08. december 2019
Facebook

MOSKVA 17. mája (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v piatok s viditeľným pohnutím hovoril o nových ruských laserových zbraniach, ktorých presná podoba, funkcia a účel ich vývoja sú zahalené tajomstvom.

Laserová zbraň Pereset

Na piatkovom stretnutí s ďalšími ruskými vysokopostavenými civilnými aj vojenskými predstaviteľmi hovoril nadšene najmä o laserovej zbrani Pereset, ktorá sa dostala do výzbroje ruskej armády už na jeseň minulého roku. Podľa dosiaľ nepotvrdených informácií ide o vysokoenergetickú laserovú zbraň, ktorá dokáže vyradiť z činnosti nepriateľské elektrooptické zariadenia a likvidovať cudzie drony. Podľa Putina Rusko vyvíja aj ďalšie laserové zbrane, ktoré sú ešte dokonalejšie a ešte tajomnejšie. "Až donedávna sa objavovali iba vo vedeckej fantastike," prezradil ruský prezident.

Na obranu svetového mieru

Nové ruské vysokointeligentné zbrane podľa Putina "predurčia útočný potenciál ruskej armády a ruského námorníctva na dlhé desaťročia dopredu". Putinov režim často uvádza, že bráni celosvetový mier, a že kroky Západu a najmä Spojených štátov, napríklad rozmiestnenie amerických obranných rakiet v Európe, prispievajú k rozpútaniu vojny. Na druhej strane však Putin stále častejšie hovorí o nových senzačných zbraniach, ktorými bude Ruská federácia schopná poraziť nepriateľa.

Vojenská ponorka Belgorod

V apríli napríklad Rusko slávnostne vypustilo na more nový typ vojenskej ponorky Belgorod, ktorá bude niesť podvodné jadrové drony Poseidon, ďalšiu z nových "zázračných" zbraní vo výzbroji Ruska. Jadrový dron Poseidon podľa ruských predstaviteľov nebude možné zachytiť radarmi nepriateľa, bude môcť operovať v doteraz nepredstaviteľnej hĺbke a pohybovať sa ďaleko vyššou rýchlosťou ako akékoľvek iné momentálne používané plavidlá. Ruská armáda by ho mohla použiť napríklad v pobrežných oblastiach a spôsobiť ním masívne vlny cunami.

Viac k témam: ruská armáda, zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin je nadšený z ruských laserových zbraní, tie nové majú byť ešte dokonalejšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 17. mája (WebNoviny.sk) - Nevýhodný predaj dreva pod cenu, podozrivé zmluvy, diskriminačné tendre, aj nedokončený projekt za milióny eur. Šéf Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) Karol Mitrík v piatok zverejnil záverečnú správu o kontrole v štátnom podniku Lesy SR. „Za veľký kameň úrazu považujem fakt, že za 18 rokov sa na generálnom riaditeľstve vystriedalo 13 riaditeľov. V priemere tam jeden vydržal len 1,3 roka. Ani sa nestihne rozhliadnuť a je preč. Takto sa nedajú presadzovať žiadne stratégie,“ vyjadril sa šéf NKÚ. Kontrolóri podľa neho zistili veľa zvláštnych vecí. Napríklad zmluvu, podľa ktorej štátne lesy od roku 2010 prenajímali štyri prevádzky spracovania dreva firme Wood Working s tým, že ročne dodajú 50-tisíc kubíkov drevnej hmoty.

Rôzne ceny dreva

V skutočnosti však Lesy SR dodávali do prevádzok až 200 tis. kubíkov dreva. Spracovateľská kapacita je 25 % tohto objemu. „Takže je to obchodník s drevom, lebo spracuje len časť dreva. Čiže absolútne nevýhodná zmluva, v ktorej za celé tie roky sa nezmenili jej podmienky, valorizácia, nič tam nie je,“ uviedol Mitrík. Šéf NKÚ sa pri kontrole aktívne zaujímal aj o ceny dreva, porovnal odbytové ceny dreva Lesov SR a mestských lesov. „V roku 2017 speňažovali Lesy SR drevo listnatých stromov v priemere za 54,9 eura, mestské lesy v priemere za 67 eur za kubík. Drevo ihličnatých stromov predávali štátne lesy za 58,50 eura, mestské za 63,50 eura. Kto tie ceny stanovil, a prečo sa neriadime cenami, ktoré určuje svetový trh?“ pýtal sa Mitrík.

Zastaraný systém ciachovania

Zaujímavé podľa neho je aj to, komu štátne lesy predávajú drevo. Medzi strategických partnerov totiž patria aj veľkí hráči na trhu, ako napríklad Slovwood Ružomberok, ktorý nakupuje drevo pre SCP Mondi. Ďalej je to podnik Bučina a IKEA Industry. Šéf NKÚ kritizoval aj slabú evidenciu dreva. „Väčšinou sa používa zastaraný systém ciachovania, kde sa dá ľahko podvádzať. Lenže akosi sa to nedarí presadiť do odštepných závodov,“ povedal Mitrík s tým, že v jednom odštepnom závode už používajú elektronickú evidenciu. Za vážne pochybenie považuje aj výberové konanie na firmu, ktorá vykonáva povinný audit. Podľa výsledkov kontroly si nastavil podnik diskriminačné podmienky, aby sa do finále dostali iba určité firmy.

Posvietia si na monitoring požiarov

NKÚ si chce zvlášť posvietiť na projekt Automatizovaného stacionárneho detekčného systému monitorovania požiarov. Kontrola totiž objavila viacero nejasností. Navyše, projekt bol podľa NKÚ schválený a zafinancovaný doslova expresne. Štvrtého marca 2016 bola uzatvorená zmluva s dodávateľom a 11. marca už Pôdohospodárska platobná agentúra financovala projekt cez nenávratný príspevok z eurofondov. „V roku 2013 spracovala tento projekt Lesnícka fakulta TU vo Zvolene. Už tam sa spomínalo, že to nie je kompletný projekt, pretože mu chýbali zvážnice a prístupové cesty pre hasičov. Systém pokrýva len asi 19 percent lesov, ktoré má štátny podnik v správe. Tá zmluva je prakticky nevypovedateľná. Stanovila, že Lesy SR budú päť rokov financovať prevádzku systému, ročne sumou 150 tis. eur bez DPH. Celý projekt stál aj s DPH viac ako 27 mil. eur,“ povedal Mitrík. Dodal, že samotná PPA vykonala nad projektom kontrolu, no žiadne pochybenia nezistila.

Viac k témam: NKÚ Najvyšší kontrolný úrad, Štátny podnik Lesy SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Nevýhodné zmluvy za milióny aj podliezanie cien dreva, kontrola si podala štátne lesy © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

MILÁNO 17. mája (WebNoviny.sk) - Taliansky minister vnútra Matteo Salvini, líder zoskupenia európskych krajne pravicových, nacionalistických a protiimigrantských strán, v piatok vyhlásil, že v Európe neexistuje žiadna krajná pravica. "Nevidím v Európe žiadnu krajnú pravicu. Podľa mňa toto sú už staré kategórie, ktoré sú už neaktuálne - fašisti, komunisti, pravica, ľavica," vyhlásil Salvini, ktorý je momentálne najmocnejším politikom v Taliansku - napriek nominálne nižšej pozícii oproti funkcii premiéra či prezidenta - a ktorého strana Liga v Taliansku kraľuje prieskumom verejnej mienky. "Nevidím v Európe žiadnu vlnu extrémizmu. Je tu len odlišná vízia Európy, ktorá je absolútne legitímna," pokračoval Salvini, ktorý v sobotu privíta v Miláne lídrov jedenástich politických strán, združených okolo jeho Ligy v celoeurópskom zoskupení protiimigrantských strán. Okrem Ligy do tohto zoskupenia, ktoré chce po eurovoľbách vytvoriť v Európskom parlamente (EP) spoločnú frakciu, patrí napríklad francúzske Národné združenie Marine Le Penovej, holandská Strana slobody pod vedením Geerta Wildersa, Slobodná strana Rakúska Heinza-Christiana Stracheho, Alternatíva za Nemecko, česká Sloboda a priama demokracia Tomia Okamuru či slovenská strana Sme rodina Borisa Kollára.

Viac k témam: extrémizmus, krajná pravica
Zdroj: Webnoviny.sk - Nevidím v Európe žiadnu krajnú pravicu, vyhlásil taliansky minister vnútra Salvini © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

KÁBUL 17. mája (WebNoviny.sk) - Po chybe pri amerických leteckých útokoch v boji s povstalcami v juhoafganskej provincii Halmand zahynulo 17 afganskych policajtov, informovali v piatok afganskí a americkí vojenskí predstavitelia. Ako uviedol Attaulláh Afgan, predseda provinčnej rady, k leteckým útokom došlo vo štvrtok večer pri hlavnom meste provincie Laškar Gah počas bojov medzi afganskou políciou a hnutím Taliban. Ďalších 14 policajtov utrpelo pri útokoch zranenia.

Neustále útoky Talibanu

Úmrtia pri nechcenej streľbe do vlastných radov sa počas podpory afganských spojencov zo strany americkej armády stali aj v minulosti, nie sú však časté. Afganské bezpečnostné sily musia takmer denne odolávať útokom zo strany Talibanu aj napriek tomu, že Spojené štáty sa pokúšajú sprostredkovať mierovú dohodu s týmto hnutím, ktorá by ukončila takmer 18 rokov trvajúcu vojnu.

Na žiadosť Afgancov

Hovorca americkej armády v Afganistane plukovník Dave Butler uviedol, že letecký útok si vyžiadali afganské bezpečnostné jednotky, na ktorých útočili bojovníci Talibanu. Pred zhodením bômb sa americká armáda spolu so svojimi spojencami na zemi uisťovali, že v oblasti sa nenachádzajú spriatelené jednotky. Afganská koordinačná jednotka hlásila, že v cielenej oblasti sa takéto jednotky nenachádzajú. "Nanešťastie tomu tak nebolo, čo vyústilo v tragické nešťastie," povedal Butler. Pri náletoch zahynuli podľa neho aj bojovníci Talibanu.

Viac civilných obetí

Za posledný rok stúpol počet amerických leteckých útokov v Afganistane, väčšinou na žiadosť Afgancov. Dôvodom je však aj intenzívnejšia kampaň proti militantom z teroristickej skupiny Islamský štát, ktorí väčšinou operujú vo východnej časti Afganistanu. Vyššia frekvencia amerických leteckých útokov viedla k zvýšeniu počtu civilných obetí. Nedávna správa Organizácie Spojených národov (OSN) uviedla, že za prvé mesiace roka 2019 zabili afganské a americké jednotky viac civilistov ako povstalci.

Viac k témam: Armáda USA, letecký útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri amerických leteckých útokoch v Afganistane zahynulo sedemnásť miestnych policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRUSEL 17. mája (WebNoviny.sk) - Európska únia (EÚ) predĺžila o ďalší rok sankcie proti sýrskemu režimu prezidenta Baššára al-Asada. Dôvodom sú pokračujúce tvrdé zákroky proti civilistom v tejto vojnou spustošenej krajine. Blok 28 štátov "sa rozhodol ponechať reštriktívne opatrenia proti sýrskemu režimu a jeho podporovateľom, keďže pokračujú represie proti civilnému obyvateľstvu," uvádza sa v piatkovom vyhlásení únie. Znamená to, že 270 ľudí a 70 spoločností alebo organizácií bude mať až do 1. júna 2020 zákaz vstúpiť na územie EÚ a rovnako zmrazia aj ich aktíva. EÚ tiež uvalila na Sýriu ropné embargo a zakázala obchodovanie s vybavením, ktoré by mohlo byť použité proti civilistom.

Viac k témam: sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Asadov režim v Sýrii pokračuje v represiách, Európska únia predĺžila sankcie o ďalší rok © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

LONDÝN 17. mája (WebNoviny.sk) - Londýnsky súd v piatok vymeral trest doživotného väzenia britskému neonacistovi, ktorý plánoval zavraždiť poslankyňu britského parlamentu. Dvadsaťtriročný stúpenec krajnej pravice Jack Renshaw sa v júni minulého roka priznal k tomu, že plánoval vraždu poslankyne za Labouristickú stranu Rosie Cooper. Za týmto účelom si v roku 2017 zaobstaral aj mačetu.

Príslušnosť k hnutiu popreli

"Som presvedčená, že dnes zvíťazila spravodlivosť. Nie pre mňa osobne, ale pre každého poslanca a služobníka verejnosti, a tiež pre náš demokratický spôsob života, ktorý nám poskytuje privilégium slobody slova bez strachu z násilnej odplaty," reagovala na rozsudok poslankyňa, ktorú mal neonacista zavraždiť. Renshaw, a tiež ďalších päť údajných členov britskej neonacistickej organizácie Národná akcia, spolu s ktorými sa páchateľ objavil na súde, síce príslušnosť k tomuto hnutiu poprelo, podľa britských médií však jednoznačne pochádzajú z radov tejto organizácie.

Prudko rasistická organizácia

Národnú akciu zakázali vo Veľkej Británii v roku 2016, pričom britská vláda ju označila za "prudko rasistickú, antisemitskú a homofóbnu neonacistickú organizáciu". Národná akcia okrem iného verejne velebila krajne pravicového extrémistu Thomasa Maira, ktorý v roku 2016 zavraždil poslankyňu Labouristickej strany Jo Coxovú.

Viac k témam: krajná pravica, súd, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Britský neonacista plánoval vraždu labouristickej poslankyne, súd mu vymeral doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

ATISLAVA 17. mája (WebNoviny.sk) - Medzi nominovanými na anti-cenu Homofób roka sú neúspešní prezidentskí kandidáti Štefan Harabin a Róbert Mistrík, ako aj traja predstavitelia cirkvi. Popri trnavskom arcibiskupovi Jánovi Oroschovi a košickom eparchovi Milanovi Chauturovi je nominovaný kňaz Marián Kuffa už tretí raz. Siedmy ročník anti-ceny Homofób roka vyhlásili mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko pri príležitosti piatkového Medzinárodného dňa proti homofóbii.

Dôležitú úlohu hrajú medializované výroky

Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ IĽP a spoluzakladateľ Dúhového PRIDE Peter Weisenbacher. Do hlasovania o víťazovi sa môže zapojiť každý na webstránke ludskeprava.sk/homofob až do piatka 5. júla. Medializované výroky známych osobností podľa Weisenbachera hrajú dôležitú úlohu vo vnímaní menšín spoločnosťou. "Aj takto sa tvoria názory ľudí, ktoré môžu byť tolerantné, alebo naopak vedúce k spoločenskému napätiu, diskriminácii a porušovaniu ľudských práv. Trendom v ankete je síce úbytok vulgarizmov, no homofóbne výroky akoby sa presunuli od extrémistov do stredného prúdu a tradičných cirkví,“ podotkol. Sudcu Najvyššieho súdu Štefana Harabina nominovali za výrok: „Nie je možné, aby na základných školách naše deti učili dvaja homosexuáli, čo je v rozpore s ústavou.“ Róbert Mistrík sa do nominácie o anti-cenu dostal pre vyjadrenie: „Som proti tomu, aby páry rovnakého pohlavia mohli adoptovať deti. Tieto deti si to nezaslúžia, nemôžu sa k tomu vyjadriť a mohlo by to mať pre ne veľkou traumou v budúcnosti.“

Medzi víťazmi je aj Konferencia biskupov Slovenska

Gréckokatolíckeho biskupa Milana Chautura medzi nominovaných zaradili pre konštatáciu: „Zdá sa, že podobným scenárom chce ktosi rozbíjať cirkev aj u nás. A to cez útoky na cirkev a jej predstaviteľov, na rodinu spôsobom LGBT a tiež útoky na ľudskú a osobnostnú personalitu cez gender-ideológiu.“ Youtubový kazateľ Marián Kuffa si miesto medzi nominovanými vyslúžil vetou: „KGB či Gestapo mohlo zasiahnuť proti suverenite štátu podobne ako niektoré úrady, výbory či komisie medzinárodných organizáciií Dnes majú liberáli a genderisti výbor GREVIO.“ Trnavský arcibiskup Ján Orosch je v siedmom ročníku anti-ceny Homofób roka pre vyjadrenie: „Keď cítia vzťah lásky dvaja muži jeden k druhému, majú sa radi a založia nejaké spoločenstvo, to nie je hriech - ako toto môže povedať kresťanský katolícky politik?“ Víťazmi ankety sa v minulosti stali predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marián Kotleba, hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík, či poslanec Štefan Kuffa za svoj výrok o topení gejov, aj Konferencia biskupov Slovenska (KBS) s tvrdením, že ľudskoprávni aktivisti sú „aktéri kultúry smrti“.

Trofejou je zdeformovaná tvár

Cenu si však odmietli prevziať. Minulý rok si ako prvý cenu prevzal predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Podľa organizátorov anti-ceny po stretnutí so zástupcami mimovládnych organizácií aj zmiernil svoj postoj k LGBT menšine. Trofejou pre víťaza je štylizovaný piktogram, zdeformovaná tvár, ktorá v sebe ukrýva aj nápis 4 percentá, teda tradične chápaný podiel neheterosexuálnych osôb v populácii. „Aj takýmto spôsobom môžeme povedať, že LGBT ľudí si vážime, v dobe, keď nenávisti v spoločnosti stále pribúda, je to potrebné viac ako kedykoľvek predtým,“ povedala Alena Krempaská z Inštitútu ľudských práv. Inštitút ľudských práv je občianske združenie, ktorého cieľom je podporovať rovný prístup k všetkým deklarovaným ľudským právam pre všetkých. Dúhové Slovensko je neformálne združenie LGBT aktivistov a aktivistiek, ktorí sa angažujú za komplexné zrovnoprávnenie LGBT osôb.

Viac k témam: Homofób roka
Zdroj: Webnoviny.sk - Na anticenu Homofób roka sú nominovaní Harabin, Mistrík a po tretí raz aj kňaz Kuffa © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 17. mája (WebNoviny.sk) - Letecký záchranársky tím z Trenčína v piatok popoludní privolali k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Podbranč (okres Senica). Vážne zranenia hrudníka a hlavy utrpela 18-ročná žena. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková, vrtuľník pristál približne 50 metrov od nehody, pri ktorej sa zrazili dve osobné autá. Na mieste hlásili niekoľko zranených osôb. Posádka leteckých záchranárov si prevzala do svojej starostlivosti od zasahujúcich záchranárov ženu, ktorá utrpela vážne poranenie hrudníka a hlavy. V umelom spánku a s vážnymi poraneniami viacerých častí tela ju v kritickom stave letecky previezli na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice v Nitre.

Viac k témam: dopravná nehoda, leteckí záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri Podbranči došlo k vážnej dopravnej nehode, mladú vodičku musiel previezť vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

KOŠICE 17. mája (WebNoviny.sk) - Protestné zhromaždenie a pochod zamestnancov U. S. Steel Košice (USSK), ktorého cieľom bolo upozorniť na ich požiadavku zvýšenia tarifných miezd, sa konali v piatok v Košiciach. Spred Jumbo centra sa presunuli k Dolnej bráne, kde vystúpil predseda Rady odborov OZ KOVO U. S.Steel Košice Juraj Varga.

Cieľom navýšenie tarifnej mzdy

„Sme tu dnes preto, aby sme vyjadrili verejnú podporu všetkým, ktorí pracujú v U. S. Steel. Chceme dosiahnuť navýšenie tarifnej mzdy, ktorá by mala byť vyššia, ako dnes ponúka zamestnávateľ, v priemere 20 eur,“ uviedol pre agentúru SITA pred protestom Varga. Vo štvrtok sa konalo prvé spoločne oficiálne stretnutie so sprostredkovateľkou. Zamestnávateľ ponuka zamestnancom v priemere 20 eur, odborári však žiadajú v priemere 70 eur.

Štvordňový pracovný týždeň

V utorok prezident USSK James E. Bruno na stretnutí s ministrom hospodárstva Petrom Žigom oznámil, že USSK plánuje predĺžiť zavedenie štvordňového pracovného týždňa aj na nasledujúce mesiace, a to pre situáciu na trhu s oceľou. „To čo odznelo v mediach zo strany prezidenta USSK ešte nebolo predmetom rokovania medzi odbormi a vedením. Ak k tomu dôjde, budeme, samozrejme, zvažovať túto ponuku. My sme sa zatiaľ s vedením dohodli na dobu určitú, a to je máj 2019,“ dodal Varga.

Sporné kolektívne vyjednávanie

Kolektívne vyjednávanie Dodatku č. 6 k platnej Kolektívnej zmluve, ktoré sa začalo v januári tohto roku, bolo v apríli vyhlásené za sporné a bola k nemu prizvaná sprostredkovateľka určená Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Samostatné stretnutia oboch vyjednávajúcich strán so sprostredkovateľkou sa konali 9. mája a v stredu 15. mája sa prvýkrát stretli všetci spoločne. Ďalšie stretnutie je naplánované na 21. mája. Ako reakciu na stagnujúce vyjednávanie vyhlásila Rada odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice 8. apríla štrajkovú pohotovosť. Ani po deviatich kolách kolektívneho vyjednávania sa nepodarilo zamestnávateľovi a zástupcom odborov dospieť k dohode.

Viac k témam: OZ KOVO U.S.Steel Košice, protest, U.S. Steel
Zdroj: Webnoviny.sk - Odborári košického U.S. Steelu upozornili pochodom na ich požiadavku zvýšenia platov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika
Umelý kopec v blízkosti nového sídliska Slnečnice v bratislavskej mestskej časti Petržalka postupne recyklujú. Náklady na recykláciu kopca sú niekoľko miliónov eur. Predpokladaný termín ukončenia prác je stanovený na druhý štvrťrok 2020. Agentúru SITA o tom informoval marketingový riaditeľ developera Slnečníc Cresco Real Estate Pavel Baslík. Umelý kopec, známy takisto ako tzv. azbestový kopec vznikol ešte v 70. rokoch pri výstavbe panelového sídliska Petržalka. „V súčasnosti realizujeme na základe platného stavebného povolenia recykláciu tohto návažkového valu prostredníctvom odborne spôsobilých a autorizovaných firiem a v plnom súlade s legislatívou. Recyklácia je pod prísnou kontrolou odborného geologického dohľadu, ako aj Slovenskej inšpekcie životného prostredia, ktorá na mieste vykonala opakované kontroly a niekoľko meraní,“ uviedol Baslík.

Prítomnosť azbestových vláken

Umelý kopec bol v minulom roku predmetom sporov medzi developerom a petržalským poslancom Miroslavom Dragunom, ktorý tvrdil, že sa z kopca uvoľňuje azbest pri asanačných prácach. V odobratých vzorkách zeminy však Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre nepotvrdil prítomnosť azbestových vláken. Prítomnosť azbestových vláken potvrdil iba v prípade vzoriek odobratých z potrubia a dosky, ktoré našli pri prácach na kopci. Vzorky odobraté z ovzdušia zo štyroch meracích miest však potvrdili prítomnosť azbestových vláken na jednom meracom mieste, a to práve pri kopci. V ostatných lokalitách a v blízkosti obytných zón azbestové vlákna v ovzduší počas meraní neobjavili.

Pri kopci stavajú bytové domy

V súčasnosti je v Slnečniciach vo výstavbe celkovo 13 bytových domov. Posledný z týchto domov by mal byť stavebne dokončený v roku 2022. Spolu s výstavbou zároveň developer vybavuje potrebné povolenia na ďalšie etapy projektu. Investičné náklady na výstvabu Slnečníc predstavujú do dnešného dňa približne 200 miliónov eur.

Viac k témam: Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ)
Zdroj: Webnoviny.sk - Umelý kopec pri sídlisku Slnečnice v Petržalke postupne recyklujú, našli pri ňom azbestové vlákna © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 5

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« May 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner