25. január 2020
Facebook

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) - Prípad vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru sa v utorok na Okresnom súde Bratislava I neposunul. Jeden z obžalovaných Marek L. sa totiž ospravedlnil z dôvodu, že je hospitalizovaný. Súd tak pojednávanie odročil na 28. júna.

Štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú

Na pláne dnešného pojednávania bol výsluch viacerých svedkov vrátane odsúdeného Juraja Ondrejčáka, zvaného Piťo. Vypovedať mal tiež Ivan Lexa, ktorý sa však dopredu ospravedlnil. Naposledy sa v tomto prípade pojednávalo vlani v novembri, keď súd vypočúval svedkov. Vypovedali napríklad na doživotie odsúdený Róbert Lališ, ktorý Sýkoru nahradil na čele skupiny po jeho smrti, alebo jeho komplic Martin Bihári. Pred súdom stoja v kauze vraždy Miroslava Sýkoru štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú.

Spor o vplyv v podsvetí a zisky

Podľa prokuratúry tvorili štyria obžalovaní skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L. Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili. Miroslav Sýkora je považovaný za zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov. Zastrelili ho vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R. Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad Mikuláš Černák, Miloš Kaštan alebo Ladislav Bališ. Obžalovaný Ľuboš F. je momentálne stíhaný väzobne pre obvinenie z vydierania v inom prípade.

Viac k témam: súdy, vražda Miroslava Sýkoru
Zdroj: Webnoviny.sk - V prípade vraždy Sýkoru mal vypovedať aj Piťo, pojednávanie súd odročil na jún © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

LONDÝN 26. marca (WebNoviny.sk) - Dolná komora britského parlamentu bude budúci pondelok rokovať o úplnom zrušení brexitu a zotrvaní krajiny v Európskej únii. Tento bod programu sa pritom nedostane na rokovanie parlamentu z iniciatívy niektorej z politických strán, ale občanov, ktorí za zrušenie brexitu spísali petíciu a poslali ju do parlamentu. Petíciu do utorka podpísalo 5,7 milióna obyvateľov Veľkej Británie, čo je podľa údajov dolnej komory britského parlamentu historický rekord. Podľa britských zákonov sa musí britský parlament zaoberať akoukoľvek petíciou, ktorú mu občania pošlú, ak je pod ňou najmenej 100-tisíc podpisov. Nemusí však o požiadavkách v nej obsiahnutých hlasovať. V pondelok bude britský parlament rokovať aj o ďalších dvoch petíciách - hoci tie majú omnoho menej signatárov. Pôjde o petíciu za nové referendum o brexite, pod ktorou je 120-tisíc podpisov, a petíciu za vystúpenie z únie bez dohody, pod ktorú sa podpísalo 140-tisíc Britov.

Viac k témam: Brexit, Európska únia, petícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Britský parlament bude rokovať o zrušení brexitu, petíciu podpísal rekordný počet ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

  • aktualizované 26. marca 20:37
BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) - Vláda prichádza s návrhom zákona lex brexit podľa opozície neskoro. "Vláda mala s týmto návrhom prísť skôr, v januári alebo aspoň začiatkom februára. Vláda mala takto ošetriť tvrdý brexit. Je nezodpovedné, že sa o návrhu zákona začína rokovať až dnes (utorok 26. marec, pozn. red.), tri dni pred reálnym brexitom," dodal v parlamentnej rozprave k návrhu zákona poslanec NR SR Ondrej Dostál (SaS).

Manažérske zlyhanie vlády

Podľa Eduarda Hegera z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti vieme o brexite v podstate už od roku 2016, keď bolo vo Veľkej Británii referendum. "Vedeli sme, že sa niečo stane. Je nezodpovedné od vlády, že zákon o brexite nepripravila skôr. Považujem to za manažérske zlyhanie vlády. Tento zákon mal byť už na januárovej schôdzi parlamentu," uviedol opozičný poslanec.

Skrátené legislatívne konanie

Poslanci rokujú o návrhu lex brexit v skrátenom legislatívnom konaní. V utorok o tom rozhodlo 85 poslancov z 90 prítomných. Popoludní ho poslanci posunuli už aj do druhého čítania. Vláda schválila 13. marca lex brexit, zákon, ktorým reaguje na odchod Veľkej Británie z Európskej únie. Zákon, ktorý nadobudne účinnosť dňom odchodu Británie z EÚ, sa dotýka viacerých oblastí – rieši pohybové aj pobytové práva, otázky zabezpečenia sociálnych vecí, štúdia, uznávania dokladov či vodičských preukazov.

Viac k témam: Brexit, Európska únia, lex brexit, Národná rada SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SaS Sloboda a Solidarita, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Opozícia vyčíta Pellegriniho vláde, že zákon o brexite pripravila neskoro © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) - Prezident Andrej Kiska požiadal Rozhlas a televíziu Slovenska o mimoriadne vystúpenie k prezidentským voľbám na stredu. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidenta Roman Krpelan. Druhé kolo volieb prezidenta sa uskutoční v sobotu 30. marca a v 5 940 volebných miestnostiach sa bude hlasovať od 7:00 do 22:00. Približne 4,43 milióna voličov si môže vybrať medzi dvoma najsilnejšími kandidátmi z prvého kola, Zuzanou Čaputovou a Marošom Šefčovičom. Čaputová postúpila do 2. kola vďaka zisku 870 415 hlasov (40,57 percenta) a Šefčovič 16. marca získal 400 379 platných hlasov (18,66 percenta). Víťaz sa stane prezidentom inaugurovaním 15. júna. Nahradí tak prezidenta Andreja Kisku, ktorý sa po druhý raz neuchádza o mandát prezidenta. V druhom kole volieb je za prezidenta zvolený ten kandidát, ktorý získal najväčší počet platných hlasov zúčastnených voličov.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU: VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLIEBViac k témam: prezident Slovenskej republiky, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Andrej Kiska chce mimoriadne vystúpiť pred druhým kolom prezidentských volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

WASHINGTON 26. marca (WebNoviny.sk) - Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v utorok rozšíril zákaz Trumpovej administratívy poskytovať financie z americkej pomoci pre organizácie, ktoré podporujú alebo vykonávajú umelé prerušenie tehotenstva.

Údajný lobing

Po novom bude zákaz platiť aj pre organizácie, ktoré síce toto pravidlo neporušujú, ale poskytujú financie organizáciám, ktoré interrupcie podporujú. Spojené štáty rovnako obmedzia finančnú pomoc pre Organizáciu amerických štátov (OAS) za údajný lobing pre možnosť interrupcií na západnej hemisfére. Americká administratíva sa podľa Pompea zaväzuje chrániť "posvätnosť života" v Spojených štátoch a zahraničí a bude presadzovať politiku, ktorá "v najširšej možnej miere" zamedzí zahraničným mimovládnym organizáciám obísť tento zákaz.

"Politika Mexico City"

Tento krok je rozšírením tzv. "politiky Mexico City" založenej ešte republikánskym prezidentom Ronaldom Reaganom, ktorú však zrušili nasledujúce administratívy demokratov. Súčasný prezident Donald Trump túto politiku opätovne zaviedol iba niekoľko dní po svojej inaugurácii v roku 2017. Následne ju z programov reprodukčného zdravia rozšíril na všetky zdravotnícke programy. Kritici túto typickú politiku Republikánskej strany označujú za "globálne náhubkové pravidlo". Podľa nich poškodzuje reprodukčnú a pôrodnícku zdravotnú starostlivosť v rozvíjajúcich sa krajinách. Spojené štáty poskytnú na globálne zdravotné programy ročne približne deväť miliárd dolárov (v prepočte takmer osem miliárd eur).

Viac k témam: americký prezident, interrupcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Americká vláda pritvrdila v boji proti interrupciám, rozšírila zákaz financovania ďalších organizácií © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

WASHINGTON 26. marec WebNoviny.sk) - Americká snemovňa reprezentantov schválila tri zákony, ktoré stupňujú tlak na vládu venezuelského prezidenta Nicolása Madura. Prvý zákon zavedie nové obmedzenia na export slzného plynu, policajného vybavenie na potláčanie násilností a iných položiek na kontrolu kriminality. Druhé opatrenie vyzýva Trumpovu administratívu poskytnúť krajine 150 miliónov dolárov (približne 133 miliónov eur) na humanitárnu pomoc. Tretí zákon požaduje od ministerstva zahraničných vecí a spravodajských služieb vyhodnocovať hrozbu ruského zasahovania do záležitostí v tejto juhoamerickej krajine. Všetky tri zákony prešli jednohlasne. Spojené štáty a ďalších 50 krajín uznalo opozičného lídra Juana Guaidóa za dočasného prezidenta Venezuely. Podľa nich neboli minuloročné prezidentské voľby, v ktorých bol znovuzvolený Nicolás Maduro, legitímne.

Viac k témam: Snemovňa reprezentantov, Venezuela, venezuelský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Americká snemovňa schválila tri zákony, ktoré stupňujú tlak na prezidenta Madura © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

  • aktualizované 26. marca 16:58
BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) - Predseda strany Smer-SD Robert Fico nevidí dôvody na predčasné parlamentné voľby. Vyhlásil to na utorňajšom brífingu. "Máme funkčnú koalíciu," vyhlásil s tým, že stačí urobiť jednu konštruktívnu Koaličnú radu a vyjasniť si niektoré otázky. Zároveň uviedol, že rešpektuje, že koaličné strany sa budú postupne vyhraňovať a budú otvárať témy, ktoré považujú za dôležité, keďže máme približne rok do riadneho termínu parlamentných volieb. "Mali by sme volebné obdobie dotiahnuť do samého konca," uviedol Fico.

Bugár je práceneschopný

Lídri poslaneckých klubov koaličných strán Robert Fico (Smer-SD), Tibor Bernaťák (SNS) a Tibor Bastrnák (Most-Híd) považujú utorkové rokovanie Koaličnej rady za konštruktívne. Uviedli to na tlačovej besede. Ako Fico priblížil, na rokovaní sa zúčastnil aj predseda SNS Andrej Danko a premiér Peter Pellegrini, predseda Mosta-Híd Béla Bugár bol pre práceneschopnosť neprítomný. Zároveň Fico vyhlásil, že jedným z cieľom bola dohoda, aby aktuálna parlamentná schôdza mala hladký priebeh. "Dohodli sme sa na programe schôdze s tým, že sme časť poslaneckých návrhov SNS a Mosta-Híd presunuli na májovú schôdzu," uviedol. Podľa Fica sa väčšina dotýka štátneho rozpočtu, preto je potrebné, aby o návrhoch hovorili s novým ministrom financií. Nepovedal však, kto nahradí Petra Kažimíra.

Smerácka novela tlačového zákona

Zároveň Fico priblížil, že do balíka návrhov plánuje pridať svoje aj Smer-SD. Podľa jeho slov pôjde o zákony o materskej a rodičovskom príspevku, či o vianočnom príspevku pre dôchodcov. "Domnievam sa, že sa aj dohodneme," podotkol a dodal, že sa nebráni podpore návrhov Mosta-Híd aj SNS. Poslanci presunuli na májovú schôdzu aj návrh novely tlačového zákona z dielne Smeru-SD, o ktorom mali rokovať v druhom čítaní. "Tlačový zákon sme presunuli, lebo máme väčšie ambície ako iba právo na odpoveď. Nemali sme dostatok času na veľmi náročné právne úpravy, ktoré sa týkajú napríklad digitálneho sveta. Je tu záujem posilniť právomoci Digitálnej rady. Takto krátko pred koncom volebného obdobia nie je celkom vhodné hovoriť o vytvorení nového tlačového orgánu, nejakej tlačovej rady. Skôr chceme posilniť právomoci existujúcich orgánov v tejto oblasti. Musíme jasne definovať mieru zodpovednosti prevádzkovateľov internetových stránok. Ak je nejaký komentár v diskusii, chceme, aby sa človek podpísal a zobral zodpovednosť za nehoráznosti, ktoré napíše. Ak sa nepodpíše, zodpovedný bude prevádzkovateľ stránky," vysvetlil Fico.

Voľba kandidátov na ústavných sudcov

Koaličná rada sa zaoberala aj voľbou kandidátov na ústavných sudcov a postojom SR k dohode o obrannej spolupráci s USA. "Mám radosť, že je vôľa znižovať daňové a odvodové zaťaženie firiem a bežných ľudí. Potvrdzujem, že predbežná dohoda na týchto návrhoch je a čakáme na nového ministra financií, s ktorým budeme rokovať," uviedol Tibor Bernaťák zo SNS. Národniari považujú voľbu ústavných sudcov za kľúčovú, preto Bernaťák verí v dohodu. K dohode s USA uviedol, že v "SNS nedovolia výstavbu vojenských základní akéhokoľvek iného štátu na území SR". Podľa neho je pre SNS principiálna nedotknuteľnosť a suverenita SR. "Toto je naše východisko, s ktorým budeme rokovať," vyjadril sa.

Strany hľadajú kompromisy

Podľa Fica sa koaliční partneri zhodli v tom, že nie je možné podpísať zmluvu, ktorá by porušovala suverenitu krajiny. Verí, že sa uskutoční ďalšia komunikácia aj s ministerstvom zahraničných vecí a tiež s rezortom obrany. "Slovensko má právo vyberať si projekty, ktoré majú byť financovaní z tejto finančnej pomoci. Sú tu rôzne návrhy na rekonštrukciu letišnej plochy aj iné projekty. Nemáme záujem financovať projekt, ktorý by mohol byť predmetom vojenského útoku v budúcnosti. V tomto sa prejavuje plná miera suverenity SR a je správne, že sme na Koaličnej rade o tom dnes hovorili," priblížil Fico. Šéf poslaneckého klubu Mosta-Híd Tibor Bastrnák verí v pozitívny výsledok voľby kandidátov na ústavných sudcov a teší ho, že koaličné strany majú konsenzus v tom, že hľadajú kompromisy pri svojich návrhoch. Zároveň dodal, že názor SNS na dohodu o obrannej spolupráci s USA rešpektujú.

Viac k témam: Most-Híd, predseda strany Smer-SD, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Máme funkčnú koalíciu, vyhlásil Fico a nevidí dôvod na predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) - Poslanci NR SR v utorok opätovne prerokovali vládny návrh zákona o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami, ktorý vetoval prezident SR Andrej Kiska. Jedinou podstatnou zmenou oproti pôvodne schválenému zákonu z 5. februára 2019 sa po opätovnom prerokovaní v pléne zatiaľ javí len zmena účinnosti zákona z 1. apríla 2019 na 1. máj 2019, a to cez pozmeňujúci návrh poslankyne NR SR za SNS Evy Antošovej. S ostatnými pripomienkami prezidenta SR koaliční poslanci nesúhlasili. Hlasovať sa o tomto zákone bude definitívne vo štvrtok o 11:00.

Úprava neprimeraných podmienok

Vrátený zákon má zahŕňať nové ustanovenia upravujúce neprimerané podmienky, zaviesť generálnu klauzulu neprimeranej podmienky a umožniť predkladať anonymné podnety upozorňujúce na možné porušenie zákona. Z predloženého zákona vyplýva tiež aplikácia ustanovení zákona aj v prípade, ak sa zmluvné vzťahy účastníkov obchodného vzťahu spravujú iným právnym poriadkom ako právnym poriadkom SR. Zákon by mal tiež zmierniť sankcie za oneskorenú úhradu dodávateľskej faktúry zo strany obchodných reťazcov či vylúčiť odkladný účinok odvolania proti rozhodnutiam o uložení pokuty.

Návrhy prezidenta nepodporili

Zníženie kúpnej ceny v obchode by sa po novom vzťahovalo výlučne na tovar, ktorý sa aj reálne predá v akcii spotrebiteľovi. Zníženie kúpnej ceny kvôli novým pravidlám bude taktiež neprimeranou podmienkou v obchodných vzťahoch a zastúpenie slovenských potravín v reklamných letákoch by malo byť minimálne 50 %. Zaviesť by sa mala aj nová neprimeraná podmienka, ktorou je zvýhodňovanie dodávateľa podmieňovaním používania určitého typu obalu. Prezident SR Andrej Kiska vo svojich pripomienkach pri nepodpísaní tohto zákona navrhoval Národnej rade SR okrem posunutia účinnosti vypustiť ustanovenia týkajúce sa povinnosti uvádzať v reklamných materiáloch prinajmenšom 50 % slovenských výrobkov, vypustiť ustanovenia, ktoré k návrhu zákona pribudli v druhom čítaní 5. februára cez poslanecké pozmeňujúce návrhy a kritizoval ustanovenia, ktoré prikazujú obchodníkom zaplatiť pokutu okamžite a rušia odkladný účinok prípadného odvolania. Tieto pripomienky prezidenta koaliční poslanci NR SR v rozprave v utorok nepodporili.

Obchodníci vidia viac problémov

Zväz obchodu SR, Slovenské združenie pre značkové výrobky a Slovenská aliancia moderného obchodu vidia v zákone o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami ešte viac úskalí ako prezident. Uviedli to v otvorenom liste, ktorý zaslali poslancom NR SR pred prerokovaním v pléne. Obchodníci síce podľa svojich slov nespochybňujú samotný zmysel regulácie, no zákon v znení v akom je, môže podľa nich negatívne dopadnúť nielen na obchodníkov, ale aj na dodávateľov a spotrebiteľov. Naopak, Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora vyzvala poslancov pred rokovaním, aby zákon opätovne schválili v pôvodnom znení. Slovensko sa takýmto krokom podľa komory zaradí medzi tie európske krajiny, ktoré sa aj domácou legislatívou snažia obmedziť dominantný vplyv v obchode s potravinami na úkor domácich výrobcov.

Viac k témam: NR SR, parlament, potraviny
Zdroj: Webnoviny.sk - V novele o neprimeraných podmienkach nastala zmena, poslanci rokovali aj o pripomienkach Kisku © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

ŽENEVA 26. marca (WebNoviny.sk) - Organizácia Spojených národov (ONS) vysiela do centrálnej časti Mali tím expertov, aby vyšetril masakru, ktorá si tam cez víkend vyžiadala viac než 150 obetí, z ktorých tretinu tvorili deti. Hovorkyňa Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva Ravina Shamdasaniová uviedla, že terčom masakry v obci Ogossagou v regióne Mopti boli príslušníci etnika Fulbov. Hovorkyňa v utorok tiež povedala, že "hrozné útoky" sú súčasťou série násilností, ktoré si v oblasti od marca minulého roka vyžiadali už 600 obetí a tisíce ďalších ľudí vyhnali z ich domovov. Podľa slov hovorkyne je krviprelievanie motivované snahami o potlačenie islamských extrémistických skupín v Mali, avšak "milióny ľudí dostávajú nálepku násilných extrémistov jednoducho len preto, že sú moslimovia".

Viac k témam: obete, OSN Organizácia spojených národov
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri masakre v regióne Mopti zomreli aj desiatky detí, OSN na miesto vyslalo tím vyšetrovateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BERLÍN 26. marca (WebNoviny.sk) - Rakúske orgány začali vyšetrovať možné prepojenie krajne pravicového Rakúskeho identitariánskeho hnutia na Austrálčana Brentona Tarranta, ktorý predminulý piatok zaútočil na dve mešity v novozélendskom meste Christchurch a zabil 50 ľudí. Dôvodom vyšetrovania je fakt, že šéf rakúskych identitariánov Martin Sellner dostal na účet finančný príspevok od Tarranta, ktorý bol neobvykle vysoký v porovnaní s inými príspevkami na činnosť identitariánov.

Spojenie s útokom popiera

Polícia v utorok prehľadala Sellnerov viedenský byt a zabavila mu viaceré elektronické zariadenia. "S útokom som nemal nič spoločné," uviedol vzápätí Sellner na Twitteri a dodal, že príspevok od Tarranta venuje na charitatívne účely. Na dôsledné vyšetrenie možného prepojenia medzi Tarrantom a rakúskymi identitariánmi vyzval v utorok aj rakúsky kancelár Sebastian Kurz. "Je dôležité, aby nezávislý súdny systém mohol využiť všetky spôsoby a zdroje pri vyšetrovaní a aby v spolupráci s bezpečnostnými službami odkryl tieto siete," vyhlásil Kurz. Rakúske úrady už minulý týždeň zverejnili informáciu, že Tarrant pred svojím činom navštívil Rakúsko, neuviedli však kedy to bolo a ani s kým sa v tejto krajine stretol.

Spájajú ich s neonacistickými kruhmi

Sellner, študent filozofie a práva z Viedne, je najvýraznejšou postavou Rakúskeho identitariánskeho hnutia, ktoré je súčasťou paneurópskej siete hnutí identitariánov, často personálne prepojených s neonacistickými kruhmi. Hnutie sa stavia na odpor proti prisťahovalcom a ľuďom inej než bielej farby pleti a bojuje za uchovanie identity Európy ako územia patriaceho belochom. Tarrant, ktorý 15. marca pozabíjal na Novom Zélande 50 ľudí, pred svojím brutálnym činom spísal 74-stranový manifest. Okrem iného uvádza, že pre útok mal požehnanie od Andersa Breivika, ďalšieho krajne pravicového masového vraha, ktorý v roku 2011 postrieľal na ostrove Utoya pri Osle 77 ľudí. Ďalej píše, že chce útokom ešte viac polarizovať a destabilizovať Západ a chce tiež vyvolať nové kolo diskusií o práve vlastniť zbraň v Spojených štátoch. Ako píše, dúfa, že tieto hádky prerastú do občianskej vojny, na konci ktorej bude oddelenie rás.

Viac k témam: Christchurch, identitariáni, rakúska polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia v Rakúsku vyšetruje možné prepojenie šéfa identitariánov na útočníka z Christchurchu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Strana 1 z 7

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« March 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner