31. marec 2020
Facebook

7.11.2019 (Webnoviny.sk) - V štáte Minas Gerais, ktorý sa nachádza na juhovýchode Brazílie, sa vo štvrtok odohrala streľba na strednej škole. Sedemnásťročný páchateľ, študent tejto školy, začal strieľať po spolužiakoch a jedného z nich trafil do krku. Následne útočil mačetou a tou zranil druhého spolužiaka. Informoval o tom brazílsky internetový spravodajský portál UOL. Dôvod konania žiaka zatiaľ nie je známy. Obaja zranení študenti sú v nemocnici, ich stav je stabilizovaný. Zbrane v Brazílii síce nie sú medzi obyvateľstvom rozšírené až tak, ako v Spojených štátoch, no brazílsky prezident Jair Bolsonaro chce zliberalizovať podmienky pre držbu zbraní a bol to aj jeden z jeho hlavných predvolebných sľubov.

Viac k témam: streľba v škole
Zdroj: Webnoviny.sk - Študent na škole strieľal po spolužiakoch, následne zaútočil mačetou © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

7.11.2019 (Webnoviny.sk) - Severoatlantická aliancia je podľa amerického ministra zahraničia Mikea Pompea a jeho nemeckého rezortného kolegu Heika Maasa stále dôležitá. Politici sa vo štvrtok po spoločnej návšteve obce Mödlareuth, ktorá bola počas studenej vojny rozdelená na dve časti, vyjadrili, že NATO bolo rozhodujúce pri páde Berlínskeho múru pred 30 rokmi a je relevantné dodnes. Dôležitosť aliancie pritom prízvukovali po tom, čo francúzsky prezident Emmanuel Macron povedal, že nedostatok amerického vedenia spôsobuje NATO "mozgovú smrť".

Obdivuhodná práca demokratických krajín

Podľa Pompea "obdivuhodná práca" demokratických krajín "vytvorila slobodu a vyviedla milióny ľudí z veľmi, veľmi náročných situácií". "Myslím, že NATO zostáva dôležitým, rozhodujúcim, možno historicky jedným z najrozhodujúcejších, strategických partnerstiev v celej zaznamenávanej histórii," vyhlásil v Lipsku Pompeo. Maas zase povedal, že neverí, že by malo NATO mozgovú smrť. "Pevne verím v medzinárodnú spoluprácu," dodal. Macron sa o aliancii kriticky vyjadril v rozhovore pre magazín The Economist. "To čo v súčasnosti zažívame, je mozgová smrť NATO," vyhlásil Macron s tým, že sa zdá, že Spojené štáty za vlády Donalda Trumpa "sa nám obracajú chrbtom". Poukázal pritom na stiahnutie amerických vojsk zo severovýchodnej Sýrie. Macron okrem iného tiež povedal, že Európska únia sa musí posilniť a začať sa správať ako strategická svetová mocnosť. Macronovu kritiku odmietla napríklad nemecká kancelárka Angela Merkelová či generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Pompeo odhalí sochu Reagana

Mike Pompeo je v súčasnosti na dvojdňovej návšteve Nemecka, v rámci ktorej zavíta do piatich nemeckých miest. V Berlíne by mal podľa amerického rezortu zahraničia predniesť príhovor, v ktorom by mal vyzdvihnúť rolu Spojených štátov pri pomoci východnej a strednej Európe pri "zbavení sa jarma komunizmu". Spolu s americkým veľvyslanectvom tiež odhalí sochu niekdajšieho amerického prezidenta Ronalda Reagana.

Viac k témam: Berlínsky múr
Zdroj: Webnoviny.sk - NATO je stále dôležité, zhodli sa minister zahraničia USA Pompeo s nemeckým kolegom Maasom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

7.11.2019 (Webnoviny.sk) - Tridsaťtriročnú orangutaniu samicu Sandru, ktorej v roku 2015 súdne priznali štatút osoby a z toho vyplývajúce práva, presťahovali tento týždeň do nového domova, Centra pre ľudoopy vo Wauchule na Floride. Sandra tu bude žiť spolu s 21 ďalšími orangutanmi a 31 šimpanzmi, z ktorých väčšinu zachránili z cirkusov či z iných zariadení, kde ich držali v neľudských podmienkach. Ako vo štvrtok pre agentúru The Associated Press (AP) povedala riaditeľka floridského Centra pre ľudoopy Patti Ragan, Sandra je "veľmi milá a zvedavá" a postupne sa zžíva so svojím novým domovom.

Dostala sa na titulky svetových médií

Sandra sa narodila, pôvodne pod menom Marisa, 14. februára 1986 v zoologickej záhrade vo východonemeckom Rostocku. V roku 1999 ju premiestnili do zoologickej záhrady v argentínskej metropole Buenos Aires, kde ju premenovali na Sandru. V roku 2015, po sťažnostiach na zlé zaobchádzanie s ňou, sa Sandra dostala na titulky svetových médií vďaka rozsudku argentínskej sudkyne Eleny Liberatori, ktorá jej ako historicky prvému zvieraťu pridelila status "osoby iného ako ľudského pôvodu", s čím sa viaže aj to, že ako osoba sa stáva aj "predmetom práv".

Sandra má jedného potomka

Sandra má zatiaľ jedného potomka, samicu Gembiru, ktorá sa jej narodila v roku 1999. Akékoľvek pokusy pracovníkov zoo o zabezpečenie jej ďalšieho potomstva však doteraz zlyhávali. Naposledy sa ju pokúšali spáriť s orangutanom Maxom, Sandra však oňho nejavila záujem a namiesto pobytu v spoločnom príbytku väčšinu času vysedávala vonku - dokonca aj vtedy, keď pršalo či snežilo.

Viac k témam: orangutan
Zdroj: Webnoviny.sk - Samica orangutana, ktorej súd priznal štatút osoby, si zvyká na nový domov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

7.11.2019 (Webnoviny.sk) - Ak by Veľká Británia nakoniec naozaj opustila Európsku úniu, bola by to pre túto krajinu "najväčšia zahraničnopolitická chyba od 2. svetovej vojny" a oslabilo by ju to ekonomicky aj mocensky. V rozhovore pre agentúru The Associated Press (AP) to vo štvrtok vyhlásil John Bercow, ktorý minulý týždeň po desiatich rokoch opustil post predsedu dolnej komory britského parlamentu a po 25 rokoch už nebude pôsobiť ani ako radový poslanec. Ešte keď bol Bercow vo funkcii šéfa dolnej komory, priaznivci brexitu mu vyčítali, že je proti odchodu z EÚ. A hoci vo funkcii musel byť formálne nestranný, teraz svoje názorové preferencie potvrdil.

Britániu čakajú predčasné voľby

"Žijeme vo svete mocenských a obchodných blokov. A pre Veľkú Britániu dáva zmysel, keď je členom mocenského bloku zvaného Európska únia a tiež hospodárskeho bloku zvaného Európska únia," vyhlásil vo štvrtok Bercow. "Pre Britániu by bolo najlepšie zostať v EÚ," myslí si bývalý šéf dolnej komory. Britániu 12. decembra čakajú predčasné parlamentné voľby, ktorých výsledok toho veľa napovie o tom, ako budú vyzerať ďalšie kroky krajiny vo veci brexitu.

Postoje strán sa vykryštalizovali

Postoje jednotlivých strán sa medzičasom vykryštalizovali tak, že Konzervatívna strana končiaceho premiéra Borisa Johnsona je takmer bezvýhradne za brexit, zatiaľ čo hlavná opozičná Labouristická strana je za vypísanie nového referenda o tejto otázke. Formálne má teraz krajina opustiť úniu 31. januára, je to však už tretí termín, keďže do toho prvého ani druhého sa britskí poslanci nedokázali dohodnúť, akú formu a postup brexitu vlastne chcú, a či ho vôbec chcú.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk - Brexit by bol najväčšou chybou Británie od 2. svetovej vojny, tvrdí bývalý šéf parlamentu Bercow © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

7.11.2019 (Webnoviny.sk) - Vo vysokorýchlostnom vlaku neďaleko talianskej Modeny pobodal muž ženu a spôsobil jej vážne zranenia. Ľahšie zranil aj ďalšiu osobu. Informovala o tom talianska spravodajská televízia TG24 s odvolaním sa na predstaviteľku talianskej železničnej polície Annaritu Santantonio. Obaja, páchateľ aj obeť, boli podľa nej Taliani a páchateľ svoju obeť poznal, hoci spolu necestovali. Ďalší cestujúci, keď videli hrôzostrašný útok, páchateľa zakrátko spacifikovali a odovzdali policajtom. Vlak, ktorý išiel z Turína, zastavil v Bologni a tam aj zostane, kým sa tento čin nevyšetrí. Cestujúcich premiestnili do iného vlaku. Páchateľ podľa polície nechce zatiaľ nič povedať a iba mlčí.

Viac k témam: útok nožom, vlak
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž pobodal ženu vo vlaku, cestujúci ho spacifikovali a odovzdali polícii © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

7.11.2019 (Webnoviny.sk) - Nie je to iba o Martinovi Glváčovi, ale o celej sieti organizovaného zločinu. Takto reaguje na Glváčovo odstúpenie z funkcie podpredsedu parlamentu iniciatíva Za slušné Slovensko, ktorá organizovala demonštrácie po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na svojom facebookovom profile píše, že teraz je dôležité, aby občania kontrolovali politikov a dohliadali na fungovanie spravodlivosti. „Odstúpil Martin Glváč, ktorý pravidelne komunikoval s objednávateľkou vraždy Jána a Martiny Alenou Zs. a tiež s Marianom K. obvineným z tejto vraždy. V slušnej krajine a vo fungujúcej demokracii je okamžité odstúpenie z funkcie v takomto prípade samozrejmosťou,“ vyhlásila iniciatíva. Zároveň priblížila, že za uplynulý rok a pol odstúpilo zo svojich funkcií mnoho ľudí pre veľmi závažné podozrenia. „Veríme, že kauzy, do ktorých boli zapletení, budú vyšetrené. Veríme, že vinníci budú postavení pred spravodlivý súd a v prípade dokázania viny aj potrestaní,“ dodali predstavitelia Za slušné Slovensko. Opozícia tlačila na Glváčov odchod pre informácie o jeho intenzívnej komunikácii s Marianom K., ktorý čelí obžalobe v prípade Kuciakovej vraždy. Glváč nakoniec odstúpil sám a tvrdil, že je obeťou kampane voči jeho osobe a strane Smer-SD.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Za slušné Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk - Za slušné Slovensko: Nie je to iba o Glváčovi, ale o celej sieti organizovaného zločinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

7.11.2019 (Webnoviny.sk) - Potupný odchod, dôležité víťazstvo a obvinenia na adresu vládnej koalície z prepojenia na mafiu. Takto reagovali politici z opozičných strán na rozhodnutie Martina Glváča (Smer-SD) vzdať sa funkcie podpredsedu parlamentu po obvineniach z rozsiahlej komunikácie s Marianom K., ktorý čelí obžalobe v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. „Je to obrovská potupa pre Roberta Fica ako pasáka Glváča, ktorý bol jedným zo zakladateľov a akcionárov Smeru-SD. Je to dôležité víťazstvo pre celú opozíciu. Sme radi, že sme tento tlak vytvorili. Glváč je však len špičkou ľadovca a tento očistný proces musí pokračovať ďalej. 29. februára si musíme vziať Slovensko späť,“ povedal líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Dodal, že mimoriadna schôdza na odvolávanie Glváča, ku ktorej dnes opozícia vyzbierala dostatočný počet podpisov, už nebude.

Glváč poškodzoval imidž krajiny

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík tvrdil, že tlak demokratickej opozície zabral. V stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Katarína Svrčeková, šéf liberálov uviedol, že Glváč poškodzoval imidž krajiny. „Celému Slovensku bolo jasné, že človek s takouto povesťou a takýmto prepojením na mafiu nemôže zastávať funkciu podpredsedu NR SR. Je to malé víťazstvo, avšak veľký boj nás ešte len čaká, a to voľby 2020, kedy musí prísť k výmene tejto prehnitej vlády,“ uviedol Sulík. Jediný spôsob pre predstaviteľov Smeru, ako sa nedostať do väzenia, je podľa neho udržať sa pri moci. „Keď odstupuje už aj taký nedotknuteľný smerák, akým je Martin Glváč, znamená to, že Slovensko má nádej,“ vyhlásil Sulík. Podľa exprezidenta a predsedu strany Za ľudí Andreja Kisku sú kauzy Smeru a ich ľudí neudržateľné. „Postupne končia jeden za druhým,“ napísal v stanovisku, pričom vymenoval bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka, policajného exprezidenta Tibora Gašpara, bývalú štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú a nakoniec Glváča. „Všetci sú namočení v kšeftoch gaunerov a mafie, ktorá sa cez nich snažila ovplyvňovať naše Slovensko. Nesmieme dopustiť, aby ich nahradili nové smerácke bábky, ktoré budú z pozadia riadiť staré štruktúry,“ uviedol vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poslalo tlačové oddelenie strany. Zároveň varoval, že Smer sa chystá na vládnuť s Marianom Kotlebom a Štefanom Harabinom, čomu musia zabrániť.

Priatelia mafiánov nemajú byť vo verejných funkciách

To, že Glváč skončil vo svojej funkcii, považuje za dobrú správu aj predseda strany Spolu-občianska demokracia (Spolu) Miroslav Beblavý. Na svojom facebookovom profile napísal, že „pánovi Glváčovi sa podarilo po tradičných prieťahoch odísť z postu podpredsedu Národnej rady SR. Je to, samozrejme, dobrá správa. Dôverní priatelia mafiánov nemajú čo hľadať vo verejných funkciách,“ myslí si Beblavý. Zároveň je podľa neho jasné, že takýmto tempom by sa Slovensko podobných ľudí v politike nezbavilo ani za tisíc rokov. „Chcelo by to urýchliť. Riešiť príčiny, osekať moc mafie a oligarchov, tak ako sa to snažíme cez Lex Haščák v zdravotníctve či v médiách. A zároveň poslať figúrky, ktoré pre nich pracujú, preč vo februári vo voľbách,“ dodal predseda Spolu. Líder Progresívneho Slovenska Michal Truban zasa na svojom facebookovom profile zdôraznil, že nestačí len vymieňať figúrky, ale treba radikálne a systémové opatrenia, ktoré odstránia korupčný vplyv oligarchov zo zdravotníctva, médií a verejného života.

Dobrá aj zlá správa pre Hlinu

Pre predsedu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojza Hlinu je odstúpenie Glváča paradoxne dobrá aj zlá správa. „Dobrá správa je, že človek ako Glváč už nie je podpredsedom nášho parlamentu. Zbytková česť našej parlamentnej demokracie je na poslednú chvíľu ako-tak zachránená. Na mieste sú „podotázky“, ako je možné, že sa ním vôbec stal, rovnako aj podotázka, ako je možné, že ním bol tak dlho. Teraz však tá zlá správa, sekundárnym efektom tohto „čistenia“ môže byť to, že sa Smer-SD teraz pred voľbami celý vykúpe (...) a bude pekne čistý a voňavý kandidovať do volieb. Naozaj to môžu komunikačne stočiť tak, že pozrite sa, od nás už nekandiduje ten a henten, my sme sebareflexiu urobili. My sme nový Smer. A najhoršie na tom bude to, že veľa ľudí je tomu schopných uveriť,“ napísal na svojom facebookovom profile Hlina. Dôležité bude preto podľa neho zistiť, koľko „pekných tváričiek“ bude ochotných kandidovať za Smer a vytvárať image „čistého a voňavého“ Smeru. Opozícia tlačila na Glváčov odchod pre informácie o jeho intenzívnej komunikácii s Marianom K. Glváč tvrdil, že je obeťou kampane voči jeho osobe a strane Smer-SD a hrozil odvetnými krokmi predsedovi koaličného Mosta-Híd Bélovi Bugárovi či šéfovi opozičnej strany Sme rodina Borisovi Kollárovi.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Za ľudí - Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Matovič označil odchod Glváča za potupu Fica, podľa Kisku sú kauzy Smeru neudržateľné © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

7.11.2019 (Webnoviny.sk) - Ak by Martin Glváč (Smer-SD) odišiel z funkcie podpredsedu Národnej rady SR ešte pred dušičkami, bolo by to vnímané ako výhra opozície. Pre agentúru SITA to uviedol politológ z Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave Radoslav Štefančík v reakcii na ohlásenú Glváčovu rezignáciu. Politológ zdôraznil, že v čase predvolebnej kampane, keď už neplatí koaličná zmluva, Glváčovi neostávalo nič iné ako odchod. Stranu Smer-SD to podľa neho nepoškodí. „Pre Smer-SD by bolo menej výhodné, keby bol Glváč odvolaný zo svojej pozície. Keďže už nebolo isté, či ho koalícia podrží, zvolil takýto krok. Stranu to nepoškodí, práve naopak, môže im to len prospieť. Počas volebnej kampane môžu argumentovať, že sa u nich prejavil vyšší štandard politickej kultúry,“ konštatoval Štefančík. Opozícia tlačila na Glváčov odchod pre informácie o jeho intenzívnej komunikácii s Marianom K., ktorý čelí obžalobe v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Glváč tvrdí, že je obeťou kampane voči jeho osobe a strane Smer-SD a hrozí odvetnými krokmi predsedovi koaličného Mosta-Híd Bélovi Bugárovi či šéfovi opozičnej strany Sme rodina Borisovi Kollárovi.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, podpredseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk - Glváčovo odstúpenie môže Smeru pomôcť, pred dušičkami by bol jeho odchod výhrou opozície © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

7.11.2019 (Webnoviny.sk) - Nepodmienečný trest odňatia slobody na osem rokov vymeral vo štvrtok senát Okresného súdu v Banskej Bystrici obžalovanému Jánovi K. Uznal ho vinným z trestného činu vraždy v štádiu pokusu poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka. Mikulášovi Černákovi, ktorý sa k únosu a vražde poľského podnikateľa priznal, súd vzhľadom na jeho doživotné odsúdenie ďalší trest neuložil. Rozsudok nie je právoplatný, prokurátor sa vyjadrí v lehote, obžalovaný Ján K. sa odvolal.

Akt pomsty zo strany Černáka

Senát uznal Jána K. vinným z trestného činu vraždy v štádiu pokusu, pretože na Szymaneka strieľal až po tom, ako ho prvým výstrelom do úst usmrtil Mikuláš Černák. Ján K. opakovane vyhlásil, že je nevinný a zo strany Černáka je to akt pomsty. Obhajoba vyhlásila, že Černák a ďalší svedkovia sú nedôveryhodní. Ide o Alexandra Horvátha zvaného Šani a Slavomíra Surového, ktorý má s obžalovaným Jánom K. blízke vzťahy. Predseda senátu uviedol, že vinu uznal iba na základe svedectva bossa Černáka.

Ján K. je stíhaný na slobode

Černákovci zajali poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka v lete 1997 a chceli od neho výkupné štyristo tisíc mariek. K peniazom sa nedostali, pretože vec sa po telefonáte do Poľska prezradila a Černák Szymaneka zavraždil. Ku skutku došlo pri chate blízko Polomky, v ktorej na Szymaneka strelil Černák ako prvý a druhú ranu mu mal do hrude streliť jeho niekdajší kamarát Ján K. Ján K. je stíhaný na slobode, podrobuje sa však probačnému dohľadu súdu. Trest za vraždu je podľa starého zákona od 12 do 15 rokov, senát ho pre Jána K. znížil vzhľadom na odstup času. Prípadom sa po odvolaní obžalovaného bude zaoberať Krajský súd.

Viac k témam: okresný súd Banská Bystrica, súd, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd poslal za mreže Černákovho bývalého kamaráta, Ján K. pomáhal pri vražde Szymaneka © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

7.11.2019 (Webnoviny.sk) - Predseda Národnej rady Slovenskej republiky a Slovenskej národnej strany Andrej Danko bol vyznamenaný čestným doktorátom na moskovskej univerzite MGIMO. Ten dostal za rozvoj slovensko-ruských vzťahov, za spoluprácu a prínos na parlamentnej úrovni a za prínos pri posilňovaní mieru, medzinárodnej spolupráce a priateľských vzťahov medzi národmi. Ako uviedol rektor univerzity Anatolij Vasiljevič Torkunov, vedecká rada MGIMO ho predsedovi parlamentu udelila jednohlasne.

Na ceremónii bol aj Volodin

Slávnostnej ceremónie udeľovania čestného doktorátu sa zúčastnili aj predseda Štátnej dumy Ruskej federácie Vjačeslav Volodin, predseda Zahraničného výboru ruskej dumy Leonid Sluckij, šéf Skupiny priateľstva Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie s NR SR Alexander Petrov, ale aj študenti prestížnej univerzity, medzi ktorými je aj viac ako desiatka Slovákov. Vo svojom príhovore Andrej Danko vyzdvihol slovensko-ruské vzťahy. Vďaka tým sa podarilo predsedovi parlamentu uskutočniť na prelome júna a júla tohto roka podnikateľskú misiu do RF, ktorej sa zúčastnilo vyše 30 slovenských podnikateľov. Tí v Ruskej federácii podpísali niekoľko zmlúv o spolupráci. Zobraziť fotogalériu k článku:
Andrej Danko bol vyznamenaný čestným doktorátom na moskovskej univerzite MGIMO (fotografie) Šéf národniarov sa tak stal prvým predsedom parlamentu, ktorý takéto ocenenie získal. Okrem Andreja Danka bol v minulosti udelený čestný doktorát aj takým svetovým osobnostiam, akými sú napríklad monacké knieža Albert II., bývalý izraelský prezident Šimon Peres, bývalý generálny tajomník OSN Kofi Annan, či bývalý francúzsky prezident Jacques Chirac.

Hrdinstvo vojakov počas SNP

Po slávnostnom udelení titulu sa konala konferencia pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania, na ktorej Andrej Danko vystúpil s príhovorom. V ňom vyzdvihol hrdinstvo slovenských a sovietskych vojakov, ktorí v hrôzach 2. svetovej vojny, bok po boku nasadili svoje životy, aby oslobodili Slovensko a Európu od fašizmu. Počas svojej súkromnej návštevy Ruskej federácie má ešte Andrej Danko rokovať s ministrom priemyslu a obchodu ohľadom potenciálnych slovensko-ruských investičných možností.

Viac k témam: Moskovský štátny inštitút medzinárodných vzťahov MGIMO
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Andrej Danko bol vyznamenaný čestným doktorátom na moskovskej univerzite MGIMO © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Strana 1 z 5

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« November 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner