24. október 2020
Facebook

VARŠAVA 22. mája (WebNoviny.sk) - Poľskí biskupi v stredu uznali, že dostatočne nekonali pri zabraňovaní zneužívaniu mladistvých zo strany duchovenstva. Konferencia poľských biskupov uviedla, že neexistujú slová na vyjadrenie ich hanby za sexuálne škandály duchovných. "Priznávame, že ako pastieri cirkvi sme neurobili všetko, aby sme zabránili ubližovaniu,"uviedli v liste, ktorý v nedeľu budú čítať vo všetkých kostoloch.

Dokument vyvolal zdesené reakcie

Vyhlásenie prišlo v čase, keď sa Poľsko potýka s problémom zneužívania v cirkvi. Zdesené reakcie vyvolal dokumentárny film Tylko nie mów nikomu (Len nikomu nepovedz, voľný preklad, pozn. SITA), ktorý pozostáva z výpovedí obetí, kňazov, ktorí sa priznali k svojim činom, a dôkazov toho, že cirkev len presúvala páchateľov medzi jednotlivými farnosťami a umožňovala im naďalej kontakt s deťmi. Hlava poľskej katolíckej cirkvi, arcibiskup Wojciech Polak, novinárom vo Varšave oznámil, že biskupi začali prácu na hľadaní odpovede na problém zneužívania niektorými duchovnými a na prípady, ktoré odhalil spomínaný dokument. Podnet na nové konanie pripísal práve snímke. "Film, berúc do úvahy perspektívu obetí, nás upozornil na enormnosť ich utrpenia," konštatovali poľskí biskupi.

Vytvoria systém nahlasovania zneužitia

Cirkev v tejto súvislosti vytvorí profesionálny systém nahlasovania prípadov zneužitia a tiež poskytovania právneho a psychologického poradenstva pre obete. Ako uviedol kňaz Piotr Studnicki, medzi preventívne kroky bude patriť vzdelávanie duchovenstva s cieľom vytvoriť pre deti bezpečné cirkevné prostredie. Poľská cirkev roky tvrdí, že problém pedofílie a berie zaobchádza vážne, ale mnohí kritici poukazujú na to, že len malý počet kňazov čelil sankciám za svoje konanie. To je podľa nich dôkazom, že cirkev pokračuje v skrývaní tohto problému.

Viac k témam: sexuálne zneužívanie detí, sexuálny škandál kňazov
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľskí biskupi uznali, že pri zamedzovaní zneužívania detí konali nedostatočne © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

  • aktualizované 22.mája, 21:03
BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) - Požiar opustenej budovy pri obchodnom centre Polus v Bratislave hasiči už zlikvidovali. Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ, hasičom sa podarilo zlikvidovať požiar pred siedmou hodinou večer. Na mieste boli tri posádky profesionálnych hasičov z Bratislavy, príslušníci s ťažkou technikou UDS zo Záchrannej brigády v Malackách a dobrovoľní hasiči z Ružinova. Majiteľ objektu odhadol škodu na viac ako 200-tisíc eur, preto na miesto vyslali aj expertíznu skupinu na zisťovanie príčin vzniku požiarov. Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar na Junáckej ulici v Bratislave

Viac k témam: hasiči, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Požiar opustenej budovy na Junáckej ulici v Bratislave hasiči zlikvidovali (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) - Profesionálni a dobrovoľní hasiči zasahujú pre intenzívny dážď pri viacerých udalostiach. Ako agentúru SITA informovala Katarína Križanová z Prezídia HaZZ, ich pomoc bola pre nepriaznivé počasie potrebná až 50-krát. "Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Žilinskom kraji, kde zasahovali 22-krát, v Trnavskom kraji hasičov privolali k ôsmim udalostiam, v Bratislavskom kraji zasahovali hasiči doposiaľ päťkrát. Najčastejšie odstraňovali spadnuté stromy z vodných tokov a ciest a odčerpávali vodu zo zatopených ulíc a pivníc. Na viacerých miestach stále zasahujú," uviedla Križanová.

Vodu odčerpávajú aj z pivníc

Situácia je najvážnejšia v obci Kotešová, kde hasiči odčerpávajú vodu zo zaplavených ulíc a pivníc. V súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou zasahujú v postihnutých okresoch aj dobrovoľní hasiči z Turzovky, Oščadnice, Makova, Staškova, Varína, Trnového, Kotešovej, Staškova, Turan, Bytče, Skalitého a Svrčinovca. Na rieke Kysuca a Ľubochnianka vyhlásili druhý stupeň povodňovej aktivity. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Križanová z Hasičského a záchranného zboru.

Vydali výstrahy 3. stupňa

Slovenský hydrometeorologický ústav vyhlásil hydrologickú výstrahu tretieho stupňa pre okresy Čadca, Námestovo, Tvrdošín a Liptovský Mikuláš a platiť má až do piatka 24. mája do 09:00. Tretí stupeň výstrahy upozorňuje na jav, ktorý svojou intenzitou vážne ohrozuje aktivity človeka a môže spôsobiť škody veľkého rozsahu. Vyskytuje sa veľmi zriedkavo.

Viac k témam: hasiči, silný dážď
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Intenzívny dážď robí problémy na Slovensku, hasiči sú v pohotovosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BERLÍN 22. mája (WebNoviny.sk) - Nemecký kabinet v stredu schválil nové pravidlá prístupu k vlkom, ktoré výrazne zjednodušujú možnosť ich odstrelu, napriek tomu, že ide o ohrozený druh. Za povolenie strieľania vlkov dlho lobovalo ministerstvo poľnohospodárstva, ktoré argumentovalo najmä tým, že vlky predstavujú nebezpečenstvo pre ovce a iné domáce zvieratá. Podľa schválenej novely, ktorú musí ešte potvrdiť parlament, bude po novom povolené strieľať vlky aj v prípade, ak nebude zrejmé, ktorý člen vlčej svorky zabil ovcu alebo iné domáce zviera. Ministerstvo poľnohospodárstva okrem toho presadzovalo povolenie odstrelu vlkov aj bez toho, aby toto zviera napadlo ovce, čisto v rámci "preventívnych opatrení". Proti tomu sa však postavilo ministerstvo životného prostredia. V Nemecku žije podľa oficiálnych údajov 75 vlčích svoriek, pričom jedna svorka pozostáva v priemere z piatich až desiatich jedincov.

Viac k témam: odstrel, vlk
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká vláda schválila zjednodušenie odstrelu vlkov, ohrozený druh je nebezpečný pre ovce © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) - Členstvu Slovenska v Európskej únii väčšina ľudí vyjadruje podporu. Akurát nie vo voľbách. Vo svojom príhovore, ktorý odvysielala RTVS, to povedal prezident Andrej Kiska. Ľudí vyzval, aby prišli voliť.

Možnosť ovplyvniť budúcnosť

"Ak však neprídeme voliť my, výrazná väčšina ľudí na Slovensku, ktorí si členstvo v EÚ vážime a želáme si pevné spojenectvo, vzdávame sa možnosti ovplyvniť našu budúcnosť. A hrozí, že preváži hlas politikov, dokonca extrémistov, ktorým spoločná Európa prekáža," povedal prezident s tým, že my všetci sme Európania a milovať svoje mesto alebo región nie je v rozpore s tým, aby boli ľudia presvedčenými Európanmi. Prízvukoval, že EÚ nie je len projekt hospodárskeho rozvoja a solidarity, ale aj slobody, voľnosti a mieru. "Je to projekt, kde nami volení poslanci Európskeho parlamentu spolu s Radou EÚ, teda vládami všetkých štátov, rozhodujú o našich, spoločných európskych pravidlách a o našich, spoločných európskych peniazoch," povedal prezident v príhovore. Hlava štátu priznala, že jednotlivé členské štáty aj EÚ stoja pred vážnymi problémami, na ktoré ešte nie sú riešenia. "Vieme však, že sú väčšie ako naše štáty a že šancu zvládnuť ich máme len spoločne. So zmenami klímy dokážeme urobiť sami iba málo. Voda, vzduch ani pôda nepoznajú ľudské hranice. Len ťažko môžeme diktovať podmienky globálnym spoločnostiam s rozpočtami väčšími než má Slovensko. A ani najväčšiu súčasnú hrozbu pre demokraciu – dezinformácie a propagandu, neporazíme inak, než tým, že spojíme sily," pokračoval prezident s tým, že nás v najbližších rokoch čakajú ťažké diskusie. Spomenul odchod Veľkej Británie z EÚ, ale aj rozličné názory na smerovanie tohto klubu. "Hlas ľudí, ktorí naše záujmy budú reprezentovať, ktorých si v sobotu zvolíme, musí mať silný mandát. My, občania, musíme ukázať, že toto je naša Európa, že nám na jej osude a budúcnosti záleží. Že cítime zodpovednosť za jej správu a fungovanie," dodal prezident Kiska.

Nemá rozhodovať marketing a plané sľuby

Na zodpovedné hlasovanie v eurovoľbách vyzval aj predseda NR SR Andrej Danko. "Je dôležité, aby nás zastupovali ľudia, ktorí sú si vedomí, že v tomto unikátnom projekte starého kontinentu nás s inými krajinami spájajú hodnoty ako demokracia a sloboda. Je dôležité, aby nás reprezentovali zástupcovia, ktorí dokážu poukázať na to, čo nefunguje, no zároveň budú posilňovať, čo je prínosné," povedal Danko vo svojom prejave v RTVS. Želá si, aby vo voľbách nerozhodovali marketing a plané sľuby. Netvrdí, že EÚ je dokonalá. Podľa Danka potrebuje reformu a riešiť podstatné problémy ľudí. "Na európskom poli by sa mali preto za nás biť takí kandidáti a kandidátky, ktorí to skutočne dokážu. Ktorí ani v Bruseli nezabudnú, odkiaľ prišli a že pracujú pre nás, Slovákov," pokračoval šéf zákonodarného orgánu. Prial by si, aby zvolení poslanci dokázali Úniu priblížiť našim občanom. Prízvukoval, že aj Slováci dokážu v EÚ zmeniť veci k lepšiemu. "Vieme, že dokážeme veľa zmeniť, že nás môže byť v Európe počuť. Musíme však byť silní, jednotní a odhodlaní," povedal Danko a vyzval ľudí, aby si zvolili lepšiu budúcnosť a rozhodli sa pre zjednotenú a prosperujúcu Európu.

Európa je náš spoločný domov

Prínos Únie pre náš každodenný život si možno niekedy neuvedomujeme. Chápeme, aké dôležité sú voľby do NR SR či voľby primátorov, ale pri voľbách do Európskeho parlamentu si podľa premiéra Petra Pellegriniho nie celkom uvedomujeme, aký veľký vplyv na náš život európska politika má. Povedal to vo svojom prejave v RTVS. „Európanmi sme boli vždy. Posledných 15 rokov však máme česť i obrovskú príležitosť v podobe nášho členstva v najelitnejšom klube sveta. Neraz nadávame na jeho nepružnosť a pomalé rozhodovanie. Je to však daň za to, že Európska únia je stále zoskupením národných štátov, ktorým dáva dostatočný priestor na sebarealizáciu,“ povedal v príhovore premiér. Súhlasí, že tak, ako aj v jednotlivých členských štátoch, tak aj v Únii treba napraviť nejaké deformácie. „No som presvedčený, že ak sa má nový Európsky parlament o takéto zmeny pokúsiť, musí byť v prvom rade vedený cieľom zachovania a rozvinutia európskej spolupráce. Nie jej rozbitia a zničenia. To platí aj o slovenských zástupcoch, ktorých si v sobotu zvolíme,“ pokračoval Pellegrini. Občanov vyzval, aby dali dôveru osobnostiam, ktoré budú pre európskych politikov partnermi a budú reprezentovať hodnoty a priority, na ktorých Európska únia stojí. Tými hodnotami sú demokracia, solidarita, sociálna súdržnosť, rešpekt všetkých voči každému a rešpekt každého voči celému spoločenstvu. Bol by rád, ak by sa podarilo zvrátiť nelichotivé prvenstvo – v najnižšej účasti v EÚ. „Nestojme v kúte, poďme spolu rozhodnúť, Európa je náš spoločný domov a my doň patríme a chceme patriť aj naďalej,“ vyzval premiér.

Moratórium pred začiatkom volieb

Tento týždeň sa v Európskej únii konajú voľby do Európskeho parlamentu. Ako prví pôjdu svoj hlas odovzdať vo štvrtok 23. mája voliči vo Veľkej Británii a Holandsku, posledné miestnosti sa zavrú v nedeľu večer v Taliansku. Slováci pôjdu voliť v sobotu 25. mája. O dôveru voličov sa na Slovensku uchádzalo 31 subjektov, niektorí záujemcovia o post poslanca sa však vzdali. Od dnešnej polnoci platí moratórium na vedenie volebnej kampane. Moratórium na zverejňovanie informácií o kandidujúcich subjektoch v médiách sa podľa zákona začína 48 hodín pred začiatkom volieb. V tomto prípade teda vo štvrtok 23. mája o 7:00 a trvá až do skončenia hlasovania.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019Viac k témam: predseda Národnej rady SR (NR SR), premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019
Zdroj: Webnoviny.sk - Kiska, Pellegrini a Danko vyzvali k zodpovednej účasti vo voľbách do Európskeho parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) - Polícia Slovenskej republiky pátra po nebezpečnom páchateľovi Dušanovi Jakubíkovi z Bratislavy-Petržalky. Ako polícia uvádza na svojej oficiálnej facebookovej stránke, 43-ročný muž je ozbrojený. "Na Holíčskej ulici sa dnes krátko pred 16:00 strieľalo, bol pritom zranený muž, ktorého previezli do jednej z bratislavských nemocníc. Policajti na mieste vykonávajú všetky potrebné neodkladné a neopakovateľné úkony," píšu policajti na facebooku. Všetky informácie o pohybe Jakubíka polícia žiada oznámiť na číslo 158.

Viac k témam: polícia pátra, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia pátra po Dušanovi z Petržalky, nebezpečný muž je ozbrojený © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici dnes potvrdil nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere osem rokov a osem mesiacov pre Pavla Lakatoša z Rimavskej Soboty za obchodovanie s ľuďmi. Lakatoš zneužil sociálnu situáciu troch bezdomovcov a vyvážal ich v rokoch 2003 až 2016 do nemeckého mesta Düsseldorf na žobranie. Podľa poškodených museli žobrať aj šesť dní v týždni a takto „zarobili“ viac ako sto eur denne. Lakatoš, prezývaný Berci, im potom vyžobrané peniaze bral a ak si niečo nechali, ich bil, alebo sa im bitkou vyhrážal. Jedného muža takto Lakatoš vozil na žobranie sedem rokov. Stravu im dával raz denne a sám nežobral, ale predával noviny a dával na svojich ľudí pozor. Na Okresnom súde v Rimavskej Sobote Lakatoš nevypovedal. Senát vykonal dokazovanie na základe výpovedí troch poškodených a ďalších svedkov, ako i listinných dôkazov. Medzitým jeden z poškodených zomrel a tak sa čítala jeho výpoveď z prípravného konania. Na tomto základe Lakatoša prvostupňový súd poslal do väzenia na osem rokov a osem mesiacov. Priťažilo mu, že skutok spáchal z obzvlášť zavrhnutia hodnej pohnútky a že doteraz stál pred súdom štyrikrát. Päťdesiattriročný invalidný dôchodca Lakatoš sa voči verdiktu odvolal. Krajský súd mu nevyhovel a prvostupňový verdikt potvrdil. Lakatoš sa na odvolacom konaní ospravedlnil, že je nemocný, ale súhlasil, aby súd prerokoval jeho vec v neprítomnosti. Lakatoš si trest odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Viac k témam: obchodovanie s ľuďmi, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Pavol Lakatoš pôjde za obchodovanie s ľuďmi za mreže, súd mu potvrdil trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) - Odvolanie ministerky kultúry Ľubice Laššákovej bolo cieľom dnešného protestného zhromaždenia platformy Stojíme pri kultúre v Bratislave. Protest sa konal dnes podvečer na Námestí SNP pred sídlom ministerstva kultúry. Napriek daždivému počasiu pritiahol už na začiatku o 17:00 okolo 200 ľudí. Jeho účastníci vyjadrili nesúhlas s "nekompetentným vedením ministerstva kultúry". Ministerka kultúry Ľubica Laššáková podľa platformy Stojíme pri kultúre, ktorá protest zorganizovala, stratila svojimi viacerými rozhodnutiami dôveru kultúrnej obce. Účastníci protestu žiadajú na čele ministerstva kultúry osobnosť, ktorá bude rešpektovať odborné názory, rešpektovať hlasy kultúrnych inštitúcií a zabezpečí okrem iného medzinárodné a medziodborové rozvíjanie slovenskej kultúry či transparentné rozhodovanie.

Vystúpilo viacero známych mien

Na podujatí vystúpilo viacero známych mien kultúry, napríklad hudobný skladateľ Martin Burlas, herec Martin Huba, rektorka VŠVU Bohunka Koklesová, výtvarník Ján Triaška či raper Vec. Upozornili na to, že ministerstvo podľa nich začína konať až deň pred protestom. Škrty v rozpočtoch kultúrnych inštitúcií sú podľa nich krádežou aj pre budúcnosť kultúry. Pritom umenie je najlepším nástrojom v boji proti extrémizmu a nacionalizmu, prízvukovali. Vedenie MK SR však podľa umelcov týmto poslaniam nerozumie. Ako medzi mnohými rečníkmi konštatoval herec Martin Huba, kultúra v tejto krajine je cielene zanedbávaná, a prejavuje sa to aj v politike. Ak sa podľa Hubu nájdu v tejto krajine prostriedky na nákup vojenskej techniky, tak má aj na investície do vzdelania a kultúry. Pričom táto investícia sa niekoľkonásobne vráti. Umenie musí nastavovať zrkadlo spoločnosti a ostať slobodné, dodal Huba a vyzval ministerku na odstúpenie. Ministerstvo kultúry (MK) SR v reakcii na protest uviedlo, že "rešpektuje právo ľudí vyjadriť svoj názor, uprednostňuje však konštruktívne riešenia problémov za rokovacím stolom. Aj preto sme pozvali na rokovanie zástupcov niektorých dotknutých organizácií, na ktorom sme pripravení vyjasniť si všetky sporné body". Vyjadrenie MK SR poskytla agentúre SITA hovorkyňa rezortu Barbora Palovičová.

Popretie prísľubu ministerky

Nielen kultúrnu obec pobúrili medializované informácie o škrtoch ministerstva kultúry v prostriedkoch na prioritné projekty jeho príspevkových organizácií, medzi nimi aj kľúčových slovenských múzejných a galerijných inštitúcií – Slovenského národného múzea (SNM) a Slovenskej národnej galérie (SNG), ktorej súčasťou je aj Kunsthalle Bratislava (KHB). V prípade KHB podľa organizátorov protestu "likvidačným znížením rozpočtu dochádza k popretiu verejne deklarovaného prísľubu ministerky o jej osamostatnení a finančnej nezávislosti". Protestujúcim prekáža tiež, že v rámci dotačného programu MK SR venovaného kultúre znevýhodnených skupín ministerka Laššáková "neschválila dotácie dlhoročne fungujúcim a etablovaným organizáciám, pričom organizáciám LGBTI neschválila žiaden z komisiou odporúčaných projektov bez akejkoľvek argumentácie a vysvetlenia." Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest Stojíme pri kultúre "Týmito a ďalšími krokmi ako kauza kreatívne centrum - Kunsthalle Bratislava, voľba Rady Fondu na podporu umenia, výber riaditeľa Slovenského národného divadla, rozpočty príspevkových organizácií MK SR ministerka ohrozuje existenciu a prácu kľúčových inštitúcií slovenskej kultúry, vylučuje rozvoj menšinovej kultúry a medzinárodných spoluprác. Svojím konaním ignoruje potreby odbornej verejnosti a polarizuje slovenskú spoločnosť," objasňujú dôvody protestu v tlačovej správe jeho organizátori. V reakcii na to vznikla minulý týždeň petícia na odvolanie Ľubice Laššákovej. "Petícia za odvolanie ministerky kultúry Laššákovej pre zasahovanie do odborných procesov a nekompetentnosť" získala do dnešného dňa vyše 7 000 podpisov.

Viac k témam: Kunsthalle Bratislava, Ministerstvo kultúry SR, umelci
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Umelci vyzývajú ministerku kultúry na odstúpenie, zorganizovali protest Stojíme pri kultúre © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) - Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 si teraz môže každý vychutnať kráľovsky. Pivná značka Krušovice pripravila bohatý sprievodný program priamo v oficiálnych fanzónach v Bratislave a v Košiciach. Priaznivci hokeja sa o tom presvedčili už počas dvoch víkendov šampionátu. V poradí 83. IIHF majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji lákajú na Slovensko tisícky fanúšikov z celého sveta. Už v prvý týždeň šampionátu si to davy hokejových nadšencov namierili nielen na štadióny, ale aj do oficiálnych fanzón pri bratislavskom Istropolise a košickom Kulturparku. Oficiálny partner podujatia a obľúbená pivná značka Krušovice spríjemnila fandenie množstvom originálnych aktivít už počas prvých napínavých zápasov.

Kráľovské kreslo i výhra

Hokejový sviatok poňala obľúbená pivná značka zábavou hodnou kráľov. Pre fanúšikov vo svojej fanzóne pripravila prekvapenie v podobe originálneho kráľovského trónu, vytvoreného z hokejok exkluzívne pri príležitosti svetového šampionátu. Veľkolepé kreslo navyše láka pútavou výhrou. Každý, kto sa odfotí v kresle a uverejní fotografiu na sociálnych sieťach s hashtagom #fandimakokral, hrá o kráľovskú zásobu piva. Fanúšik, na ktorého sa usmeje šťastie, získa toľko piva značky Krušovice, koľko sám váži. Meno šťastného víťaza sa dozvieme na konci šampionátu. Fandenie svojmu obľúbenému tímu si tak môžete spríjemniť skutočne originálne a zábavne. Okrem majstrovského kresla na vás čaká množstvo pestrých aktivít. Fandite počas šampionátu kráľovsky, príďte si vychutnať neopakovateľné športové okamihy do oficiálnych fanzón majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Nájdete ich v Bratislave pri Istropolise a v Košiciach pri Kulturparku. Inzercia

Viac k témam: fanzóna, heineken, hokej, Krušovice
Zdroj: Webnoviny.sk - Krušovice bavia fanúšikov v hokejových fanzónach kráľovsky © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) - Na Triblavine spomalia vodičov práce na presmerovaní dopravy. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová, dopravné obmedzenia súvisia s prestavbou dočasného dopravného značenia pre potreby výstavby križovatky Triblavina na opačnej strane D1, v ľavom jazdnom páse (smer TT-BA). Obmedzenia sa začnú vo štvrtok 23. mája od 07:00 krátkodobým obmedzením dopravy z troch do jedného jazdného pruhu v smere Bratislava-Senec v doobedňajších hodinách pre zváranie kanálových poklopov. Obmedzenie bude ďalej pokračovať od 19:00 do 31. mája do 06:00.

Viac k témam: dopravné obmedzenia, križovatka triblavina, Národná diaľničná spoločnosť (NDS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Národná diaľničná spoločnosť upozorňuje na dopravné obmedzenia, spomalia vodičov pri Triblavine © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 7

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« May 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner