, že to všetko bolo zbytočné. Jeden človek nás môže s jeho neuváženými krokmi pripraviť o krajinu," cituje agentúra AP ďalšieho účastníka protestu, vojaka Ihora Roščenka. Ukrajina, Rusko a separatisti v utorok podpísali dohodu, podľa ktorej sa majú v Donecku a Luhansku, dvoch regiónoch ovládaných separatistami, kde si konflikt vyžiadal viac ako 13-tisíc mŕtvych, uskutočniť regionálne voľby. Francúzsko a Nemecko, ktoré pomohli sprostredkovať rokovania, dohodu privítali. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dohodu predstavil ako bezprostredný krok potrebný na organizovanie summitu s lídrami Ruska, Francúzska a Nemecka s cieľom dosiahnuť mierové urovnanie konfliktu.

Plná kontrola nad regiónmi

Zelenskyj sa hneď po oznámení uzavretia dohody snažil rozptýliť obavy, že Ukrajina proruským separatistom príliš ustúpila a že voľby sa budú konať pod taktovkou separatistov a tým pádom Moskvy. "Neuskutočnia sa žiadne voľby s pištoľou pri hlave. Neuskutočnia sa žiadne voľby, pokiaľ tam stále budú vojaci," vyhlásil Zelenskyj. Voľby sa podľa neho budú konať až po tom, čo Ukrajina nadobudne nad týmito regiónmi plnú kontrolu. Voľby sa podľa neho navyše budú riadiť ukrajinskými zákonmi, čo okrem iného znamená, že v nich budú môcť kandidovať akékoľvek strany a kandidáti vrátane prokyjevských nacionalistov. Práve tento bod doteraz separatisti odmietali. Obe strany sa okrem toho dohodli na tom, že voľby uznajú za platné a nebudú proti ich výsledku namietať, pokiaľ ich označia za spravodlivé a slobodné volební pozorovatelia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).


Viac k témam: protest, regionálne voľby, ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Tisíce ľudí protestovali proti voľbám na východe Ukrajiny, považujú ich za ústupok Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

6.10.2019 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová si uctila účastníkov karpatsko-duklianskej operácie z roku 1944. Prezidentka o tom informovala na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook s tým, že hrdinovia ďalším generáciám odovzdali príklad skutočného patriotizmu a obetavého vlastenectva.

Priniesli slobodu pre ďalšie generácie

Hrdinov ocenil aj premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) či minister obrany Peter Gajdoš (SNS). „Na Slovensku je veľa miest, o ktorých vieme, že práve tam v nejakej chvíli kráčali naše dejiny. Dnes sme stáli na mieste, kde cítime, že tu kráčali dejiny obzvlášť ťažkým a zničujúcim krokom. Stáli sme, aby sme vzdali úctu všetkým, ktorí v sychravej jeseni roku 1944 za cenu nesmiernych obetí, utrpenia a námahy, prenášali na svojich chrbtoch cez Karpaty slobodu pre ďalšie generácie. Naše poďakovanie si zaslúži každý, kto sa pred sedemdesiatimi piatimi rokmi pričinil o to, že sa začal oslobodzovať a obnovovať štát, ktorý bol pre národy a národnosti bývalého Česko-Slovenska ich vlasťou,“ uviedla Čaputová.

Dôkaz národnej hrdosti a odhodlania

Účastníkom bojov poďakoval aj Pellegrini. „Viete si predstaviť, že máte 20 rokov a neviete, či sa ešte niekedy vrátite domov? Takéto pocity zažívali mladí muži z Československa a ruskej armády počas jednej z najväčších horských bitiek druhej svetovej vojny. Bojov o Duklu sa zúčastnilo odhadom 200-tisíc vojakov a vojnoví historici a publicisti nazvali Duklu bránou smrti. Ďakujem všetkým tým, ktorí sa slobody nedožili, odvážne sa postavili proti fašizmu a nasadzovali svoje životy v boji proti ideológii postavenej na nenávisti,“ napísal Pellegrini na Facebooku. Podľa šéfa rezortu obrany Petra Gajdoša je karpatsko-duklianska operácia dôkazom národnej hrdosti a odhodlania. „Karpatsko-duklianska operácia je príkladom neoblomnej národnej hrdosti a odhodlania v boji proti nacistickému útlaku, no zároveň aj trvalým varovným signálom voči nebezpečenstvu, ktoré v podobe extrémizmu, rasizmu a xenofóbie hrozí aj dnes,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš. Pri tejto príležitosti zároveň udelil pamätné medaily vojnovým veteránom, ako aj mestu Svidník. Zobraziť fotogalériu k článku:
Oslavy 75. výročia Dňa hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie (fotografie)

Viac k témam: minister obrany SR, premiér Slovenskej republiky, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Čaputová si uctila hrdinov z karpatsko-duklianskej operácie, ďakoval im aj premiér Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

6.10.2019 (Webnoviny.sk) - Slovensko má stále značné rezervy v systémových opatreniach. Povedal to v relácii O 5 minút 12 RTVS predseda strany Progresívne Slovensko Michal Truban. Podľa predsedu Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka je vládnutie prioritne o dohode a sám by presadzoval aj iné zmeny ako súčasná koalícia.

Problémom je prehnitý systém

Relácii dominovali najmä ekonomické témy, ako napríklad minimálna mzda, minimálny dôchodok či výber daní. Danko a Truban sa zhodli na tom, že Slovensko má značné rezervy pri výbere peňazí z daní, kde prichádza o viac ako miliardu eur ročne. Túto oblasť treba podľa oboch politikov zlepšiť, pretože neskôr tie financie chýbajú v rozpočte. Politici sa dotkli aj témy prepisu komunikácie z aplikácie Threema, medzi bývalou štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti Monikou Jankovskou a Marianom K., ktorá naznačuje ovplyvňovanie súdnych rozhodnutí, či zneužívanie právomocí verejného činiteľa. „My sme vyzvali pána ministra aj predsedníčku súdnej rady. Problémom je prehnitý systém, kde sú všetci prepojení a navzájom si kryjú chrbát. To sa musí skončiť, pretože sa nepohneme smerom vpred,“ povedal Truban na margo komunikácie z aplikácie Threema. Podľa Andreja Danka majú v tomto prípade konať predovšetkým orgány činné v trestnom konaní. „Mňa podobné kauzy prinútili ísť do politiky. Politici tu ale nie sú na to, aby hodnotili skutkový stav trestných konaní. Ak je čokoľvek na tom pravdy, tak to zakladá dôvod na trestné stíhanie. Nevieme o tom nič a vieme informácie len z médií. Má to riešiť polícia, my môžeme morálne apelovať,“ povedal Danko.

Na presadzovanie opatrení je nutná spolupráca

Truban hodnotil aj prácu súčasnej koalície, ktorá nie je podľa neho systémová. „Nie je pravda, že nemáme skúsenosti s koalíciou. Náš program vznikol spojením dvoch strán, ktoré sa dohodli na základe vízie, a nie toho, komu dať aký post,“ povedal Truban. Podľa lídra strany Progresívne Slovensko je dôležité priniesť systémové zmeny a nehovoriť o tom, ako sa čo nedá spraviť. „Ak chce pán Danko zmenu k lepšiemu, prečo je potom v tejto vláde, kde si napríklad štátni tajomníci píšu s mafiou? Podľa mňa to nie je úprimné, pretože sa tu iba koalícia háda o tom, kto si čo presadí a nejde im na konci dňa o občanov. Skôr si myslím, že chcú pokračovať v tomto marazme, ktorý tu teraz máme,“ dodal. Podľa Danka si musí Truban uvedomiť, že na presadzovanie opatrení je nutná spolupráca. Predseda parlamentu hodnotil aj prácu súčasnej koalície. „Samozrejme, že koalícia má aj problémy a že premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) robí niekedy inak, ako hovorí Robert Fico (Smer-SD), ale snažíme sa fungovať. Chceme pomôcť občanom,“ uviedol Danko. Líder národniarov pripomenul, že ani Progresívne Slovensko nebude mať po voľbách absolútnu moc na to, aby mohli meniť veci na Slovensku vo vlastnej réžii. „Ľudia by mali byť tí poslední, ktorým štát bude siahať do peňaženky. Ale ešte raz SNS nevládne sama, a to si musí uvedomiť aj pán Truban, že je potrebné sa s niekým dohodnúť,“ dodal.

Zdroj: Webnoviny.sk - Danko by presadzoval aj iné zmeny ako koalícia, ale vládnutie je prioritne o dohode © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

6.10.2019 (Webnoviny.sk) - Ekonomika Veľkej Británie oslabuje pod ťarchou "neprestajnej neistoty", uviedla Britská obchodná komora (BCC). Prieskum na vzorke 6 600 firiem, ktoré zamestnávajú 1,2 mil. ľudí, ukázal, že tržby priemyslu krajiny na domácom trhu aj za export klesli, pričom spoločnosti v sektore služieb tiež hlásili, že ich objednávky za júl až september sa zmenšili. "Naše zistenia ukazujú, že znepokojujúci pokles ekonomickej aktivity vo Veľkej Británii spolu neprestajnou neistotou súvisiacou s brexitom a zreteľné spomalenie globálneho ekonomického rastu tlačia nadol takmer všetky kľúčové indikátory," povedal hlavný ekonóm BCC Suren Thiru. Informuje o tom portál news.sky.com. Tlak pociťujú aj malé britské firmy. Dve tretiny z 1 200 majiteľov firiem pre Federáciu malých firiem uviedli, že v najbližších troch mesiacoch neočakávajú zlepšenie situácie. Takmer polovica z nich sa obáva, že situácia sa zhorší. Menej ako sedmina zamestnávateľov plánuje v najbližších mesiacoch prijímanie zamestnancov. "Tri roky politickej neistoty a rastúce náklady utlmili produkciu a nedovoľujú malým firmám plánovať, investovať a rásť," uviedol predseda Federácie malých firiem Mike Cherry.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk - Neistota spojená s brexitom oslabuje ekonomiku Veľkej Británie, firmy pociťujú tlak © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

6.10.2019 (Webnoviny.sk) - Štyria ľudia zomreli a piati utrpeli zranenia pri streľbe v súkromnom bare v americkom štáte Kansas. Informuje o tom spravodajská televízia CNN s tým, že útočník alebo útočníci sú na úteku. Streľba vypukla v noci o 1:27 miestneho času (8:27 stredoeurópskeho letného času) v Tequila KC bare v Kansas City. Ako uviedol hovorca polície Thomas Tomasic, spomínané štyri obete zomreli priamo na mieste. Zvyšní piati zranení sú v nemocnici v stabilizovanom stave. Motív incidentu nie je známy. Polícia našla na mieste nábojnice z krátkej zbrane. Ako uvádza televízia KSHB, zatiaľ nie je jasné, či strieľal jeden človek alebo ich bolo viac. "Zatiaľ nemáme dostatočne dobrý opis, aby sme mohli uverejniť niečo o podozrivom alebo podozrivých. Nevieme ani, koľko ich je," povedal Tomasic. Vyšetrovatelia v súčasnosti hľadajú záznamy z kamier v oblasti. Policajti bar ráno vyprázdnili a čakajú na príkaz na prehliadku, aby doň mohli znova vojsť.

Viac k témam: americká polícia, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Po streľbe v bare v Kansase zahynuli štyri osoby, ďalšie skončili v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

6.10.2019 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová si uctila účastníkov karpatsko-duklianskej operácie z roku 1944. Prezidentka o tom informovala na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook s tým, že hrdinovia ďalším generáciám odovzdali príklad skutočného patriotizmu a obetavého vlastenectva.

Priniesli slobodu pre ďalšie generácie

Hrdinov ocenil aj premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) či minister obrany Peter Gajdoš (SNS). „Na Slovensku je veľa miest, o ktorých vieme, že práve tam v nejakej chvíli kráčali naše dejiny. Dnes sme stáli na mieste, kde cítime, že tu kráčali dejiny obzvlášť ťažkým a zničujúcim krokom. Stáli sme, aby sme vzdali úctu všetkým, ktorí v sychravej jeseni roku 1944 za cenu nesmiernych obetí, utrpenia a námahy, prenášali na svojich chrbtoch cez Karpaty slobodu pre ďalšie generácie. Naše poďakovanie si zaslúži každý, kto sa pred sedemdesiatimi piatimi rokmi pričinil o to, že sa začal oslobodzovať a obnovovať štát, ktorý bol pre národy a národnosti bývalého Česko-Slovenska ich vlasťou,“ uviedla Čaputová.

Dôkaz národnej hrdosti a odhodlania

Účastníkom bojov poďakoval aj Pellegrini. „Viete si predstaviť, že máte 20 rokov a neviete, či sa ešte niekedy vrátite domov? Takéto pocity zažívali mladí muži z Československa a ruskej armády počas jednej z najväčších horských bitiek druhej svetovej vojny. Bojov o Duklu sa zúčastnilo odhadom 200-tisíc vojakov a vojnoví historici a publicisti nazvali Duklu bránou smrti. Ďakujem všetkým tým, ktorí sa slobody nedožili, odvážne sa postavili proti fašizmu a nasadzovali svoje životy v boji proti ideológii postavenej na nenávisti,“ napísal Pellegrini na Facebooku. Podľa šéfa rezortu obrany Petra Gajdoša je karpatsko-duklianska operácia dôkazom národnej hrdosti a odhodlania. „Karpatsko-duklianska operácia je príkladom neoblomnej národnej hrdosti a odhodlania v boji proti nacistickému útlaku, no zároveň aj trvalým varovným signálom voči nebezpečenstvu, ktoré v podobe extrémizmu, rasizmu a xenofóbie hrozí aj dnes,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš. Pri tejto príležitosti zároveň udelil pamätné medaily vojnovým veteránom, ako aj mestu Svidník.

Viac k témam: minister obrany SR, premiér Slovenskej republiky, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Čaputová si uctila hrdinov z karpatsko-duklianskej operácie, ďakuje im aj premiér Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

6.10.2019 (Webnoviny.sk) - Štáty Európskej únie (EÚ) musia spolu lepšie spolupracovať v oblasti migrácie, inak riskujú hrozbu nového prívalu žiadateľov o azyl, ktorý by mohol byť väčší ako v roku 2015. Pre nedeľňajšie vydanie denníka Bild sa tak vyjadril nemecký minister vnútra Horst Seehofer, ktorý počas týždňa absolvoval cesty do Turecka a Grécka. "Musíme urobiť viac, aby sme pomohli našim európskym partnerom s kontrolami na vonkajších hraniciach EÚ. Ak to neurobíme, zažijeme vlnu utečencov ako v roku 2015, možno ešte väčšiu," skonštatoval politik. Len Nemecko samotné v roku 2015 prijalo 890-tisíc migrantov. Pre denník Die Welt sa Seehofer zase vyjadril, že Európa potrebuje urobiť viac v rámci pomoci Turecku pri vysporiadaní sa s miliónmi sýrskych utečencov. Ministri vnútra členských krajín EÚ budú o migrácii rokovať počas stretnutia, ktoré sa uskutoční v utorok.

Viac k témam: migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Štáty Európskej únie musia podľa Seehofera spolupracovať, inak hrozí veľký príval migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

6.10.2019 (Webnoviny.sk) - Repatriácia posledných 4 800 dovolenkárov z takmer 150 tisíc klientov skrachovanej cestovnej kancelárie Thomas Cook sa 24 letmi začína v nedeľu. Podľa britského Úradu pre civilné letectvo (CAA) poslední repatriovaní pasažieri, ktorí cestujú z amerického Orlanda, majú pristáť v pondelok ráno v Manchesteri. Celkovo sa v rámci repatriácie za dva týždne uskutočnilo vyše sedemsto letov. Informuje o tom portál bbc. com. Sága cestovnej kancelárie Thomas Cook sa však zďaleka nekončí. Úrad pre civilné letectvo uviedol, že sa teraz sústredí na refundáciu 360 tisíc rezervácii dovoleniek, ktoré boli po krachu kancelárie zrušené. Firma Thomas Cook zbankrotovala 23. septembra po tom, ako sa jej nepodarilo získať záchranné úvery od svojich bánk.

Viac k témam: dovolenka
Zdroj: Webnoviny.sk - Británia dokončuje návrat domov posledných klientov skrachovanej firmy Thomas Cook © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika
Strana 1 z 3

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« October 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner