16. január 2021
Facebook

WINDSOR LOCKS 26. februára (WebNoviny.sk) - Let americkej leteckej spoločnosti American Airlines, ktorý mal smerovať z Bradley v štáte Illinois do Chicaga, sa v utorok vrátil naspäť na medzinárodné letisko v Bradley po tom, čo sa na jeho palube objavil dym. Boeing 737-800 so 138 cestujúcimi na palube bezpečne pristál, príčinu, prečo sa na palube objavil dym, zatiaľ vyšetrujú. Podľa agentúry Associated Press (AP) však všetko nasvedčuje tomu, že dym vychádzal z pokazenej klimatizácie. Na letisku v Bradley na cestujúcich z lietadla čakali štyri sanitky, nakoniec však neboli potrebné.

Viac k témam: American Airlines, dym, lietadlo
Zdroj: Webnoviny.sk - Boeing smerujúci do Chicaga sa musel vrátiť na letisko v Bradley, na palube sa objavil dym © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

RIO DE JANEIRO 26. februára (WebNoviny.sk) - Brazílske ministerstvo školstva nariadilo študentom, aby spievali štátnu hymnu a nahlas predčítali vyhlásenie, ktoré obsahuje slogan z kampane prezidenta Jaira Bolsonara. Zároveň by ich pri tom mali nahrať na video. Študenti sa vrátia do škôl po letných prázdninách. Inštrukcie pre nich, ktoré zahŕňajú aj čítanie vyhlásenia so sloganom "Brazília nadovšetko, Boh nad všetkými", rozoslal rezort školstva v pondelok večer. Zamestnancov škôl pritom ministerstvo požiadalo, aby mu zaslali videozábery študentov, ako tak robia. Krok ministerstva však nahneval kritikov, podľa ktorých je okrem iného nelegálne filmovať deti bez povolenia rodičov. Inštrukcie ostro skritizovali rodičia, učitelia i opoziční politici.

Viac k témam: štátna hymna, študenti
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo školstva v Brazílii nariadilo študentom, aby recitovali slogan prezidenta Bolsonara © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) - Najvyšší súd SR v utorok na verejnom zasadnutí zamietol odvolania bývalých policajtov z Obvodného oddelenia v Nových Zámkoch Mariána Farkaša a Alexandra Lörincza. Ako pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, odvolania oboch súd vyhodnotil ako nedôvodné.

Vinní z prijímania úplatku

Dvojicu ešte v októbri 2017 senát na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici uznal za vinných zo zločinu prijímania úplatku v súbehu so zneužívaním právomoci verejného činiteľa v spolupáchateľstve. Marián Farkaš si teda vo väzení odsedí šesť rokov nepodmienečne a jeho kolega Alexander Lörincz rovnako. Súd im zároveň každému uložil peňažný trest päťsto eur a na päť rokov zakázal pôsobenie v Policajnom zbore SR. Keďže sa obaja nachádzali na verejnom zasadnutí, po skončení ich odviedli rovno do výkonu trestu.

Peniaze za zničenie dôkazov

Obžalovaní, ktorí v čase spáchania žalovaného skutku boli zaradení ako referenti s územnou a objektovou zodpovednosťou na Obvodnom oddelení PZ Nové Zámky, iniciovali v marci 2015 stretnutie s Jozefom D. a jeho kamarátom Jurajom B. Policajti vedeli, že sa dvojica s ďalším komplicom vlámala do garáže. Preto navrhli, že za dvetisíc eur zničia dôkazy proti nim. Vlamači mali doniesť peniaze na stanovené miesto v rozpätí štyroch hodín. V krátkom čase sa trojici podarilo od príbuzných a známych zohnať iba 1 500 eur. Policajtom však odovzdal Jozef D. len 1 450 eur, pretože 50 eur si nechali na alkohol.

Prehlasovali nevinu

Obžalovaní pred prvostupňovým súdom vyhlásili, že sú nevinní a od nikoho nikdy nežiadali peniaze. Trojicu vlamačov, ktorá za krádež náradia z garáže nakoniec bola odsúdená, označili za nevierohodných svedkov a ich tvrdenia za nehorázne klamstvá. Pre Jozefa D., ktorý im úplatok odovzdal, žiadali vyšetrenie duševného stavu, ale senát im nevyhovel. Expolicajti opakovane poukázali na to, že od nadriadených dostali pochvalu, lebo zadržali v Nových Zámkov prevádzačov so skupinou migrantov, ktorí im núkali deväťsto eur, ale nezobrali ich. V prípravnom konaní expolicajti odmietli vypovedať. Na hlavnom pojednávaní predniesli svoje verzie údajného korupčného konania, ale na otázky súdu a prokurátora neodpovedali.

Viac k témam: Najvyšší súd SR, policajti, úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší súd potvrdil tresty pre Mariána a Alexandra, mali vziať úplatok za zničenie dôkazov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Dôležitú úlohu ochrany ľudských práv v rámci prevencie pri predchádzaní konfliktov zdôraznil v utorok minister zahraničia Miroslav Lajčák na 40. zasadnutí Rady pre ľudské práva v Ženeve. Porušovanie ľudských práv je totiž podľa neho často prvým príznakom vznikajúcich nepokojov, ktoré môžu ľahko prerásť do konfliktu. „Je preto nevyhnutné, aby medzinárodné spoločenstvo bolo schopné pružne a adekvátne reagovať na konfliktné situácie. Pre ich efektívne riešenie je potrebné nastaviť dialóg a zapojiť strany konfliktu do riešení. Nevyhnutným predpokladom trvalo udržateľných riešení je však aj vyvodenie zodpovednosti za spáchané činy,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie.

Hovorili aj o vývoji situácie na Ukrajine

Minister Lajčák rokoval aj s vysokou komisárkou OSN pre ľudské práva Michelle Bacheletovou o význame prepojenia medzi bezpečnosťou a dodržiavaním ľudských práv. Minister informoval vysokú komisárku o prioritách Slovenska v rámci predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Hovorili aj o vývoji situácie na Ukrajine. Lajčák v utorok absolvoval v Ženeve aj stretnutie s prezidentom Medzinárodného výboru Červeného kríža (ICRC) Petrom Maurerom a zúčastnil sa na konferencii o Jemene, kde sa stretol s vysokým komisárom pre utečencov Filippo Grandim. Minister Lajčák na konferencii oznámil, že Slovensko poskytne Jemenu pomoc v sume 100-tisíc eur.

Vyzval na návrat k multilateralizmu

Vo vystúpení na Konferencii o odzbrojení Lajčák vyzval na návrat k multilateralizmu a na dodržiavanie medzinárodných dohôd, ktoré sú nevyhnutné pre zachovanie medzinárodného mieru a bezpečnosti. Zásadnú úlohu v tejto súvislosti zohráva aj Konferencia o odzbrojení. „Preto oživenie jej substantívnej práce nie je otázkou dobrej vôle, ale nevyhnutnosti,“ uviedol slovenský minister. Agentúru SITA informoval tlačový odbor ministerstva zahraničia.

Viac k témam: ľudské práva, Medzinárodný výbor Červeného kríža (ICRC), Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), OSN Organizácia spojených národov
Zdroj: Webnoviny.sk - Ochrana ľudských práv je dôležitá pri predchádzaní konfliktov, zdôraznil Lajčák v Ženeve © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

KÁBUL 26. februára (WebNoviny.sk) - Dron z výzbroje Severoatlantickej aliancie (NATO) pripravil pri útoku, ktorý sa odohral v noci z pondelka na utorok na východe Afganistanu, o život deviatich členov afganských provládnych síl. Uviedol to v utorok hovorca guvernéra afganskej provincie Ghazní Arif Núrí. Ďalší traja ľudia boli podľa neho pri tomto útoku zranení. NATO sa zatiaľ k týmto informáciám nevyjadrilo. Jednotky NATO pod vedením Spojených štátov ukončili útočnú fázu svojej misie v Afganistane, ktorá bola zameraná na porážku extrémistického hnutia Taliban a teroristickej organizácie Islamský štát, už v roku 2014. Naďalej však poskytujú logistickú aj vojenskú pomoc afganskej armáde.

Viac k témam: dron, NATO
Zdroj: Webnoviny.sk - Dron NATO zaútočil na členov provládnych síl v Afganistane a niekoľkých z nich zabil © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) - Najvyššiu vedeckú hodnosť na Slovensku v Aule Univerzity Komenského v Bratislave v utorok prevzali 23 noví doktori vied z Univerzity Komenského, Slovenskej akadémie vied, Slovenskej technickej univerzity, Univerzity Pavla Jozefa Šafárika a Paneurópskej vysokej školy.

Významné vedecké výsledky

Za účasti prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, predsedu vlády Petra Pellegriniho, akademických funkcionárov a iných významných hostí špičkovým vedcom a vedeckovýskumným pracovníkom diplomy odovzdali najvyšší predstavitelia inštitúcií, v ktorých vyznamenaní pôsobia. Medzi promovanými tak bolo sedem biológov, traja matematici, traja chemici, dvaja fyzici, dvaja historici, jeden materiálový vedec, jeden elektrotechnik, jeden veterinár, jeden lekár, jeden ekológ a jeden právnik. Titul DrSc. je vedecka hodnosť udeľovaná na základe významných vedeckých výsledkov, prekračujúca úroveň titulu PhD. Je to najvyššia vedecká hodnosť na Slovensku, jej nositeľmi sa môžu stať významné osobnosti, ktoré obohatili vedu doma a v zahraničí.
Za udeľovanie hodnosti DrSc. je zodpovedná Slovenská komisia pre vedecké hodnosti (SKVH), ktorá ju udeľuje na základe komplexného pohľadu na uchádzača zohľadňujúceho vedecké výstupy, ich kvalitu a význam, či stanoviska medzinárodne rešpektovanej osobnosti zo zahraničia. Tentoraz rozhodla, aby titul získali Marie Černá, Juraj Černák, Mária Dušinská, Eva Frimmová, Miroslav Glasa, Roman Holec, Ján Ivančo, Robert Jajcay, Ján Jásik, Anna Jenčová, Norbert Kučerka, Lucia Kučerová, Eva Kutejová či Kristian Mathis. Najvyššiu hodnosť si prevzali aj Michal Mego, Pavol Prokop, Frederik Raiskup, Vladimír Smejkal, Viola Strompfová, Daniel Ševčovič, Milan Valachovič, Dušan Velič a Martin Weis.

Vzdelanostná spoločnosť

V mene vyznamenaných sa prihovoril doktor vied Roman Holec, pričom upriamil pozornosť na neľahkú púť, s ktorou sa na Slovensku pri vede a vedeckom výskume stretávajú. "Čím viac sa človek pohybuje za hranicami, tým viac si to uvedomuje," upozornil Holec. Dodal, že systémovo sa naša spoločnosť nepresadí, ak sa nebude kumulovať vzdelanostný kapitál a nebude kreovať to, čo nazývame vzdelanostnou spoločnosťou. Takisto vyzval predstaviteľov vlády, aby pre rozvoj vedy na Slovensku urobili maximum. Holec je historik, pôsobiaci na Filozofickej fakulte UK v Bratislave a na Historickom ústave SAV. Je odborníkom na hospodárske, sociálne a politické dejiny takzvaného dlhého 19. storočia. Je autorom 17 monografií, spoluautorom 22 syntetických prác a autorom takmer 200 vedeckých štúdií, ktoré vyšli v 12 krajinách.

Treba hovoriť o školstve

Na slávnostnom udelení titulov prácu nových doktorov vied ocenili a vyznamenaným zablahoželali aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska a predseda vlády Peter Pellegrini. Prezident vyzdvihol, že Slovensko je malé a to, čo má najcennejšie, sú práve ľudia, preto treba viac hovoriť o školstve. "Pre našu krajinu je nesmierne dôležité hovoriť aj o aplikovanom výskume. Výskumné centrá a vývojové laboratóriá u nás chýbajú. To, ako dostať výskum k nám, sú práve naši výskumníci, aby sme to, čo doma vymyslíme, vedeli aj rozširovať a úspešne aplikovať v našej ekonomike," podotkol Kiska. Dodal, že v tomto období zažívame nepochopiteľne časy, keď sú vedecké tituly na Slovensku spochybňované.

Posilnenie úrovne výskumu

Podľa predsedu vlády Petra Pellegriniho vo vyspelom svete sa veda a výskum aj inovácie stali často skloňovaným spojením. "Zámery Európskej únie jednoznačne smerujú k posilneniu úrovne výskumu s cieľom zjednocovať európsky výskumný priestor. Netreba zabúdať ani na aplikovanie výskumu, vývoj a inovácie, ktoré sú základom zvyšovania úrovne nášho hospodárstva, skvalitňovania životného prostredia, zdravia, bezpečnosti a rastu životnej úrovne nášho obyvateľstva. Európske princípy nesmú byť cudzie ani Slovensku. Musíme si plniť svoje záväzky, držať krok s vyspelými krajinami, myslieť na budúcnosť a v rámci možností hľadať zdroje pre napredovanie vo vede a inováciách," povedal Pellegrini. Dodal, že štát musí definovať, čo očakáva od výskumníkov, ktorým konkrétnym oblastiam sa majú venovať, takisto je čas, aby Slovensko, keď vyjednáva o rozpočte so Slovenskou akadémiou vied a vláda rozdeľuje prostriedky univerzitám, jasne dala spoločenskú objednávku pre vedcov a výskumníkov.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Titul doktor vied si prevzalo 23 špičkových vedcov, blahoželali im prezident Kiska aj Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

KOŠICE 26. februára (WebNoviny.sk) - V stredu 27. februára sa začne s modernizáciou ďalšej autobusovej zastávky SOŠ Automobilová na Moldavskej ceste v Košiciach. Renovácia zastávky v smere na Spoločenský pavilón sa uskutoční v rámci projektu Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov a vyžiada si vytvorenie dočasnej zastávky.

Dočasná zastávka

Ako agentúru SITA informoval Miroslav Sambor z Magistrátu mesta Košice, rekonštrukcia zastávky sa začne v stredu o 9. hodine a ukončená by mala byť do konca apríla. Stavebné práce zahŕňajú úpravu nástupných plôch a pozemných komunikácií, zhotovenie bezbariérového prístupu pre občanov a vybavenie zastávky označníkmi s LED informačnými tabuľami. Dočasná náhradná zastávka pre cestujúcu verejnosť bude po dohode s Dopravným podnikom mesta Košice zriadená na chodníku pred obchodným domom LIDL vpravo, v smere na okružnú križovatku Moldavská. „Autobusové linky budú preto na zastávke v smere od centra zastavovať na dočasnom stanovišti umiestnenom približne 100 metrov za terajšou zastávkou, bližšie k centru, v odbočovacom pruhu,“ spresnila Antónia Dešková z Dopravného podniku mesta Košice.

Pribudnú aj tabule s online odchodmi spojov

Projekt Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov sa týka 29 košických autobusových zastávok. Finančné náklady projektu predstavujú vyše 987-tisíc eur, z toho 85 percent tvoria eurofondy, 10 percent spolufinancuje štátny rozpočet, zvyšných päť percent mesto Košice. Modernizácia, ktorej ďalšia etapa sa začala 18. februára prácami na štyroch autobusových zastávkach na Staničnom námestí, by mala byť hotová do konca júna 2019. Komplexná modernizácia zastávok zahŕňa stavebné úpravy nástupných plôch a pozemných komunikácií v miestach 21 zastávok s nevyhovujúcim technickým stavom, pričom na ôsmich už boli tieto práce urobené v minulosti. Vytvorí sa bezbariérový prístup a vybavenie zastávok LED informačnými tabuľami s on-line odchodmi spojov. Tabule budú napríklad reálne zohľadňovať aj prípadné meškania jednotlivých liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD). Zároveň všade tam, kde bude treba, sa zastávky doplnia o bezbariérové priechody pre chodcov s prvkami pre nevidiacich. Urobí sa aj osvetlenie priechodov pre chodcov v miestach riešených nástupných plôch so zreteľom na bezpečnosť cestnej premávky.

Zlepšenie komfortu cestujúcich

Cieľom modernizácie zastávok je dosiahnutie ich vysokej kvality z hľadiska technického vybavenia, predovšetkým však súladu s platnými normami a predpismi so zreteľom na zvýšenie bezpečnosti ľudí, zlepšenie informovanosti a celkového komfortu prepravy cestujúcich. „Všetkým cestujúcim sa vopred ospravedlňujeme za vzniknutú situáciu a veríme, že rekonštrukciou daného priestoru sa zlepšia podmienky pre všetkých cestujúcich, ktorí využívajú košickú MHD,“ dodal Sambor.

Viac k témam: dopravné obmedzenia, zástavka
Zdroj: Webnoviny.sk - Košice upozorňujú cestujúcich na zmeny, začínajú s rekonštrukciou zastávky na Moldavskej ceste © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
S cieľom prehĺbiť, skvalitniť a zefektívniť spoluprácu hlavného mesta Bratislavy a mestskej časti Staré Mesto primátor podpísali v utorok primátor Matúš Vallo a starostka Zuzana Aufrichtová memorandum o spolupráci.

Obsahuje aj problematiku parkovania

Ide najmä o spoluprácu v oblastiach územného rozvoja, životného prostredia, koordinácie a spolupráce pri budovaní turistickej infraštruktúry, výmeny a tvorby dát, vzájomnej podpory a koordinácie v sociálnej oblasti. Rovnako je v ňom zahrnutá aj problematika parkovania a tiež spolupráca pri príprave opatrení na zvýšenie bezpečnosti. Ako informoval hovorca magistrátu Peter Bubla, s iniciatívou podpísať prišlo Staré Mesto.

Bezpečnosť v mestskej časti

Memorandum dáva rámec na ďalšiu spoluprácu a určuje oblasti, v ktorých tá spolupráca má byť užšia. Mala by to byť vymedzená oblasť špecifických oblastí a takú sme vlastne s mestom našli,“ uviedla Aufrichtová a dodala, že podobné memorandum má Staré Mesto podpísané aj s Bratislavským samosprávnym krajom a s akademickou obcou. Staré Mesto je podľa Valla dôležité pre všetkých Bratislavčanov. "Som rád, že ako prvé memorandum som podpísal práve so Starým Mestom. Chcem aby Staré Mesto bolo čisté, bezpečné, aby v ňom fungovalo parkovanie, ktoré bude mať jednoznačné pravidlá a aby sme to všetko robili v spolupráci so starostkou, pani Aufrichtovou,“ uzatvoril Vallo.

Viac k témam: Bratislava-Staré Mesto, memorandum, spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislava a Staré Mesto budú užšie spolupracovať, Vallo a Aufrichtová podpísali memorandum © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) - Prípadný odchod Spojeného kráľovstva (UK) z Európskej únie bez dohody spôsobí výpadok v Spoločnej poľnohospodárskej politike (CAP) vo výške 2,9 mld. eur. V prípade tvrdého brexitu sa znížia zdroje Slovenska z CAP o 31,3 mil. eur ročne. Informovalo o tom v utorok Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) v tlačovej správe.

Miliónové straty

Spojené kráľovstvo doteraz bolo čistým platcom a jedným z najväčších prispievateľov do rozpočtu únie. Preto výpadok príspevku UK bude mať vplyv aj na zmenu alokácií zdrojov EÚ pre jednotlivé politiky. Brexit bude mať teda dopad na celkovú finančnú obálku CAP a už v roku 2019 musíme počítať s jej znížením. Tu sa črtajú dva možné scenáre, dofinancovanie z národných zdrojov alebo zníženie rozpočtu CAP, prípadne kombinácia oboch scenárov,“ vysvetlila ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. Čistá strata rozpočtu EÚ spôsobená brexitom bude vo výške 7,25 % rozpočtu EÚ. Pri proporčnom dofinancovaní by Slovensko krylo 0,64 % výpadku. Celkové dofinancovanie bude na roky 2019 a 2020 predstavovať sumu 157 mil. eur. „V prípadne tvrdého brexitu sa znížia zdroje Slovenska zo Spoločnej poľnohospodárskej politiky v roku 2019 o 31,3 mil. eur a v roku 2020 tiež o 31,3 mil. eur. Výpočet berie do úvahy vplyv ako na prvý pilier (EAGF) tak aj na druhý pilier (EAFRD). V prvom pilieri odhadujeme stratu na 21,2 mil. eur ročne, v druhom pilieri 10,1 mil. eur ročne,“ uviedol Inštitút pôdohospodárskej politiky (IPP).

Dovážame aj čokoládu a whiskey

Odchodom Spojeného kráľovstva príde rozpočet CAP celej EÚ v čistom vyjadrení o necelých 2,9 mld. eur každý rok. Je to rozdiel sumy, o koľko bude UK menej prispievať do CAP (6,8 mld. eur ročne) a sumy, o koľko bude EÚ menej čerpať z CAP (necelé 4 mld. eur ročne). Slovensko čerpá približne 1,1 % rozpočtu celej CAP. Z toho vyplýva, že strata pre SR by predstavovala práve 31,3 mil. eur ročne. Samotné poľnohospodárstvo Slovenska by podľa MPRV brexitom nemalo byť značne zasiahnuté. Vývoz do Spojeného kráľovstva v sektore potravín, živých zvierat a nápojov je relatívne malý a tvorí len 57 mil. eur (0,07 % celkového slovenského exportu). V našom exporte do Británie dominujú čokoláda a syry, nasledujú potravinové prípravky a cukrovinky. V našom importe dominujú čokoláda a alkoholické nápoje, najmä whiskey.

Zvýšenie nárokov na rozpočet

Agrorezort počíta s tým, že odchod Spojeného kráľovstva zo spoločného trhu bude znamenať aj zvýšenie nárokov na niektoré administratívne a odborné činnosti súvisiace napríklad s registráciou veterinárnych biopreparátov a liečiv alebo s hodnotením účinných látok prípravkov na ochranu rastlín, ako aj na hodnotenie samotných prípravkov na ochranu rastlín za účelom ich autorizácie. „To si vyžiada zvýšené nároky na personálne kapacity, technické vybavenie a tým pádom aj rozpočet," uzavrela Gabriela Matečná.

Viac k témam: brexit, Inštitút pôdohospodárskej politiky (IPP), poľnohospodárstvo, Spoločná poľnohospodárska politika (CAP)
Zdroj: Webnoviny.sk - Matečná varuje pred tvrdým brexitom, v rozpočte EÚ by na poľnohospodárstvo ostalo menej peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika
Peňažný trest tristo eur dostal za prečin prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potláčaniu základných práv a slobôd 43-ročný Jaroslav Michalík z obce Kostolec pri Považskej Bystrici.

Zvolal fašistický pozdrav

Pod vplyvom alkoholu v miestnom penzióne Manín v prítomnosti policajnej hliadky a personálu zvolal „Sieg heil!“, a doplnil to aj pozdravom Hlinkovej gardy „Na stráž!“. Michalík, ktorý pracuje ako lodník na riečnom tankeri v zahraničí, v utorok pred sudcom na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici svoje konanie priznal. Sudca vyhlásil rozsudok po tom, ako schválil dohodu o vine a treste, ktorú s Michalíkom uzavrel prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. Verdikt súdu je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči nemu neodvolá.

Po pohrebe išiel na pivo

Otec troch detí médiám priznal, že na tankeri pracuje ako lodník viac ako 20 rokov. Nepretržite je na lodi, ktorá sa pohybuje na riekach v Holandsku a v Nemecku. Incident v miestnom penzióne Manín v Kostolci sa stal koncom júla minulého roka. Michalík bol na pohrebe a potom šiel do Manína „na pivo“. Barmanka mu však nechcela naliať a privolala políciu. Michalík na to reagoval pozdravmi, ktorými porušil naše zákony. Extrémistické pozdravy však nesprevádzal zdvihnutou pravicou. V prípade, že by lodník peňažný trest nezaplatil, šiel by na dva mesiace do väzenia.

Viac k témam: extrémizmus, Špecializovaný trestný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Lodník Jaroslav spáchal pod vplyvom alkoholu extrémistický trestný čin, do väzenia zrejme nepôjde © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 6

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« February 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner