31. marec 2020
Facebook

KÁHIRA 3. marca (WebNoviny.sk) - Britský minister zahraničných vecí varoval pred kolapsom mierovej dohody v Jemene. "Máme poslednú šancu," uviedol Jeremy Hunt počas nedeľnej návštevy mesta Aden. "Mierový proces v Jemene môže počas nasledujúcich týždňov zomrieť, ak obe strany nebudú dodržiavať svoje záväzky zo Štokholmu," povedal. Jemenská vláda a tamojší rebeli húsíovia sa v decembri vo Švédsku dohodli na dočasnom prímerí v meste Hudajdá, ale tiež na výmene zajatcov, ktorá sa však zatiaľ neuskutočnila.

Viac k témam: mier, mierová dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Hunt varuje pred kolapsom mierovej dohody v Jemene © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

  • aktualizované 3. marca 16:32
BRATISLAVA 3. marca (WebNoviny.sk) - Koaličný partner Smer-SD musí dodržať dohodu a čo najskôr navrhnúť nového ministra financií. Uvádza to v oficiálnom stanovisku predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko, ktorý ďalšie pôsobenie Petra Kažimíra v tejto funkcii vníma ako porušenie koaličnej dohody. Kažimír sa totiž podľa SNS nemal zúčastňovať na tvorbe štátneho rozpočtu na rok 2020. Strana tiež vyzýva premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby čo najskôr navrhol nového šéfa rezortu financií.

Výzva premiérovi Pellegrinimu

Národniari navyše požadujú znižovanie daní z príjmu právnických osôb, zníženie DPH pre tlačené médiá, zníženie DPH na potraviny na 10 percent či zrušenie koncesionárskych poplatkov pre seniorov. SNS tvrdí, že tieto zákony zaradí na priame rokovanie Národnej rady SR bez odobrenia koaličných partnerov. „Slovenská národná strana už dlhodobo kritizuje, že politická strana Smer mediálne komunikuje veci, ktoré nie sú koalične dohodnuté. Poslednými príkladmi je zastropovanie veku odchodu do dôchodku, či nárast minimálnej mzdy na 600 eur. Keďže koaličný partner naďalej prichádza s takýmto spôsobom komunikácie, v SNS sme sa rozhodli pristúpiť k priamym návrhom zákonov do parlamentu,” uviedol predseda Národnej rady a SNS Andrej Danko. Agentúru SITA o tom informovala Zuzana Škopcová z kancelárie predsedu NR SR. „Slovenská národná strana vyzýva predsedu vlády SR, aby čo najskôr navrhol v mene Smeru nového ministra financií a aby súčasný minister Peter Kažimír zaujal post guvernéra Národnej banky Slovenska. Politická dohoda znela, že Peter Kažimír sa nebude priamo zúčastňovať zostavovania štátneho rozpočtu na rok 2020. SNS to vníma ako porušenie koaličnej dohody,” vyhlásil predseda parlamentu a Slovenskej národnej strany Andrej Danko. „Ak by sme vedeli, čo sa bude diať, nemohli by sme súhlasiť s predčasnou voľbou guvernéra NBS,” dodal.

Verí vo vyjasnenie niektorých tém

Dankovi prekáža aj fakt, že pri zostavovaní vlády SR bolo dohodnuté, že v prípade dobrej kondícii štátnych financií budú znižované dane. „SNS sa už podarilo s maximálnym vypätím síl znížiť DPH na ubytovacie služby na desať percent, zvýšiť paušálne výdavky pre živnostníkov, zrušiť daňové licencie, zabezpečiť vyplácanie odmeny pre zamestnancov formou 13., 14. platu oslobodeného do výšky 500 eur od odvodov a daní. Dohoda však bola, že každý rok dôjde k zníženiu dane z príjmov o jedno percento, k čomu zatiaľ nedošlo,” povedal Danko. Danko aj napriek tomu verí, že na najbližšej koaličnej rade budú niektoré témy vyjasnené a koalícia bude fungovať. Napriek tomu neplánuje ustúpiť pri prijatí zákonov z dielne jeho strany o znížených daniach. „Verím ale, že na nadchádzajúcej koaličnej rade sa tieto nedorozumenia vysvetlia a dokážeme aj naďalej spoločne pracovať tak, aby každý z nás vedel osloviť svojho voliča a naplnil svoj program. Napriek uvedenému, ale SNS bude trvať na predmetných návrhoch zákonov tak, ako budú podané so všetkými dôsledkami, pričom je pripravená podporiť obdobné návrhy koaličných partnerov,” uzavrel predseda SNS. Strana Smer nebude odkazovať koaličnému partnerovi stanoviská prostredníctvom médií. Ako informoval agentúru SITA hovorca strany Ján Mažgút, priestor vidia na koaličnom stretnutí. „Určite si nebudeme s koaličným partnerom posielať odkazy cez médiá. Priestor na diskusiu vidíme za jedným koaličným stolom,” povedal Mažgút pre agentúru.

Viac k témam: dane, DPH daň z pridanej hodnoty, minister financií SR, Ministerstvo financií SR, Národná banka Slovenska (NBS), nový minister financií, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, zníženie DPH
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Andrej Danko kritizuje stranu Smer-SD, hovorí o porušení koaličnej zmluvy © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

ST. LOUIS 3. marca (WebNoviny.sk) - Búrka, ktorá počas víkendu zanechala v centrálnej časti Spojených štátov niekoľko centimetrov snehu, sa presúva na severovýchod. V niektorých oblastiach západného Kansasu spadlo do nedeľného rána až 15 centimetrov snehu. Väčšina oblastí v štátoch Kansas, Nebraska, Missouri a Illinois, ktoré zasiahla búrka, však hlásia len niekoľko centimetrov snehu. Meteorológovia varujú, že po búrke dorazia do oblastí nízke teploty. Dopravné úrady v Missouri vyzvali obyvateľov, aby sa v nedeľu zdržovali na cestách čo najmenej.

Viac k témam: búrka, počasie, zimná búrka
Zdroj: Webnoviny.sk - Zimná búrka mieri na severovýchod USA, meteorológovia varujú pred nízkymi teplotami © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

  • aktualizované: 3. marca 19:24
BRATISLAVA 3. marca (WebNoviny.sk) - Hasičom sa podarilo zlikvidovať požiar v byte v bratislavskej časti Petržalka na Víglašskej ulici. Na mieste zasahovali takmer štyri desiatky hasičov z rôznych útvarov Hasičského a záchranného zboru SR. Pri požiari sa zranila jedna osoba, ktorá bola následne prevezená do nemocnice. Požiar vypukol krátko popoludní, pričom bol bytový dom silne zadymený. Agentúru SITA o tom informovalo prezídium Hasičského a záchranného zboru SR. Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar bytu v Petržalke


Viac k témam: Hasičský a záchranný zbor (HaZZ), požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Petržalke, obyvateľov evakuovali (video + foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 3. marca (WebNoviny.sk) - Prezident by podľa vlastných slov rád pochválil premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), ale nie je za čo. Uviedol to na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook prezident Andrej Kiska v reakcii na dnešné vyjadrenie premiéra. Podľa prezidenta je potrebné objasniť všetky kauzy, ktoré hovoria o možnom zneužívaní moci politikmi. „Najlepší spôsob ako ochrániť povesť Slovenska, je zistiť o týchto prípadoch pravdu u nás doma. Podať dôveryhodné vysvetlenie, dôsledne vyšetriť všetky podozrenia. Aby ľudia na Slovensku neboli odkázaní na talianskych prokurátorov a nemecké súdy. Toto je úloha, za ktorú je zodpovedný aj pán premiér Pellegrini,“ napísal prezident. Kiska spomenul aj dva prípady, kedy talianske noviny informujú o údajnom telefonáte expremiéra Roberta Fica (Smer-SD) s Antoninom V., ktorý čelí obvineniam z drogovej trestnej činnosti a tiež údajný únos Vietnamca pomocou slovenského vládneho špeciálu.

Výroky predsedu Smeru-SD

Pellegrini v nedeľu v televízii TA3 povedal, že prezident musí byť nadstrannícky a podľa neho musí reprezentovať dobré meno Slovenska najmä v zahraničí. „Súhlasím s pánom premiérom, že jednou zo spoločných úloh ústavných činiteľov je šíriť dobré meno Slovenska v zahraničí. Naša krajina a skvelí ľudia, ktorí v nej žijú, si to zaslúžia. Mnohokrát som v zahraničí musel čeliť otázkam predstaviteľov iných štátov na výroky predsedu Smeru, keď bol premiérom. Žiaľ, aj dnes sa ťažko šíri dobré meno Slovenska v situácii, keď talianske noviny priniesli informáciu o telefonáte straníckeho šéfa pána Pellegriniho s mafiánom. Alebo keď nemecký súd konštatoval, že slovenské vládne lietadlo bolo použité na únos,“ uviedol prezident.

Mafia na východe Slovenska

„Ako prezident by som privítal, keby urobil viac pre to, aby si polícia a prokuratúra mohli robiť svoju prácu. Tu doma na Slovensku. Rozsudok nemeckého súdu napríklad nepochybuje o tom, že vietnamská delegácia využila slovenský vládny špeciál na únos. Ale slovenské orgány činné v trestnom konaní sa, naopak, dlho tvárili, že sa nič nestalo,“ doplnil. Prezident Kiska vyjadril očakávanie, že premiér prispeje z pozitívnym zmenám. „Očakávam, že sa to zmení. A že pán premiér využije svoju ústavnú pozíciu na odstránenie všetkých prípadných prekážok. Aby sme sa konečne dozvedeli, kto pomáhal únos cez Slovensko zorganizovať. A prečo vláda Smeru nezakročila voči mafii na východe Slovenska, aj keď mala o tom roky opakované informácie. Pomôže tým dobrému menu Slovenska viac, než keď sa bude v televízii opakovane sťažovať, že ho málo chválim. Rád by som, keby bolo za čo,“ uzavrel.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Rád by som premiéra pochválil častejšie, keby bolo za čo, tvrdí prezident Kiska © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 3. marca (WebNoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelok 4. marca a utorok 5. marca výstrahy pred silným vetrom, ktoré platia najmä pre západné a stredné Slovensko. Ústav o tom informoval na svojej webovej stránke www.shmu.sk. Výstrahy prvého stupňa na pondelok platia pre okresy Bratislava, Senec, Pezinok, Malacky, Senica, Skalica, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Šaľa, Trnava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Nitra, Hlohovec, Piešťany, Topoľčany, Levice, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Krupina, Veľký Krtíš, Zlaté Moravce, Žarnovica, Nové Zámky, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Prievidza, Žilina, Martin, Ružomberok, Banská Bystrica, Brezno, Liptovský Mikuláš, Poprad, Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín. Tu sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 - 23 m/s (65 - 85 km/h) a priemernú rýchlosť 12 - 15 m/s (45 - 55 km/h). Meteorológovia varujú aj pred silným vetrom na horách, najmä v Banskobystrickom, Žilinskom a Prešovskom kraji. Na horách sa nad pásmom lesa miestami očakáva výskyt vetra,ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 37 m/s (110 - 135 km/h) a priemernú rýchlosť 20 - 25 m/s (70 - 90 km/h). Obdobnú situáciu očakávajú meteorológovia aj v utorok 5. marca prevažne na západnom Slovensku. Rovnako ako v pondelok platí prvý stupeň výstrahy.

Viac k témam: SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav, silný vietor, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko potrápi silný vietor, výstraha prvého stupňa platí pre niekoľko okresov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

PEKING 3. marca (WebNoviny.sk) - Čínsky zákonodárny zbor chystá schválenie zákona, ktorého cieľom má byť ukončenie colnej vojny s USA. Nová legislatíva má odradiť čínskych predstaviteľov od vyvíjania tlaku na zahraničné firmy, aby odovzdávali svoje technológie. Toto opatrenie je súčasťou návrhu zákona o zahraničných investíciách.

Nesúhlasia so zvyšovaním ciel

Sťažnosťami, že Peking núti zahraničné firmy odovzdávať technológie, americký prezident Donald Trump odôvodnil uvalenie ciel na dovoz čínskych tovarov v hodnote 250 mld. USD. Európa, Japonsko a ďalší obchodní partneri Číny nesúhlasia so zvyšovaním ciel, ale stotožňujú sa so sťažnosťami zo strany USA. "Myslím si, že (americké a európske) sťažnosti sa odzrkadľujú v revízii zákona," povedal ekonóm banky Citigroup Li-Gang Liu. Podľa navrhovaného zákona budú mať čínski predstavitelia zakázané používať "administratívne metódy na vynucovanie odovzdávania technológií". Šéf Americkej obchodnej komory v Číne Tim Stratford označil toto opatrenie za "krok vpred". Podnikateľské organizácie však hovoria, že potrebujú vidieť, ako bude zákon uplatňovaný.

Rokovania "dobre pokračujú"

Prezident USA Donald Trump v piatok oznámil, že Čínu požiadal, aby zrušila svoje clá na americké poľnohospodárske produkty, ako je bravčové a hovädzie mäso. Trump uviedol, že Čínu žiada o okamžité zrušenie ciel na poľnohospodárske tovary, keďže rokovania o obchode "dobre pokračujú" a začiatkom marca nezrealizoval plánované zvýšenie ciel na dovoz tovarov z Číny v hodnote 200 mld. USD. (1 EUR = 1,1383 USD)

Viac k témam: clá USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína chystá zákon ako opatrenie pre zahraničné firmy, cieľom je aj ukončenie obchodnej vojny s USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

BRATISLAVA 3. marca (WebNoviny.sk) - Koaličný partner Smer-SD musí dodržať dohodu a čo najskôr navrhnúť nového ministra financií. Uvádza to v oficiálnom stanovisku predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko, ktorý ďalšie pôsobenie Petra Kažimíra v tejto funkcii vníma ako porušenie koaličnej dohody. Kažimír sa totiž podľa SNS nemal zúčastňovať na tvorbe štátneho rozpočtu na rok 2020. Strana tiež vyzýva premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby čo najskôr navrhol nového šéfa rezortu financií.

Výzva premiérovi Pellegrinimu

Národniari navyše požadujú znižovanie daní z príjmu právnických osôb, zníženie DPH pre tlačené médiá, zníženie DPH na potraviny na 10 percent či zrušenie koncesionárskych poplatkov pre seniorov. SNS tvrdí, že tieto zákony zaradí na priame rokovanie Národnej rady SR bez odobrenia koaličných partnerov. „Slovenská národná strana už dlhodobo kritizuje, že politická strana Smer mediálne komunikuje veci, ktoré nie sú koalične dohodnuté. Poslednými príkladmi je zastropovanie veku odchodu do dôchodku, či nárast minimálnej mzdy na 600 eur. Keďže koaličný partner naďalej prichádza s takýmto spôsobom komunikácie, v SNS sme sa rozhodli pristúpiť k priamym návrhom zákonov do parlamentu,” uviedol predseda Národnej rady a SNS Andrej Danko. Agentúru SITA o tom informovala Zuzana Škopcová z kancelárie predsedu NR SR. „Slovenská národná strana vyzýva predsedu vlády SR, aby čo najskôr navrhol v mene Smeru nového ministra financií a aby súčasný minister Peter Kažimír zaujal post guvernéra Národnej banky Slovenska. Politická dohoda znela, že Peter Kažimír sa nebude priamo zúčastňovať zostavovania štátneho rozpočtu na rok 2020. SNS to vníma ako porušenie koaličnej dohody,” vyhlásil predseda parlamentu a Slovenskej národnej strany Andrej Danko. „Ak by sme vedeli, čo sa bude diať, nemohli by sme súhlasiť s predčasnou voľbou guvernéra NBS,” dodal.

Verí vo vyjasnenie niektorých tém

Dankovi prekáža aj fakt, že pri zostavovaní vlády SR bolo dohodnuté, že v prípade dobrej kondícii štátnych financií budú znižované dane. „SNS sa už podarilo s maximálnym vypätím síl znížiť DPH na ubytovacie služby na desať percent, zvýšiť paušálne výdavky pre živnostníkov, zrušiť daňové licencie, zabezpečiť vyplácanie odmeny pre zamestnancov formou 13., 14. platu oslobodeného do výšky 500 eur od odvodov a daní. Dohoda však bola, že každý rok dôjde k zníženiu dane z príjmov o jedno percento, k čomu zatiaľ nedošlo,” povedal Danko. Danko aj napriek tomu verí, že na najbližšej koaličnej rade budú niektoré témy vyjasnené a koalícia bude fungovať. Napriek tomu neplánuje ustúpiť pri prijatí zákonov z dielne jeho strany o znížených daniach. „Verím ale, že na nadchádzajúcej koaličnej rade sa tieto nedorozumenia vysvetlia a dokážeme aj naďalej spoločne pracovať tak, aby každý z nás vedel osloviť svojho voliča a naplnil svoj program. Napriek uvedenému, ale SNS bude trvať na predmetných návrhoch zákonov tak, ako budú podané so všetkými dôsledkami, pričom je pripravená podporiť obdobné návrhy koaličných partnerov,” uzavrel predseda SNS.

Viac k témam: dane, DPH daň z pridanej hodnoty, minister financií SR, Ministerstvo financií SR, Národná banka Slovenska (NBS), nový minister financií, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, zníženie DPH
Zdroj: Webnoviny.sk - Andrej Danko kritizuje stranu Smer-SD, hovorí o porušení koaličnej zmluvy © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

MYS CANAVERAL 3. marca (WebNoviny.sk) - Vesmírny modul Dragon súkromnej spoločnosti SpaceX v nedeľu dorazil do cieľa a pripojil sa k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS). Vesmírna loď navrhnutá na prepravu ľudí do vesmíru vyštartovala v sobotu z Kennedyho vesmírneho strediska na Floride. Ak bude test úspešný, spoločnosť plánuje neskôr počas roka odobriť využitie systému na prepravu astronautov. Po uplynulé roky používali USA na prepravu ruské rakety Sojuz. Na palube modulu sa nachádza Ripley - „testovací panák“ v skafandri. V oblastiach hlavy, krku a chrbtice má pripevnené senzory, ktoré zbierajú potrebné informácie o tom, čomu budú čeliť ľudia na ceste do vesmíru. Dragon by mal zostať na ISS do piatku. Po odpojení by mal spadnúť do Atlantického oceána.Viac k témam: Kennedyho vesmírne stredisko, medzinárodná vesmirná stanica ISS, SpaceX, testovací modul Dragon
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Testovací modul Dragon spoločnosti SpaceX dorazil k Medzinárodnej vesmírnej stanici © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 3. marca (WebNoviny.sk) - Regionálne rozdiely na Slovensku z hľadiska miery nezamestnanosti sa podľa ministra práce a sociálnych vecí Jána Richtera (Smer-SD) na Slovensku znižujú. Ako ďalej uviedol v nedeľnej relácii RTVS O päť minút dvanásť, príkladom môže byť okres Rimavská Sobota, kde bola pri jeho nástupe do kresla ministra práce nezamestnanosť 35 percent a v súčasnosti je 16 až 17 percent. „Dôležité je, že ľudia pracujú. Najlepšia sociálna politika je dať ľuďom prácu,“ povedal. Šéf rezortu práce však v tejto súvislosti tvrdí, že zavedenie regionálnej minimálnej mzdy na Slovensku nie je výhodné. „Keby na východe bola nižšia minimálna mzda, bolo by to zle,“ povedal.

Negatívny zásah východného Slovenska

Poslanec Národnej rady SR za stranu SaS Eugen Jurzyca v diskusnej relácii upozornil na to, že podľa správy Európskej komisie regionálne rozdiely na Slovensku v miere nezamestnanosti sú veľké a pretrvávajú. Riešením je podľa neho kvalitné podnikateľské prostredie. Poukázal na to, že vyššia minimálna mzda negatívne veľmi zasahuje východ Slovenska a takisto by riešil zaťaženie práce, ktoré rastie pre nízke zvyšovanie nezdaniteľnej časti základu dane. Liberálny poslanec by tiež nedával firmám investičné stimuly, najmä do regiónov, kde je nízka miera nezamestnanosti. „Zníženie stimulov by znamenalo zníženie klientelizmu,“ povedal.

Viacero aspektov minimálnej mzdy

Podľa ministra Richtera je na Slovensku dôležité zvyšovať minimálnu mzdu, aby sa oplatilo pracovať. Nárast najnižších hrubých zárobkov pritom nemá podľa neho priamo vplyv na vytváranie pracovných miest. „Ak ekonomika ide, tak firma prijíma ľudí,“ povedal. Minimálna mzda má pritom podľa Richtera viac aspektov. „Ak sa ráznejšie zvyšuje minimálna mzda, o to radikálnejšie rastie aj priemerná mzda,“ tvrdí. Upozornil však na to, že vrchol ekonomického rastu Slovensko zrejme dosiahlo v minulom roku. „Ak sa dostaneme s nezamestnanosťou v tomto roku do 4,5 percenta, budem rád,“ povedal.

Veľké riziká neudržateľnej nízkej nezamestnanosti

Poslanec NR SR za SaS varoval pred tým, že rýchly rast minimálnej mzdy vytvára riziko pre tvorbu pracovných miest. „Už niekoľko rokov nám rastie minimálna mzda a prináša to riziká najmä pre východ Slovenska,“ zdôraznil Jurzyca. Podľa neho existujú veľké riziká, že nízka miera nezamestnanosti na Slovensku nemusí byť udržateľná. „Kľúčové je dobiehať Európsku úniu. Ak ju nebudeme dobiehať, tak šikovní ľudia nám odídu,“ povedal. Podľa neho zo Slovenska odišlo veľa ľudí za prácou do zahraničia. Minister práce Richter však upozornil na to, že posledné dva roky sa na Slovensko zo zahraničia vrátilo viac ľudí, ako do zahraničia zo Slovenska odišlo. Za dôležité považuje, aby sa mzdy na Slovensku postupne približovali k mzdám v ostatných krajinách EÚ.

Viac k témam: minimálna mzda, minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR, nezamestnanosť v SR, priemerná mesačná mzda na Slovensku, SaS Sloboda a Solidarita, Smer-SD, zvýšenie platov
Zdroj: Webnoviny.sk - Regionálne rozdiely v nezamestnanosti sú podľa Jurzycu veľké, Richter víta zvyšovanie minimálnej mzdy © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 2

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« March 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner