16. október 2019
Facebook

NEW YORK 21. mája (WebNoviny.sk) - Americká spoločnosť Google oznámila, že v najbližších 90 dňoch plánuje spolupracovať s čínskou technologickou firmou Huawei. Google to uviedol po tom, ako USA dočasne zmiernili niektoré obchodné reštrikcie voči druhému najväčšiemu výrobcovi smartfónov na svete. Informuje o tom portál cnbc.com.

Ochrana pred bezpečnostnými rizikami

Ešte v nedeľu Google konštatoval, že preruší kontakty s firmou Huawei s cieľom riadiť sa rozhodnutím Washingtonu, ktorý čínsku firmu dal na čierny zoznam. Krátko po tom však americké ministerstvo obchodu informovalo, že udelilo 90-dňovú licenciu telekomunikačným spoločnostiam a poskytovateľom internetu na spoluprácu s firmou Huawei. Cieľom je zachovať fungovanie existujúcich sietí a chrániť ich užívateľov pred bezpečnostnými rizikami.

Výnimka do augusta

Táto výnimka umožňuje Googlu do 19. augusta posielať aktualizácie softvéru do telefónov Huawei, ktoré používajú operačný systém Android. "Udržiavať aktualizáciu a bezpečnosť telefónov je v najlepšom záujme všetkých a táto dočasná licencia nám umožňuje pokračovať v poskytovaní aktualizácií softvéru," povedal pre televíznu stanicu CNBC hovorca Googlu. Ministerstvo obchodu USA uviedlo, že posúdi, či výnimku predĺži na viac ako 90 dní.

Viac k témam: Google, Huawei
Zdroj: Webnoviny.sk - Google bude posielať aktualizácie do telefónov Huawei, ministerstvo obchodu USA udelilo výnimku © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Veda a technika

SKOPJE 21. mája (WebNoviny.sk) - Nad Severným Macedónskom preleteli grécke stíhačky, ktoré sú súčasťou misie NATO. Stalo sa tak v rámci procesu pripojenia republiky k aliancii. Tamojšie ministerstvo obrany v utorok uviedlo, že dve lietadlá testovali radar a komunikáciu pokrývajúcu oblasť Severného Macedónska. Krajina totiž nemá vlastné vojenské stíhačky. NATO poskytuje v rámci svojho programu aj ochranu vzdušného priestoru svojich členských krajín, ktoré na to nemajú vlastné prostriedky. Severné Macedónsko by sa koncom roka malo stať 30. členom aliancie po tom, ako Grécko upustilo od svojich pripomienok voči vstupu svojho suseda. Stalo sa tak po zmene názvu krajiny, ktorá sa predtým nazývala Macedónsko. Táto zmena takisto vytvorila cestu na vstup krajiny do Európskej únie.

Viac k témam: NATO, Republika Severné Macedónsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Nad Severným Macedónskom preleteli stíhačky NATO, prebieha proces pripojenia republiky k aliancii © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

LONDÝN 21. mája (WebNoviny.sk) - Britská premiérka Theresa Mayová v utorok vôbec prvýkrát pripustila, že by sa mohlo konať nové referendum o vystúpení krajiny z Európskej únie. Premiérka dokonca avizovala, že o tom, či sa má takéto nové referendum konať, budú môcť hlasovať poslanci dolnej komory britského parlamentu už budúci týždeň počas ďalšieho rokovania o dohode o brexite, ktorú Mayovej vláda vyjednala s európskymi predstaviteľmi.

Dohodu trikrát odmietli

Túto dohodu už britskí poslanci trikrát odmietli, Mayová však až doteraz trvala na tom, že ju predloží na hlasovanie aj štvrtýkrát a že jej prijatie je jediný spôsob, ako sa dá zabezpečiť usporiadaný odchod krajiny z únie. Krajina, ktorej občania sa v prvom referende o brexite vyslovili za odchod z EÚ, mala úniu opustiť pôvodne už 29. marca, tento termín bol však neskôr predĺžený do 31. októbra.

Väčšina Britov je proti odstúpeniu

V krajine silnie volanie po novom referende o brexite, keďže verejná mienka sa medzičasom už otočila a podľa prieskumov je stabilná väčšina Britov už dlhé mesiace proti vystúpeniu z EÚ. Mayová však nové referendum doteraz striktne odmietala.

Viac k témam: Brexit, Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk - Theresa Mayová prvýkrát pripustila nové referendum o brexite, názor verejnosti sa zmenil © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Potrebu efektívnejšieho využitia vzťahov medzi Slovenskom a Turkménskom nielen v politickej, ale aj obchodno-ekonomickej rovine vyzdvihol na návšteve Turkménska slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor rezortu zahraničia, stredoázijskú krajinu navštívil Lajčák v pozícii úradujúceho predsedu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Počas návštevy Lajčák rokoval so svojím rezortným partnerom Rašidom Meredovom, s predsedníčkou turkménskeho parlamentu Gulšat Mammedovou a prijal ho aj prezident Gurbangul Berdimuhamedov. Zároveň Lajčák deklaroval záujem o rozšírenie aktivít OBSE v krajine. "Naša organizácia pôsobí v Turkmenistane už dve desaťročia. Za toto obdobie sme úspešne spolupracovali v mnohých oblastiach – v boji s nadnárodnými hrozbami, pri posilnení verejnej správy či sprostredkovaní obchodnej a dopravnej spolupráce. Venujeme sa aj témam, ako sú reforma médií, boj s domácim násilím, ale aj náboženská sloboda. Verím, že toto úspešné partnerstvo bude naďalej pokračovať," zdôraznil Lajčák. Zároveň ocenil Turkménske angažovanie sa v susednom Afganistane. Slovenský minister zahraničia sa v Turkménsku stretol tiež s predstaviteľmi medzinárodných organizácií, ako aj občianskej spoločnosti. V stredu má následne navštíviť Tadžikistan.

Viac k témam: Organizáca pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE)
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko by malo zefektívniť vzťahy s Turkménskom, povedal Lajčák na návšteve krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Národná rada Slovenskej republiky zvolila Romana Konečného za riaditeľa Národného bezpečnostného úradu. Výkon funkcie a tým aj funkčné obdobie zvoleného riaditeľa začína plynúť 1. júna. Jeho nomináciu 14. mája schválila vláda. V tajnom hlasovaní získal 125 hlasov poslancov. Súčasnému riaditeľovi Jozefovi Magalovi sa končí sedemročné funkčné obdobie koncom mája. Konečný je námestníkom riaditeľa NBÚ, podľa premiéra Petra Pellegriniho ide o "ťažkého profesionála". Toto meno je podľa premiéra zárukou profesionálnej nominácie, ktorá nemá nič spoločné s politickou nomináciou, respektíve so žiadnou politickou stranou.

Viac k témam: Národná rada SR, NBÚ Národný bezpečnostný úrad
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci zvolili riaditeľa Národného bezpečnostného úradu, bude ním Roman Konečný © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

  • aktualizované 21. mája 19:20
BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Národná rada SR v utorok opäť volila kandidátov na ústavných sudcov. Poslanci v tajnej voľbe zvolili troch kandidátov. Pavol Boroň získal 76 hlasov, Martin Vernarský 113 a Marek Tomašovič dostal 91 hlasov. Na hlasovaní sa zúčastnilo 138 poslancov, z čoho bolo platných 127 hlasovacích lístkov. Keďže poslanci nezvolili požadovaný počet, čiže desať kandidátov, voľba sa zopakuje v stredu o 11-tej hodine. Informoval o tom podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd). V stredu budú poslanci voliť spomedzi 21 kandidátov. Medzi nimi je exšéf strany Sieť Radoslav Procházka, ďalej Patrik Palša, Vieroslav Júda, Monika Jurčová, Katarína Čechová, Ladislav Duditš, Anton Dulak, Libor Duľa, Michal Ďuriš, Dagmar Fillová, Boris Gerbery, Martina Jánošíková, Eva Kováčechová, Štefan Kseňák, Michal Matulník, Peter Melicher, Soňa Mesiarkinová, Edita Pfundtner, Zuzana Pitoňáková, Peter Straka a Robert Šorl.

Výsledky - tretia voľba kandidátov na ústavných sudcov

  • utorok (21. máj 2019)
Kandidát Za Proti Zdržalo sa Neplatných hlasov
Pavol Boroň 76 23 28
Katarína Čechová 40 52 35
Ladislav Duditš 11 65 51
Anton Dulak 4 66 57
Libor Duľa 8 63 56
Michal Ďuriš 12 59 56
Dagmar Fillová 32 51 44
Boris Gerbery 1 67 59
Martina Jánošíková 48 48 31
Monika Jurčová 25 51 51
Vieroslav Juda 22 62 43
Eva Kováčechová 39 50 38
Štefan Kseňák 4 64 59
Michal Matulník 37 53 37
Peter Melicher 1 66 60
Soňa Mesiarkinová 8 62 57
Patrik Palša 68 28 31
Edita Pfundtner 18 56 53
Zuzana Pitoňáková 47 47 33
Radoslav Procházka 17 61 49
Peter Straka 45 49 33
Robert Šorl 47 47 33
Marek Tomašovič 91 13 23
Martin Vernarský 113 8 6

Matovič hovorí o "komplikovanom pôrode"

Po hlasovaní o ústavných sudcoch Tibor Bastrnák (Most-Híd) vyhlásil, že koalícia je o kompromisoch. "Keď sa vieme dohodnúť na nejakých menách, tak sme radi. Pomaly pánovi prezidentovi postupne dodávame kandidátov, a to je pozitívne," uviedol s tým, že ústavný súd je teraz sfunkčnený. Poslanec za SNS Tibor Bernaťák očakával, že v utorok zvolia viac kandidátov. "Dúfam, že v stredu budú zvolení ďalší," dodal Bernaťák. Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič povedal, že poslanci za hnutie OĽaNO sa zhodli na desiatich menách kandidátov. Voľba kandidátov na ústavných sudcov je podľa neho "komplikovaný pôrod". Opozičná strana SaS v utorňajšej voľbe podporila 10 uchádzačov. Uviedol to na brífingu po tajnej voľbe poslanec Alojz Baránik. Konkrétne podľa neho ide o Katarínu Čechovú, Dagmar Fillovú, Martinu Jánošíkovú, Moniku Jurčovú, Evu Kováčechovú, Zuzanu Pitoňákovú, Petra Straku, Roberta Šorla, Mareka Tomašoviča a Martina Vernarského. „Náš celý klub považuje voľbu kandidátov na ústavných sudcov za extrémne dôležitú," povedal Baránik s tým, že o tejto téme rokovali aj s poslaneckými klubmi koalície.

Na Ústavný súd SR treba dosadiť šesť mien

Na Ústavnom súde SR v súčasnosti chýba obsadiť šesť miest z trinástich. Košická inštitúcia už má tiež nového predsedu, ktorým sa stal advokát Ivan Fiačan. Jeho zástupcom je bývalý predseda Okresného súdu v Galante Ľuboš Szigeti. V utorňajšom hlasovaní sa o dôveru poslancov uchádzalo dovedna 24 kandidátov a kandidátok. Väčšina z nich už celý proces absolvovala v predošlých dvoch voľbách.

Kandidáti na ústavných sudcov - tretia voľba (utorok 21. máj 2019)

O miesto na Ústavnom súde SR bojujú sudcovia, prokurátori, právnici, advokáti, notári, exekútori či bývalí politici. Opakovane dal súhlas so svojou nomináciou exšéf strany Sieť Radoslav Procházka, nováčikmi sú Patrik Palša, Vieroslav Júda a Monika Jurčová. Okrem nich tiež kandidujú Pavol Boroň, Katarína Čechová, Ladislav Duditš, Anton Dulak, Libor Duľa, Michal Ďuriš, Dagmar Fillová, Boris Gerbery, Martina Jánošíková, Eva Kováčechová, Štefan Kseňák, Michal Matulník, Peter Melicher, Soňa Mesiarkinová, Edita Pfundtner, Zuzana Pitoňáková, Peter Straka, Robert Šorl, Marek Tomašovič a Martin Vernarský.
O tom, že aj utorňajšia voľba bude tajná, rozhodli predpoludním poslanci hlasovaním. Tajnú voľbu preferovala opäť aj najväčšia koaličná strana Smer-SD, čo je podľa jej poslancov základom pre úspešné zvolenie ďalších kandidátov.

Podľa Žitňanskej je koho voliť

Poslanec Ondrej Dostál (SaS) v utorok v parlamente adresoval výzvu kolegom, aby nedopustili ďalšiu voľbu kandidátov na ústavných sudcov na júnovej schôdzi. „Chcem apelovať na všetkých poslancov, pretože potrebujeme doplniť chýbajúcich sudcov na Ústavnom súde SR, už to neodkladajme," dodal s tým, že ústavný súd je od februára nefunkčný. „Na to, aby plénum ústavného súdu rozhodlo, musí súhlasiť všetkých sedem sudcov. Stačí, že jeden nepríde, napríklad pre chorobu a plénum nie je uznášaniaschopné. Na ústavnom súde chýba takmer polovica sudcov," uviedol Dostál. Podľa Dostála by mali poslanci pri voľbe prejaviť rešpekt voči ľuďom, ktorí sa o post ústavného sudca uchádzajú. „Viacerí z nich už majú za sebou tri vypočutia. Len traja sú úplne noví. Je dobré, že sme do zákona doplnili inštitút verejných vypočutí. Dnes vieme o ľuďoch, ktorí sa chcú stať ústavnými sudcami oveľa viac, ako o tých v minulosti. Ale už stačilo. Je nedôstojné, ak záujemcov vystavíme tomu, že štvrtýkrát budú hovoriť o tom, prečo sa chcú stať sudcami ústavného sudu a my im budeme musieť štvrtýkrát klásť otázky," vysvetlil s tým, že trikrát a dosť by v tomto prípade malo platiť. Opozičný poslanec v pléne apeloval na vládne strany, aby pri výbere kandidátov počúvali svojich poslancov, ktorí sú členmi ústavnoprávneho výboru. Bývalá ministerka spravodlivosti a nezaradená poslankyňa Lucia Žitňanská v rozprave tvrdila, že je hrubá neúcta voči kandidátom, navrhovateľom kandidátov, inštitúcii a ľuďom, že NR SR nezvolila dostatočný počet kandidátov. „Je koho voliť a je to naša povinnosť," dodala.

Výzva SaS koaličným stranám

Poslanci koaličných strán ešte pred utorňajšou voľbou reflektovali na výzvu strany Sloboda a Solidarita (SaS) a v pondelok popoludní sa zúčastnili na rokovaní o voľbe ústavných sudcov. Agentúru SITA o tom informoval hovorca SaS Róbert Buček. Za Smer-SD sa zúčastnil podpredseda parlamentu Martin Glváč, za SNS predseda poslaneckého klubu Tibor Bernaťák a za Most-Híd Tibor Bastrnák, tiež predseda poslaneckého klubu. Liberálov reprezentovali predsedníčka poslaneckého klubu Natália Blahová a člen ústavnoprávneho výboru Ondrej Dostál. Zástupcovia ostatných opozičných strán sa na stretnutí nezúčastnili. „Oceňujeme, že zástupcovia koaličných strán si našli čas na rokovanie o tejto mimoriadne dôležitej téme,“ uviedla poslankyňa Blahová. „Vyjasnili sme si vzájomné stanoviská a dohodli sme sa, že v utorok na obed sa po rokovaniach jednotlivých poslaneckých klubov spolu opäť stretneme a povieme si, ako ďalej,“ dodala. „Rokovania sú o tom, ktorí kandidáti by boli prijateľní pre koalíciu aj opozíciu. My máme predstavu, kto sú tí vhodní uchádzači, ktorí by mohli byť zvolení za kandidátov,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik a doplnil, že SaS opäť pristúpilo k voľbe zodpovedne a spravilo všetko pre to, aby bol Ústavný súd SR po najbližšej voľbe plne funkčný.

Viac o téme: Voľba ústavných sudcovViac k témam: Národná rada SR, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Tretia voľba kandidátov na ústavných sudcov bola tajná, poslanci vybrali tri mená © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Do vzťahu medzi slovenskými prvovýrobcami mlieka a slovenskými bitúnkami sa po škandále s poľským hovädzím mäsom vkradla podľa Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka (SZPM) nedôvera, prehnaná opatrnosť, aj obava z finančného postihu a poškodenia dobrého mena. „Problém, ktorý trápi celú komunitu chovateľov, sa naplno prejavil po zverejnení televíznych záberov z poľských bitúnkov,“ konštatovala to riaditeľka SZPM Margita Štefániková na členskej schôdzi zástupcov zväzu.

Bitúnky sa boja vykupovať zvieratá s problémami

Riaditeľka SZPM poukázala najmä na to, že dojnice s pohybovými problémami, alebo uľahnuté zvieratá žiadnym spôsobom nemôžu poškodiť zdravie spotrebiteľa. Okrem uvedenej pohybovej indispozície, napríklad z dôvodu zlomeniny, sú zvieratá zdravé a neboli liečené žiadnymi liečivami. Napriek tomu sa ich bitúnky boja vykupovať. Po medializácii poľského škandálu nastal problém aj podľa generálneho riaditeľa Sekcie poľnohospodárstva na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Štefana Rybu. "Musíme byť s bitúnkami v reálnom kontakte. Ešte v tomto týždni som mal stretnutie s Evou Forrai, výkonnou riaditeľkou Zväzu spracovateľov mäsa. Veľmi som ju žiadal, aby bola obnovená ochota bitúnkov, a tým aj dôvera medzi nimi a chovateľmi,“ informoval členskú základňu SZPM Štefan Ryba.

Pohoda počas prepravy

Doplnil ho Miroslav Ondriáš z Odboru hygieny produktov živočíšneho pôvodu Štátnej veterinárnej a potravinovej správy. "Zvieratá, ktoré sú neliečené, ale s pohybovými zmenami a úrazmi sú presúvané na bitúnok. Zviera musí byť maximálne ušetrené trýznenia. Počas prepravy musí byť zabezpečená jeho pohoda,“ ozrejmil Miroslav Ondriáš. Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o reakciu aj Zväz spracovateľov mäsa.

Viac k témam: bitúnok, poľnohospodárstvo, Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka
Zdroj: Webnoviny.sk - Bitúnky sú po škandále v Poľsku opatrné, do vzťahu s prvovýrobcami mlieka sa vkradla nedôvera © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika
Trest tri roky odňatia slobody nepodmienečne za prechovávanie a predaj marihuany vymeral v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 36-ročného Tomáša Murínčeka z Veľkého Krtíša.

Drogu predal ďalším

Marihuanu v objeme takmer sto gramov našli policajti v byte u Murínčeka v júni minulého roka. Droga mala hodnotu päťsto eur a dalo sa z nej vyrobiť takmer dvesto jednorazových dávok. Murínček vyhlásil, že droga je iba pre jeho potrebu, ale štyria odberatelia potvrdili, že si marihuanu od neho kúpili.

Trest mu skrátili

Na Okresnom súde vo Veľkom Krtíši dostal Murínček za obzvlášť závažný drogový zločin päť rokov nepodmienečne, ale odvolal sa s tým, že je nevinný. Odvolal sa i prokurátor, ktorý požadoval prísnejší trest. Odvolací senát potvrdil vinu Murínčeka, že drogu prechovával a predával, ale vzhľadom na okolnosti prípadu mu skrátil trest z piatich rokov odňatia slobody na tri roky. Uložený trest je podľa senátu primeraný a nie je potrebné pôsobiť na obžalovaného prísnejším trestom. Preto odvolanie prokurátora zamietol. Súd obžalovanému tiež uložil ochranné protitoxikomanické liečenie ústavnou formou. Sudca hneď nariadil výkon trestu, ktorý si odsúdenec odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Do trestu sa Murínčekovi zarátava aj väzba, v ktorej bol od júna minulého roka.

Viac k témam: drogy, marihuana
Zdroj: Webnoviny.sk - Tomáša odsúdili pre sto gramov marihuany, nepomohlo mu ani odvolanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Keď som bola malá, moja najobľúbenejšia hra bola hra na schovávačku.  Len čo sme prišli  s kamarátmi zo školy, dokázali sme sa hrať na schovávačku celé popoludnie, až kým sa úplne nezotmelo. Nič nás netrápilo, len sme si slobodne behali po ulici a skrývali sa jeden pred druhým. Ako humanitárna pracovníčka na Ukrajine som navštívila mnohé školy. Jednou z nich bola škôlka pre deti, ktoré trpeli astmou. Učiteľky mi rozprávali ako boli deti v čase bombardovania v škôlke a potrebovali sa skryť. Išli s nimi hlboko do tmavej a vlhkej pivnice a snažili sa ich presvedčiť, že sa hrajú na schovávačku.  Deti im však so strachom oponovali: "Pani učiteľka, to nie je hra, to je vojna." Bombardovanie v ten deň poškodilo strechu aj niektoré miestnosti. Nešla elektrina, kúrenie, voda. Napriek tomu, že tieto deti mali astmu, museli dlhé mesiace chodiť do takto poškodenej školy. Trauma z týchto dní im ostane v mysliach celý život. Prosíme Vás o pomoc pre deti, ktoré prežívajú vojnu cestou do školy aj počas vyučovania - každý deň, už niekoľko rokov, a to hneď za hranicami Slovenska. Ďakujeme za každú Vašu pomoc Mária Sliacka Výkonná riaditeľka Slovenskej nadácie pre UNICEF Konflikt na východnej Ukrajine trvá už 6 rokov a deti v ňom veľmi trpia. Každé štvrté dieťa v tejto oblasti potrebuje okamžitú psychosociálnu podporu. Útoky na zdroje pitnej vody sú útokmi na deti. Približne 500 000 detí potrebuje pomoc. Potrebujú prístup k pitnej vode, bezpečné prostredie na školách, zdravotnú starostlivosť a psychosociálnu podporu. Za Vašich 15 EUR môžeme zaočkovať 42 detí proti osýpkam, ktoré sú na Ukrajine kvôli problémom s dodávkami vody a nedostatočnou hygienou rozšírené. Pomôžte ešte dnes www.unicef.sk/modrygombik Inzercia

Viac k témam: pitná voda, Slovenská nadácia pre UNICEF, Unicef
Zdroj: Webnoviny.sk - Keď sa z obľúbenej detskej hry stáva hra o život © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

NEW YORK 21. mája (WebNoviny.sk) - Dolár v úvode utorkového obchodovania posilnil oproti jenu aj voči euru, hoci obchodné napätie medzi USA a Čínou opätovne zosilnelo. Ide o dôsledok rozhodnutia Washingtonu vyžadovať exportné licencie na predaj technológií čínskej spoločnosti Huawei. Dolár si oproti japonskému jenu prilepšil na 110,12 JPY/USD z pondelkovej uzatváracej hodnoty 110,06 JPY/USD. Spoločná európska mena oslabila na 1,1153 USD/EUR z hodnoty 1,1169 USD/EUR.

Viac k témam: dolár, euro, jen
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár si napriek zosilneniu napätia medzi USA a Čínou prilepšil oproti jenu aj euru © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika
Strana 1 z 6

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« May 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner