01. jún 2020
Facebook

BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) - V centre alžírskej metropoly v piatok vyšli do ulíc státisíce odporcov súčasného prezidenta Abdelazíza Butefliku, ktorý zostáva pri moci napriek dlhotrvajúcemu tlaku ulice. Podľa niektorých odhadov prišlo na demonštráciu v Alžíri až milión ľudí.

Polícia zasiahla vodnými delami

Polícia proti demonštrantom zasiahla vodnými delami a nedovolila im priblížiť sa k prezidentskému palácu. Demonštrácie za odstúpenie prezidenta sa konajú pravidelne každý piatok a začali sa už pred šiestimi týždňami, konkrétne po tom, ako Buteflika ohlásil zámer kandidovať v ďalších prezidentských voľbách. Buteflika následne začiatkom marca svoju kandidatúru odvolal a rozhodol aj o odložení volieb, ktoré sa mali pôvodne konať 18. apríla. Demonštrantom to však nestačí, obávajú sa, že ide zo strany Butefliku len o zdržiavaciu taktiku a vyzývajú ho na okamžitý odchod z úradu. K tomuto volaniu sa už v stredu pridala aj politická strana Národné demokratické zhromaždenie (RND), ktorá je súčasťou vládnej koalície, ako aj viacerí vysokopostavení predstavitelia armády.

Buteflika pri moci od roku 1999

Osemdesiatdvaročný Buteflika je pri moci od roku 1999. Od mŕtvice, ktorú utrpel v roku 2013, sa však na verejnosti ukazuje len veľmi sporadicky. Informácie pochádzajú z webstránky britskej mediálnej spoločnosti BBC a z archívu agentúry SITA.


Viac k témam: protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V Alžírsku vyšlo do ulíc približne milión ľudí, žiadajú okamžitý odchod prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) - Ministerstvo obrany SR si dnes slávnostným nástupom pripomenulo 15. výročie vstupu Slovenskej republiky do Severoatlantickej aliancie (NATO). Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) pri tejto príležitosti vyzdvihol aktívne a rešpektované členstvo našej krajiny v Aliancii a poďakoval profesionálnym vojakom a civilným zamestnancom ministerstva obrany za ich kvalitné plnenie úloh a tiež reprezentáciu Slovenskej republiky v zahraničí.

Robíme maximum pre plnenie záväzkov

Slovensko je už 15 rokov súčasťou Severoatlantickej aliancie a za ten čas sme potvrdili, že nie sme iba konzumentom výhod, ktoré z členstva v Aliancii vyplývajú, ale práve naopak - sme aktívnym členom. V súlade s modernizáciou dávame dôraz aj na adekvátnu vycvičenosť našich vojakov a robíme maximum pre to, aby sme im garantovali status na úrovni akejkoľvek inej krajiny NATO,“ uviedol Gajdoš. Slovensko si tento rok pripomenie aj 15. výročie vstupu do Európskej únie. Ako ďalej pokračoval Gajdoš, Slovenská republika robí maximum pre plnenie záväzkov, ktoré jej vyplývajú z členstva v NATO. "Okrem už spomínanej modernizácie, dôrazu na vycvičenosť a pripravenosť našich vojakov, garancie bezpečnosti pre našich občanov, je tiež veľmi dôležitý záväzok spojený s navyšovaním výdavkov na obranu na úroveň dve percentá HDP. Ja som veľmi rád, že sme našli konsenzus a podarí sa nám ho dosiahnuť už do roku 2022, teda o dva roky skôr ako sme deklarovali na summite NATO,“ doplnil.

Slovensko aktívne prispieva do Aliancie

Podľa náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniela Zmeka Slovensko prispieva do Aliancie aktívne. "Z môjho pohľadu ozbrojené sily už 15 rokov prispievajú k spoločnému úsiliu Aliancie ku kolektívnej bezpečnosti. Profesionalita slovenských vojakov sa ukázala vo všetkých operáciách a samozrejme aj pri spoločných cvičeniach,“ povedal Zmeko. Šéf rezortu obrany si zároveň spolu s ďalšími predstaviteľmi ministerstva obrany a ozbrojených síl pietnou spomienkou pripomenul v Sieni slávy Ministerstva obrany SR a pri Pamätníku zmierenia v areáli rezortu obrany pamiatku všetkých profesionálnych vojakov, ktorí zahynuli pri plnení svojich úloh v zahraničí. Severoatlantická aliancia má v súčasnosti 29 členských štátov. Slovenská republika je jej členom od 29. marca 2004. V súčasnosti pôsobí v misiách a operáciách NATO v rámci medzinárodného krízového manažmentu viac ako 190 príslušníkov Ozbrojených síl SR, z toho 34 profesionálnych vojakov v operácii Resolute Support, sedem slovenských vojakov v Misii NATO v Iraku a 152 profesionálnych vojakov v Lotyšsku v tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti (NATO eFP). Celkovo sa v misiách a operáciách pod záštitou NATO vystriedalo už viac ako 8 500 slovenských vojakov.

Viac k témam: Ministerstvo obrany SR, NATO
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Gajdoš si pripomenul výročie vstupu Slovenska do NATO, vyzdvihol aktívne členstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

WASHINGTON 29. marca (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump v piatok pohrozil, že budúci týždeň úplne alebo čiastočne zatvorí hranice s Mexikom, ak dovtedy Mexiko nezastaví všetkých imigrantov smerujúcich do USA. Zároveň vyzval Kongres, aby sprísnil imigračné zákony, ktoré sú podľa neho vinou demokratov príliš mäkké. Demokrati s tým však nesúhlasia a viacerí z nich Trumpa obviňujú, že situáciu na hraniciach s Mexikom naschvál dramatizuje, aby z nej mohol vytĺkať politický kapitál a strašiť ľudí. "Ak Mexiko okamžite KOMPLETNE nezastaví ilegálnu imigráciu, ktorá sa valí na Spojené štáty cez Južnú Hranicu, tak budúci týždeň ZATVÁRAM Hranice, alebo veľkú časť Hraníc," napísal v piatok Trump na Twitter.

Zdroj: Webnoviny.sk - Trump vyzval Kongres na sprísnenie imigračných zákonov, pohrozil zatvorením hranice s Mexikom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

COLORADO SPRINGS 29. marca (WebNoviny.sk) - Muž z amerického mesta Colorado Springs nakrútil na svoj mobilný telefón vlastnú smrť na ulici. Podľa novín The Gazette našli vedľa tela 63-ročnej obete telefón, ktorý mal ešte stále zapnutú kameru. Na zázname je možné vidieť modré SUV, ktorého šofér namieril na muža zbraň a niekoľkokrát vystrelil. Gary Dolce vzápätí spadol na zem, následne je počuť ďalšie výstrely. Polícia z Colorado Springs identifikovala podozrivého ako suseda zavraždeného. Dolce sa pritom minulý mesiac na polícii sťažoval, že má problémy so susedom.

Viac k témam: streľba, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž natočil na video vlastnú smrť. Zastrelil ho sused, s ktorým mal problémy © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

LONDÝN 29. marca (WebNoviny.sk) - Britská libra v piatok oslabila po tom, ako zákonodarcovia krajiny opäť odmietli dohodu o podmienkach odchodu Británie z Európskej únie z dielne premiérky Theresy Mayovej. Pred hlasovaním bola libra oproti predošlému dňu mierne vyššie, ale krátko po tom, ako poslanci hlasovali proti Mayovej dohode o brexite, voči doláru klesla o 0,5 percenta na 1,2995 USD/GBP. Oproti jenu dolár v piatok posilnil vzhľadom na nádeje, že nastáva pokrok v americko-čínskych rokovaniach o obchode, keďže minister financií USA Steven Mnuchin označil rozhovory za "konštruktívne". Dolár stúpol na 110,75 JPY/USD z úrovne 110,63 JPY/USD. Euro si voči doláru prilepšilo na 1,1233 USD/EUR z hodnoty 1,1221 USD/EUR.

Viac k témam: britská libra, dolár, euro, jen
Zdroj: Webnoviny.sk - Libra po odmietnutí dohody o brexite stratila voči doláru, euro si prilepšilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) - Predchádzajúce protesty farmárov v Bratislave spustením pozemkových úprav Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) ukázali, že protesty farmárov majú význam a zmysel. Začatie pozemkových úprav bolo totiž jednou z hlavných požiadaviek protestujúcich farmárov. Konštatovali to v piatok predstavitelia Iniciatívy poľnohospodárov (IP) na verejnom zhromaždení v Bratislave pred budovou Úradu vlády SR. Zároveň prehlásili, že naďalej požadujú odvolanie ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej z jej funkcie a veria, že sa tak stane do soboty, kedy dali toto ultimátum premiérovi Petrovi Pellegrinimu.

Chcú pokojne pracovať na poliach

Na piatkové protesty farmárov v Bratislave prišlo odhadom 200 ľudí. "Chceme pokojne a slušne pracovať na poliach. Na našich stoloch chceme mať kvalitné domáce potraviny. Radšej by sme dnes podvečer namiesto vystupovania na pódiách, oddychovali doma s rodinami. Namiesto toho znovu musíme poukazovať na katastrofálny stav slovenského pôdohospodárstva. Ministerka neháji záujmy farmárov, ale oligarchov," uviedol v piatok člen Rady IP Jaroslav Szabó. Predstavitelia Iniciatívy poľnohospodárov stratili po predchádzajúcich protestoch dôveru v ministerku Matečnú. "Veríme, že zajtra bude termín, kedy Gabriela Matečná prestane byť ministerkou pôdohospodárstva. Máme toho dosť! Toto odkazujeme ministerke, toto je heslo nášho protestu," povedal na provizórnom pódiu lesník Ján Mičovský. Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest farmárov na koňoch za odstúpenie ministerky Matečnej

Pellegrini už nemá veľmi ako pomôcť

V Bratislave sa zakončila protestná jazda farmárov na koňoch z centrály v Gyňove, ktorá začala v pondelok. Cieľom protestnej jazdy bolo vyzvať občanov Slovenska k podpísaniu petície na odvolanie ministerky pôdohospodárstva SR Gabriely Matečnej. Za odvolanie ministerky bolo k piatkovému podvečeru zozbieraných takmer 42 tisíc podpisov. Farmári z Iniciatívy poľnohospodárov obhajujú svoje ďalšie protesty tým, že podľa nich ministerka Matečná docielila, že slovenskí farmári skončili protestujúci a na kolenách pod mostom SNP v Bratislave. Problémom má byť najmä potravinová sebestačnosť SR a konanie ministerky, ktorá má kryť subvenčné podvody. K piatkovému protestu farmárov sa vyjadril aj premiér Peter Pellegrini, ktorý uviedol, že protestujúcim farmárom už nemá veľmi ako pomôcť. "Smerom k protestujúcim farmárom už nemám veľmi čo urobiť. Ja som sa im venoval najviac, ako som mohol. Či už v Bratislave, alebo na východe Slovenska. Pozemkové úpravy sa začali. Verím, že farmári toto ocenia. Ja im nemôžem v protestoch brániť. Verím, že sa v Bratislave stretnú s odborníkmi, ktorí im budú môcť pomôcť. Nevidím ale dôvod, aby deň pred prezidentskými voľbami, mali prísť protestovať do Bratislavy. Aj preto ich protest považujem z časti aj za trošku politický," povedal premiér Peter Pellegrini.

Viac k témam: farmári, protest farmárov
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Farmári prišli na koňoch do Bratislavy, trvajú na odvolaní ministerky Matečnej © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) - Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa podľa opozičného poslanca a lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča nespráva podľa štandardov prokurátora.

Obvinil ho z viacerých klamstiev

Uviedol to v reakcii na tvrdenia z piatkového Čižnárovho vyhlásenia, v ktorom Matoviča obvinil z viacerých klamstiev. Čižnár podľa Matoviča pri svojich výrokoch nezvládol emócie, správal sa zaujato a zľahčoval výhražné SMS, ktoré Matovič dostal. Čižnár podľa lídra hnutia tiež tvrdil, že sa mu Matovič vyhrážal cez SMS, že ak do konkrétneho termínu neodvolá svojho prvého námestníka Petra Šufliarskeho, zverejní jeho komunikáciu s Marianom K. Matovič v tejto súvislosti povedal, že komunikáciu chcel zverejniť tak či tak, a generálnemu prokurátorovi "v živote neposlal žiadnu SMS". Preto avizoval, že na neho podá trestné oznámenie pre krivé obvinenie. Avizoval tiež, že na budúci týždeň zorganizuje tlačovú besedu o prípade, keď Čižnár "zastrašoval korunného svedka v prípade korupcie extrémneho rozsahu".

Poukázal na výhražky Mariána K. Kuciakovi

Pokiaľ ide o SMS, ktoré Matovič dostal od Antona Železníka, podľa Matoviča ich Čižnár nečítal, pretože každý, aj radový prokurátor by v nich musel vidieť vydieranie a zastrašovanie. Zdôraznil pri tom, že ide o človeka "x-krát obvineného a odsúdeného". "Ak by sa takéto prípady nezľahčovali, Kuciak mohol žiť," povedal opozičný poslanec a poukázal na vyhrážky podnikateľa Mariana K. zavraždenému novinárovi, ktoré podľa lídra OĽaNO kompetentné orgány ignorovali. Matovič tiež pripomenul, že Čižnár vo februári 2018 v tejto súvislosti vyhlásil, že spájať Mariana K. s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice je absolútny nezmyslel. V súvislosti s odchodom Šufliarskeho z pozície prvého námestníka generálneho prokurátora Matovič skonštatoval, že ide o očistu, odísť by však podľa neho mal aj Čižnár. Šufliarsky by podľa neho mal tiež čeliť disciplinárnemu stíhaniu, aby už nemohol zastávať na prokuratúre žiadny post.

Ostrá kritika na adresu Matoviča

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár v piatok ostro kritizoval opozičného poslanca Igora Matoviča, ktorý na štvrtkovej tlačovej besede informoval o rozsahu SMS komunikácie Šufliarskeho a obvineného Mariana K. Podľa neho Matovič niekoľkokrát klamal, napríklad v tom, že si Čižnár vymyslel lekárske vyšetrenie, že v prípade komunikácie nekoná, a tiež v tvrdeniach, že sa mu niekto blízky Šufliarskemu vyhrážal, aby nezverejnil predmetnú SMS komunikáciu. Človek, ktorý napísal Matovičovi tri SMS sa podľa Čižnára sám ohlásil na generálnej prokuratúre. Ide o muža menom Anton Železňák. Ten vo vyhlásení pre GP SR uviedol, že SMS Matovič neodprezentoval v plnom znení a vytrhol ich z kontextu. Zároveň dotyčný avizoval podanie trestného oznámenia na Matoviča pre ohováranie, marenie spravodlivosti a marenie vyšetrovania. Zdôraznil pritom, že Šufliarskeho nepozná. Čižnár v tejto súvislosti poznamenal, že Matovič sa stavia do pozície martýra a "kope do otvorených dverí". Dodal, že si z Matovičovej strany vyprosuje vydieranie vo forme ultimát, kedy má odvolať Šufliarskeho.

Viac k témam: Generálna prokuratúra SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Prokurátor Čižnár nezvládol emócie a správal sa zaujato, tvrdí Matovič a podá trestné oznámenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) - Opoziční poslanci zozbierali podpisy pod návrh na odvolanie ministra dopravy a výstavby Árpáda Érseka. Dôvodmi na odvolanie ministra majú byť najmä nezvládnutá situácia pri výstavbe tunela Višňové a spomalenie výstavby niektorých diaľničných úsekov či rýchlostných ciest. Konštatovali to v piatok na tlačovej besede poslanec NR SR za SaS Miroslav Ivan a nezaradený poslanec Igor Janckulík, ktorý vstúpil do KDH.

Jeden výsledok rokovaní

Pohár trpezlivosti, pokiaľ ide o ministerstvo dopravy SR, podľa Miroslava Ivana pretiekol. "To je v skratke vyjadrenie situácie na danom rezorte. To, čo urobil minister dopravy na diaľničnom úseku pri tuneli Višňové, je neodpustiteľné. Po tom, ako minister dovolil a zakryl odchod zhotoviteľa, ktorý meškal s výstavbou tým, že umožnil podpis dohody na jeho odchod, je vážny dôvod na jeho odvolanie," uviedol v piatok Miroslav Ivan. SaS a KDH tvrdia, že tunel Višňové a súvisiaci diaľničný úsek majú meškanie, ale najzložitejšie časti tunela sú už hotové. Minister dopravy Árpád Érsek a premiér Peter Pellegrini svojím výstupom pri kontrole tunela Víšňové však znemožnili podľa SaS a KDH dostavanie tohto úseku. "Minister Ersék od jesene tlačil do popredia len jeden výsledok rokovaní, a to zrušenie zmluvy so zhotoviteľom tunela Višňové," povedal Ivan.

Ďalšie nedostatky

Ministrovi dopravy obe politické zoskupenia vyčítajú aj ďalšie nedostatky pri vykonávaní jeho funkcie. "Od roku 2016, kedy sa Árpád Érsek ujal funkcie ministra, sa dopustil viacerých nedostatkov. Napríklad nenašiel spôsob ako riešiť pokuty so zahraničnými vodičmi za používanie slovenských diaľníc, za jeho účinkovania na ministerstve dopravy nemáme žiadny diaľničný úsek dokončený načas, zhoršuje sa nám stav ciest prvej triedy a posilňuje sa monopol národného železničného dopravcu," vysvetlil Ivan. Kresťanskodemokratické hnutie k odvolaniu Érseka uviedlo, že vláda sa síce zaviazala udržať vysoké tempo výstavby rýchlostných ciest a diaľnic, no len na papieri, realita je iná. "Aj KDH sa pripája k odvolaniu ministra dopravy Árpáda Érseka. Ten sa zapíše ako minister, počas ktorého sa výstavba diaľnic a rýchlostných ciest spomalila a výstavba tunela Višňové dokonca zastavila. Rýchlostná cesta R3 - obchvat Tvrdošína na Orave a jeho verejné obstarávanie je azda najdlhším obstarávaním v doprave v histórii Slovenska," dodal Igor Janckulík.

Viac k témam: KDH Kresťanskodemokratické hnutie, minister dopravy SR, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk - Opozícia žiada odvolanie ministra Érseka, dôvodom je najmä situácia pri výstavbe tunela Višňové © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) - Pri stavbe Univerzitného vedeckého parku (UVP) v Bratislave za takmer 20 miliónov eur porušila Univerzita Komenského v Bratislave (UK) zákon. Skonštatoval to Úrad pre verejné obstarávanie, ktorý konal na podnet Nadácie Zastavme korupciu.

Firmy nesúťažili férovo

"Zákazku v súťaži získala firma Váhostav-SK Juraja Širokého, s ktorým mal šéf výberovej komisie a predseda Rady UVP Ján Turňa spoločnú firmu. Rektor UK Marek Števček sa pre podozrenia rozhodol Turňu odvolať z jeho súčasnej funkcie," informovala agentúru SITA riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) skončil kontrolu po viac ako dvoch rokoch. "Konštatoval až šesť porušení zákona o verejnom obstarávaní, jedno zásadné mohlo mať vplyv na výsledok súťaže. Nezákonné bolo najmä nevysporiadanie sa s konfliktom záujmov Jána Turňu, ktorý o zákazke spolurozhodoval, hoci vystupoval vo firme spolu s Jurajom Širokým," uviedla Petková a pokračovala, že komisia rozhodujúca o ponukách stavebných firiem uchádzajúcich sa o biznis za 19,8 milióna eur priklepla zákazku Váhostavu-SK ešte vo februári 2014. “Od začiatku sme tvrdili, že firmy nesúťažili férovo a ÚVO nám dal teraz za pravdu,” konštatovala Petková.

So Širokým mali spoločnú firmu

Výsledky kontroly už dostalo aj vedenie ÚK. Nový rektor univerzity Števček sa rozhodol odvolať šéfa parku Turňu, ktorý končí v máji. Jeho nástupcu chce univerzita hľadať v medzinárodnom výberovom konaní. "Turňa predsedal aj komisii, ktorá Váhostav-SK vybrala. So Širokým mali istý čas spoločnú firmu. Išlo o Turňovu firmu Slovgen, ktorá robí aj biomedicínsky výskum. Široký, ktorého do firmy Turňa získal ako investora, neskôr svoj podiel výhodne predal Turňovi, a to práve v čase dokončenia výstavby vedeckého parku. Slovgen sídli vo vedeckom parku," zakončila Petková z Nadácie Zastavme korupciu. Univerzita Komenského naďalej trvá na tom, že vykonala všetky možné a opodstatnené kroky v súlade s vtedy platnou legislatívou, aby konfliktu záujmov predišla. Rektor Univerzity Komenského v Bratislave Marek Števček sa aj napriek tomu dohodol s riaditeľom Vedeckého parku UK Jánom Turňom na ukončení spolupráce s cieľom vyvrátiť akékoľvek pochybnosti o korektnom fungovaní Vedeckého parku UK.

Rektorát víta záujem nadácie

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa univerzity Lenka Miller, nové vedenie Univerzity Komenského je rozhodnuté podniknúť zásadné kroky k tomu, aby sa v budúcnosti takéto podozrenia neopakovali. Pri ďalších verejných obstarávaniach plánuje proaktívne komunikovať s ÚVO aj s mimovládnymi organizáciami, ktoré sa zameriavajú na boj proti korupcii. Rektorát univerzity víta záujem Nadácie Zastavme korupciu, ale zároveň uvádza, že sa v ich tlačovej správe sa vyskytlo niekoľko nejasností. "Protokol Úradu pre verejné obstarávanie uvádza šesť bodov. Bod jeden protokolu, vylúčenie záujemcu združenie INGSTEEL & VION & PSJ Hydrotranzit, ÚVO po stanovisku UK z protokolu vypustilo a konštatovalo, že vylúčenie tohto združenia bolo v súlade so zákonom a opodstatnené. Univerzita teda v tomto bode nepochybila. Body tri až šesť protokolu podľa ÚVO nemali vplyv na výsledok verejného obstarávania. V bode dva protokolu ÚVO konštatuje, že UK dostatočne nepreskúmala potenciálny konflikt záujmov a mala sa ním v procese verejného obstarávania zaoberať," ukončila hovorkyňa univerzity Lenka Miller.

Viac k témam: Nadácia Zastavme korupciu, Univerzita Komenského v Bratislave, ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie, Váhostav
Zdroj: Webnoviny.sk - Univerzita Komenského šesťkrát porušila zákon, rektor Števček odvolal šéfa vedeckého parku © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 29. marca 2019 (WBN/PR)

  • Zákazníci môžu zbierať nálepky a výhodne získať kolekciu záhradného náradia Gardena
  • Akcia trvá až do konca mája
  • Členovia klubu OMV SMILE & DRIVE môžu využiť aj svoje klubové body
Či má vaša záhrada veľkosť lánu alebo len s láskou pestujete zopár kvetín na balkóne, určite viete jedno: Od jarných prác závisí celá sezóna. OMV teraz všetkým záhradkárom v tomto dôležitom ročnom období podáva pomocnú ruku. Za nálepky, získané za tankovanie a nákupy na čerpacích staniciach OMV môžu zákazníci získať špičkové záhradné náradie Gardena, s ktorými im práce pôjdu od ruky. S prácami v záhrade je najlepšie začať, keď sa objavia prvé kvety. Preto je jar ten čas, kedy majú záhradkári plné ruky práce. Odstraňovanie zvyškov zimy, presvetľovacie a omladzovacie rezy, vysádzanie plodín, či tešenie sa z prvých jarných kvetov, to je niečo, čo pozná každý nadšenec. "Záhradkárčenie patrí k najkrajším koníčkom. Človek je v tom najužšom kontakte s prírodou, obklopený krásnymi vecami, môže sa tešiť z plodov svojej práce. Niet divu, že čoraz viac ľudí sa doň púšťa ako do istej formy prečistenia mysle," hovorí Michaela Kuzmínová, marketingová manažérka OMV Slovensko. "Je pritom úplne jedno, či sa niekto stará o ovocný sad alebo len o malý kúsok prírody na balkóne či terase. S kvalitnými nástrojmi ide práca lepšie. Aj preto sme sa rozhodli ponúknuť našim zákazníkom špičkové náradie značky Gardena," dodáva. Získať ich je jednoduché. Stačí od 1. marca do 31. mája tankovať alebo nakupovať na čerpacích staniciach OMV. Za každých 10 eur hodnoty nákupu pohonných hmôt pri osobných vozidlách alebo iných tovarov a služieb získa zákazník jednu nálepku. Za desať nálepiek a doplatok si potom môže vybrať zo záhradného sortimentu Gardena. Členovia OMV SMILE & DRIVE klubu môžu použiť aj svoje klubové body a získať tak odmenu ešte výhodnejšie. Či už sú to rukavice, záhradná lopatka, zavlažovače, nožnice alebo dokonca skladacia pílka, vyberie si určite každý. Nástroje spoločnosti Gardena ponúkajú nemeckú kvalitu a sú známe miliónom majiteľov domov a záhrad na celom svete. Podrobnejšie pravidlá a informácie sú k dispozícii na www.omv.sk  a na každej čerpacej stanici OMV na Slovensku.

Viac k témam: OMV, záhrada, záhradné náradie
Zdroj: Webnoviny.sk - Užite si jar v záhrade s OMV © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 5

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« March 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner