31. marec 2020
Facebook

VARŠAVA 17. februára (WebNoviny.sk) - Poľský premiér Mateusz Morawiecki sa nezúčastní na stretnutí lídrov krajín V4 v Izraeli, ktoré sa začne v pondelok. Politik o tom v nedeľu počas telefonického rozhovoru informoval izraelského premiéra. Na konferenciu vycestuje poľský minister zahraničných vecí. Dôvod tejto zmeny zatiaľ nikto nepotvrdil, no predstavitelia Poľska predtým varovali, že sa nezúčastnia na stretnutí po tom, ako Benjamin Netanjahu vo štvrtok vo Varšave obvinil Poľsko z toho, že počas druhej svetovej vojny spolupracovalo s nacistami. Jeho kancelária však uviedla, že ho nesprávne citovali. Poľská vláda si v piatok predvolala izraelského veľvyslanca, ktorému povedala, že nie je spokojná s premiérovým vysvetlením.

Viac k témam: V4 Visegrádska štvortka
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Morawiecki sa nezúčastní na stretnutí lídrov krajín V4 v Izraeli © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) - Jeden z desiatich ľudí už použil kryptomenu na platbu za nákup. "Aj napriek poklesu cien kryptomien stále existuje medzi spotrebiteľmi vysoký dopyt po digitálnych transakciách. Náš spotrebiteľský prieskum ukázal, že prekvapivo až 13 % ľudí používa kryptomenu ako platobnú metódu. S online burzami sa však spájajú aj nebezpečenstvá, a to najmä preto, že sú stále ešte len na začiatku," hovorí Vitaly Mzokov, vedúci oddelenia pre verifikáciu zo spoločnosti Kaspersky Lab.

Krádeže z kryptopeňaženiek

Počet podnikov, ktoré ponúkajú platbu kryptomenou ako platobnú metódu, neustále rastie. Napriek tomu, že ľudia prejavujú záujem investovať do kryptomien svoje peniaze, ich finančné prostriedky sú zraniteľné voči krádežiam z kryptopeňaženiek, na nezabezpečených burzách či v tzv. Initial Coin Offering, čo v preklade znamená prvotné uvedenie digitálnej meny na trh, známe ako ICO. V niektorých prípadoch došlo k odcudzeniu tokenov v hodnote až do výšky 530 miliónov dolárov.

Rôzne postupy zlodejov

Útočníci podľa spoločnosti Kaspersky Lab využívajú širokú škálu postupov na krádež finančných prostriedkov z kryptopeňaženiek, z kryptobúrz či ICO. Najvážnejšie prípady, vrátane tých, kedy bolo počas štyri a pol roka odcudzených 120 tisíc bitcoinov z peňaženiek zákazníkov na Bitfinex alebo keď bol v roku 2018 hacknutý Coincheck za 530 miliónov dolárov, sú podľa spoločnosti Kaspersky Lab dôkazom nekvalitného zabezpečenia týchto búrz a ľahkej dostupnosti siete kyberkriminálnikom, ktorí dokážu spôsobiť rozsiahle a nenapraviteľné škody. Ak by boli všetky peniaze z kryptoburzy ukradnuté, jednoducho sa uzavrie a investorom sa nič nevráti.

Viac k témam: kryptomeny, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Jeden z desiatich ľudí už použil kryptomenu na platbu za nákup © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) - Posádka leteckých záchranárov zo Žiliny bola v nedeľu krátko predpoludním privolaná do Sedla Medziholie, kde sa nachádzal zranený slovenský skialpinista. Pádom vo voľnom teréne si spôsobil zranenie oboch dolných končatín. Po ošetrení 46-ročného pacienta preložili na palubu vrtuľníka a s podozrením na zlomeniny oboch členkov bol prevezený do Dolnooravskej nemocnice v Dolnom Kubíne. Neskôr popoludní boli leteckí záchranári opäť privolaní k lyžiarskemu úrazu, tentoraz do lyžiarskeho strediska Veľká Rača. Nachádzala sa tam zranená, 38-ročná česká lyžiarka so zlomeninou predkolenia. Na mieste ju lekár ošetril a následne bola pacientka transportovaná do Kysuckej nemocnice v Čadci. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Air Transport Europe Zuzana Hopjaková.

Viac k témam: ATE Air - Transport Europe
Zdroj: Webnoviny.sk - Vrtuľník zasahoval pri zranených lyžiaroch, skialpinista si zlomil oba členky © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

TEHERÁN 17. februára (WebNoviny.sk) - Iránska štátna televízia informovala, že prezident Hassan Rúhání predstavil prvú iránsku ponorku Fateh, ktorú môžu vybaviť strelami s plochou dráhou letu. Rakety pritom môžu mať dosah približne dvetisíc kilometrov a dokázali by tak zasiahnuť izraelské alebo americké vojenské základne v regióne. Krajina od roku 1992 podporuje domáci priemysel na výrobu obranných zariadení, medzi ktorými sú ľahké a ťažké zbrane, ako napríklad mínomety, torpéda, tanky a ponorky.

Viac k témam: ponorka
Zdroj: Webnoviny.sk - Rúhání predstavil nový typ ponorky, rakety môžu mať dosah približne dvetisíc kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) - Ak by sa prezidentské voľby konali tento víkend, najviac hlasov by v prvom kole získal Maroš Šefčovič. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO na objednávku volebného tímu Zuzany Čaputovej. Podľa prieskumu by v druhom kole proti Marošovi Šefčovičovi zvíťazil Róbert Mistrík a aj Zuzana Čaputová.

Stovky respondentov

Agentúra prieskum robila v dňoch 12. až 15. februára formou telefonického dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 800 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania a okresu bydliska. Respondenti v rámci prieskumu odpovedali na otázku: „Ak by sa voľby prezidenta konali tento víkend, ktorému z uvedených kandidátov alebo kandidátok by ste dali svoj hlas?“

Harabin na štvrtom mieste

Šefčovič podľa prieskumu získal hlasy 19,7 percenta opýtaných. Za ním nasleduje Róbert Mistrík (18,2 percenta), Zuzana Čaputová (17,4 percenta) a Štefan Harabin (12,1 percenta). Marian Kotleba by podľa prieskumu získal 8,2 percenta hlasov, Béla Bugár 6,5 percenta, Milan Krajniak 5,6 percenta, Eduard Chmelár 3,5 percenta a František Mikloško 2,9 percenta a Martin Daňo 2,3 percenta. Ostatní kandidáti dosiahli podporu menej ako 2 percentá.
Kandidát %
Maroš Šefčovič 19,7
Robert Mistrík 18,2
Zuzana Čaputová 17,4
Štefan Harabin 12,1
Marian Kotleba 8,2
Béla Bugár 6,5
Milan Krajniak 5,6
Eduard Chmelár 3,5
František Mikloško 2,9
Martin Daňo 2,3
József Menyhárt 1,4
Ivan Zuzula 1,4
Róbert Švec 0,6
Juraj Zábojník 0,5

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKUViac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Čaputová stráca na Mistríka menej ako percento, tesne pred nimi je Šefčovič a štvrtý je Harabin © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Hasiči z Kráľovského Chlmca (okres Trebišov) v noci na nedeľu zasahovali pri páde stropu v tanečnej sále kultúrneho domu v Čiernej n/Tisou (okres Trebišov), kde sa v čase udalosti nachádzalo zhruba 130 ľudí. Čiastočné zrútenie zníženého sadrokartónového stopu a jeho nosnej konštrukcie si napokon nevyžiadalo vážnejšie zranenia, ľahšie poranenia utrpelo päť ľudí.

Zranení skončili v nemocnici

Doba liečenia je podľa predbežných lekárskych správ do siedmich dní. „Päť dospelých osôb sa zranilo ľahko a po ošetrení záchranármi boli prevezení do nemocníc v Kráľovskom Chlmci a Trebišove. Nikto nebol počas prevozu v ohrození života,“ uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová Ako agentúru SITA informoval veliteľ zásahu Csaba Lipan z Hasičskej stanice v Kráľovskom Chlmci, k udalosti došlo dve hodiny po polnoci. V čase príchodu hasičov už boli ľudia mimo sálu. Strop spadol v polovici miestnosti veľkej 30 x 12 metrov a rozdelenej betónovou priečkou.

Vyčíslili predbežné škody

Išlo o kazetový, sadrokartónový strop, z ktorého sa pomaly uvoľňovali hmoždinky. „Ľudia mali šťastie v tom, že strop nespadol naraz, ale postupne. Podľa vyjadrení prítomných to trvalo 10-12 sekúnd. Dôležité bolo tiež, že sála mala dve dostatočne veľké únikové cesty. K príčine pádu stropu sa ale vyjadriť neviem. Miesto sme po zásahu odovzdali polícii,“ informoval Lipan s tým, že zasahovalo šesť príslušníkov s dvomi kusmi techniky. Krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová dodala, že predbežne boli škody vyčíslené na 14 400 eur. Presné príčiny a bližšie okolnosti udalosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. „V tejto súvislosti poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Kráľovskom Chlmci začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia,“ uviedla Mésarová.

Viac k témam: hasiči, pád stropu
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Zábavu v Čiernej nad Tisou ukončil pád stropu, v kultúrnom dome boli desiatky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

PRAHA 17. februára (WebNoviny.sk) - Český premiér Andrej Babiš zostáva lídrom hnutia ANO. Pri voľbe nemal protikandidáta. Svoj hlas mu dalo 206 delegátov, 13 bolo proti a 19 sa zdržalo. "Chcem vám sľúbiť, že naďalej budem vykonávať funkciu predsedu s maximálnou energiou a urputnosťou. V prospech nášho hnutia, samozrejme, ale hlavne v prospech všetkých občanov Českej republiky. Ďakujem pekne a teším sa na ďalšiu spoluprácu," vyhlásil Babiš po zvolení. Staronový líder následne dodal, že aj v iných politických stranách sa stane, že nemajú protikandidáta. Toho nemal ani prvý podpredseda Jaroslav Faltýnek, ktorý takisto zostáva na svojom poste.

Viac k témam: hnutie ANO
Zdroj: Webnoviny.sk - Andrej Babiš zostáva lídrom hnutia ANO, vo voľbách nemal protikandidáta © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) - Ak by sa prezidentské voľby konali tento víkend, najviac hlasov by v prvom kole získal Maroš Šefčovič. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO na objednávku volebného tímu Zuzany Čaputovej. Podľa prieskumu by v druhom kole proti Marošovi Šefčovičovi zvíťazil Róbert Mistrík a aj Zuzana Čaputová.

Stovky respondentov

Agentúra prieskum robila v dňoch 12. až 15. februára formou telefonického dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 800 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania a okresu bydliska. Respondenti v rámci prieskumu odpovedali na otázku: „Ak by sa voľby prezidenta konali tento víkend, ktorému z uvedených kandidátov alebo kandidátok by ste dali svoj hlas?“

Harabin na štvrtom mieste

Šefčovič podľa prieskumu získal hlasy 19,7 percenta opýtaných. Za ním nasleduje Róbert Mistrík (18,2 percenta), Zuzana Čaputová (17,4 percenta) a Štefan Harabin (12,1 percenta). Marian Kotleba by podľa prieskumu získal 8,2 percenta hlasov, Béla Bugár 6,5 percenta, Milan Krajniak 5,6 percenta, Eduard Chmelár 3,5 percenta a František Mikloško 2,9 percenta a Martin Daňo 2,3 percenta. Ostatní kandidáti dosiahli podporu menej ako 2 percentá.
Kandidát %
Maroš Šefčovič 19,7
Robert Mistrík 18,2
Zuzana Čaputová 17,4
Štefan Harabin 12,1
Marian Kotleba 8,2
Béla Bugár 6,5
Milan Krajniak 5,6
Eduard Chmelár 3,5
František Mikloško 2,9
Martin Daňo 2,3
József Menyhárt 1,4
Ivan Zuzula 1,4
Róbert Švec 0,6
Juraj Zábojník 0,5

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKUViac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Čaputová stráca na Mistríka menej ako percento, tesne pred nimi je Šefčovič a štvrtý Harabin © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 17. február (WebNoviny.sk) - Minister spravodlivosti (Most-Híd) Gábor Gál potvrdil záujem dohodnúť sa vo vládnej koalícii na kandidátoch na sudcov Ústavného súdu SR. V televíznej relácii O 5 minút 12  potvrdil, že sa bude hľadať prienik v koalícii tak, aby bol Ústavný súd SR čo najskôr funkčný. Prioritne bude Most-Híd hľadať dohodu vo vládnej koalícii. „Budeme rokovať a hľadať spoločných kandidátov. My sme spravili všetko preto, aby bola zvolená aspoň časť ústavných sudcov, aby mohlo byť funkčné plénum. Na verejnej voľbe sme trvali preto, že tu boli mediálne šumy okolo samotnej voľby,“ uviedol Gál. Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) vyhlásil novú voľbu ústavných sudcov, ktorých bude parlament voliť v marci. Do 5. marca tohto roka môžu podávať oprávnené inštitúcie svoje personálne nominácie. Nie je na teraz zrejmé, či sa bude opakovať aj verejné vypočutie všetkých uchádzačov, alebo iba tých, ktorí sa do prvej voľby neprihlásili. Podľa súčasných pravidiel musí uchádzač získať nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov, najmenej však 39.

Viac k témam: minister spravodlivosti SR, Most-Híd, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Gál vysvetlil, prečo Most-Híd trval na verejnej voľbe ústavných sudcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Hasiči z Kráľovského Chlmca (okres Trebišov) v noci na nedeľu zasahovali pri páde stropu v tanečnej sále kultúrneho domu v Čiernej n/Tisou (okres Trebišov), kde sa v čase udalosti nachádzalo zhruba 130 ľudí. Čiastočné zrútenie zníženého sadrokartónového stopu a jeho nosnej konštrukcie si napokon nevyžiadalo vážnejšie zranenia, ľahšie poranenia utrpelo päť ľudí.

Zranení skončili v nemocnici

Doba liečenia je podľa predbežných lekárskych správ do siedmich dní. „Päť dospelých osôb sa zranilo ľahko a po ošetrení záchranármi boli prevezení do nemocníc v Kráľovskom Chlmci a Trebišove. Nikto nebol počas prevozu v ohrození života,“ uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová Ako agentúru SITA informoval veliteľ zásahu Csaba Lipan z Hasičskej stanice v Kráľovskom Chlmci, k udalosti došlo dve hodiny po polnoci. V čase príchodu hasičov už boli ľudia mimo sálu. Strop spadol v polovici miestnosti veľkej 30 x 12 metrov a rozdelenej betónovou priečkou.

Vyčíslili predbežné škody

Išlo o kazetový, sadrokartónový strop, z ktorého sa pomaly uvoľňovali hmoždinky. „Ľudia mali šťastie v tom, že strop nespadol naraz, ale postupne. Podľa vyjadrení prítomných to trvalo 10-12 sekúnd. Dôležité bolo tiež, že sála mala dve dostatočne veľké únikové cesty. K príčine pádu stropu sa ale vyjadriť neviem. Miesto sme po zásahu odovzdali polícii,“ informoval Lipan s tým, že zasahovalo šesť príslušníkov s dvomi kusmi techniky. Krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová dodala, že predbežne boli škody vyčíslené na 14 400 eur. Presné príčiny a bližšie okolnosti udalosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. „V tejto súvislosti poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Kráľovskom Chlmci začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia,“ uviedla Mésarová.

Viac k témam: hasiči, pád stropu
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Ples v Čiernej nad Tisou ukončil pád stropu, v kultúrnom dome boli desiatky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 3

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« February 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner