27. október 2020
Facebook

PARÍŽ 31. mája (WebNoviny.sk) - Viacero príslušníkov francúzskej polície bude čeliť súdnemu procesu pre policajné násilie počas protestov hnutia žltých viest. V rozhovore pre denník Le Parisien sa tak vyjadril parížsky prokurátor Rémy Heitz. Ako uviedol, v Paríži otvorili 174 vyšetrovaní spojených s bezpečnostnými zložkami. Niektoré prípady podľa neho súvisia s policajným použitím gumových projektilov. "Pred koncom roka pošleme niektorých policajtov pred trestný súd," uviedol prokurátor. Zároveň ale vysvetlil, že zatiaľ nevzniesli predbežné obvinenia voči žiadnemu policajtovi. Protestné hnutie žltých viest vzniklo vlani na jeseň a dožadovalo sa úľav od vysokých daní a zvýšenia miezd pre francúzskych robotníkov. Hnutie dostalo meno podľa žltých reflexných viest, ktoré nosili mnohí protestujúci.

Viac k témam: protest "Žltých viest"
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzski policajti sa postavia pred súd pre protesty žltých viest © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 31. mája (WebNoviny.sk) - Belgická polícia začala vyšetrovať spoločnosť, ktorá napriek predchádzajúcim varovaniam naďalej propaguje substanciu, ktorú sama označuje ako "samovražedný prášok". Organizácia Posledná vôľa, ktorá má 23-tisíc platiacich členov s priemerným vekom 69 rokov, v septembri 2017 oznámila, že objavila prášok, ktorý sa dá legálne zakúpiť a po ktorého konzumácii človek bezbolestne zomrie, a následne začala pomáhať s jeho distribúciou.

Belgické súdy prášok zakázali

To jej belgické súdy minulý rok zakázali, spoločnosť však aj napriek zákazu naďalej svojím členom radí, ako si môžu tento prášok zaobstarať. Ako informuje britský denník The Guardian, vyšetrovanie je len v úvodnom štádiu a vyšetrovatelia sa ako prvé snažia zistiť čo najviac o povahe propagovaného smrtiaceho prášku.

Eutanázia povolená za asistencie lekára

Belgicko legalizovalo eutanáziu v roku 2002, je však povolená len za asistencie lekára, a to v prípade, ak o ňu opakovane pri plnom vedomí požiada pacient, ktorý "neznesiteľne trpí". Spoločnosť Posledná vôľa však tvrdí, že takto stanovené podmienky zabraňujú ľuďom zomrieť v čase a na mieste, ktoré si sami vyberú. V Belgicku podľa Guardianu za posledných 19 rokov podstúpilo eutanáziu viac ako 10-tisíc ľudí. V roku 2014 sa Belgicko stalo prvou krajinou na svete, ktorá povolila aj eutanáziu detí. Odvtedy podstúpili eutanáziu tri deti vo veku 9, 11 a 17 rokov.

Viac k témam: eutanázia, polícia, samovražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Belgická spoločnosť propaguje samovražedný prášok, vyšetruje ju polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 31. mája (WebNoviny.sk) - Českí archeológovia objavili neďaleko Jičína vzácny nález - sekeru zdobenú striebrom, ktorú datujú do čias Veľkej Moravy. Podľa českého servera iDnes.cz, ktorý o novom úlovku archeológov v piatok informoval, ide o unikátny nález na české aj stredoeurópske pomery. Nájdených predmetov z raného stredoveku totiž podľa iDnes.cz nie je veľa. Archeológovia zatiaľ odmietajú zverejniť presné miesto, kde k nálezu došlo, pretože sa obávajú toho, že by nepovolané osoby nálezisko vydrancovali. Očakávajú, že sa na ňom možno podarí nájsť aj ďalšie vzácne predmety. "Zaujímavé na tejto sekere je predovšetkým to, že je zdobená striebrom. Predbežne nález datujeme do 9. storočia nášho letopočtu, teda do obdobia Veľkej Moravy. Podobný nález na území našej republiky zatiaľ nemáme. Doteraz sa nepodarilo nájsť analógie ani z územia strednej Európy," cituje iDnes.cz archeológa z Hradca Králové Ondřeja Herčíka.

Viac k témam: archeológovia
Zdroj: Webnoviny.sk - Českí archeológovia našli striebornú sekeru z čias Veľkej Moravy, očakávajú ďalšie vzácne nálezy © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

NEW YORK 31. mája (WebNoviny.sk) - Newyorská radnica tento týždeň rozhodla o tom, že ostrov Hart, ktorý posledných 150 rokov slúžil ako pohrebisko, zmení na turistickú atrakciu. Ostrov, ktorý sa nachádza neďaleko Brooklynu, podľa štvrtkového rozhodnutia newyorskej mestskej rady prejde pod správu Oddelenia parkov, ktoré ho má za úlohu skrášliť a pripraviť na nájazdy turistov, ktorých naň už onedlho majú začať voziť lode. Americký denník The New York Times (NYT) cituje predstaviteľa newyorského Oddelenia parkov Matta Druryho, podľa ktorého ide o dobrý nápad, ale len za predpokladu, že mesto prestane s pochovávaním mŕtvych na tomto ostrove. Na ostrove Hart pochovávajú bezdomovcov a chudobných ľudí, ktorých identita veľmi často nie je známa. Mesačne tu pochovajú do hrobov, ktoré kopú väzni, viac ako tisíc ľudí. Celkovo bolo na ostrove od roku 1869 podľa NYT pochovaných takmer milión ľudí.

Viac k témam: pohrebisko
Zdroj: Webnoviny.sk - Ostrov Hart slúžil ako pohrebisko, plánujú z neho urobiť turistickú atrakciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

BRATISLAVA 31. mája (WebNoviny.sk) - Zákon o Fonde na podporu športu by mal vstúpiť do platnosti 1. januára 2020 a na začiatku by mal pracovať s rozpočtom 20 miliónov eur z prostriedkov ministerstva financií. Taký je návrh poslancov Dušana Tittela a Tibora Jančulu (obaja SNS), ktorý predložili do pléna. Na príprave zákona sa podieľali aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ), Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV), športové zväzy a ďalšie subjekty. V roku 2019 je na šport vyčlenených približne 65 miliónov eur, s takou sumou aktuálne pracuje Zákon o športe. Správnu radu fondu by mala menovať aj odvolávať vláda SR, pri jeho dozornej rade to bude na ramenách rezortného ministra. Odborné komisie majú predkladať návrhy na financovanie jednotlivých projektov.

Športové poukazy pre mládež

"Fond bude riešiť aj otázku športových poukazov pre mládež. Schválne sme to nastavili tak, že ak uvidíme nejaké problémy agendy zákona o športe, budeme ich vedieť dofinancovať. Fond má totiž na starosti aj podporu vrcholového športu a štátnej reprezentácie. Dbáme však aj na to, aby sme fond zamerali najmä na účel podpory športu detí a mládeže, športu pre všetkých a športu zdravotne znevýhodnených," informoval štátny tajomník pre šport Jozef Gönci. Podľa niekdajšieho výborného športového strelca je návrh zákona inšpirovaný Fondom na podporu umenia. "Priniesli sme návrh zákona, ktorý odzrkadľuje potreby slovenského športu. Verím, že po dlhom čase tvrdej práce sa nám podarí zaviesť tento inštitút do spoločenského života, ako sme zaviedli mnohé iné mechanizmy. Bude plniť účel od svojho vzniku a prinesie nové financie do športu. Nekončíme a máme pripravené ďalšie nové projekty," dodal Gönci. Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) má obavy predovšetkým v spojitosti s prerozdelením financií. "Fond na podporu športu znamená návrat späť, keď pár ľudí bude subjektívne rozhodovať, ktorý šport alebo projekt dostane peniaze a ktorý nie, čo nie je správne. Zákon o športe priniesol za štyri roky zdvojnásobenie peňazí zo štátneho rozpočtu do športu a navyše zabezpečuje ich objektívne rozdelenie. Rovnako aj podpora športovej infraštruktúry by sa mala riadiť vzorcom, ktorého pointou sú dáta. SaS je za zvýšenie štátnych peňazí do športu na športové poukazy, ktoré už majú definovanú oporu v zákone o športe. Na to nie je potrebné zriaďovať fond,“ uvádza sa v stanovisku experta SaS na šport Ivana Husára a Branislava Gröhlinga, ktorý je poslancom NR SR a tímlíderom SaS pre školstvo.

Podmienky na rozvoj slovenského športu

Podľa Dušana Tittela má fond vyriešiť slabé financovanie športu na Slovensku. "Prvým krokom na podporu športu bolo vytvorenie postu štátneho tajomníka na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu. Teraz je to tento fond. Verím, že v budúcnosti sa nám podarí vytvoriť samostatnú organizáciu, ktorá si bude riadiť šport, či už vo forme agentúry, alebo neskôr ministerstva," povedal poslanec za SNS. "Šport považujem za dôležitú súčasť života, predovšetkým u detí. Návrhom zákona o Fonde na podporu športu sa snažíme vytvoriť podmienky na rozvoj slovenského športu a infraštruktúry," objasnil Tittelov stranícky kolega Tibor Jančula. Šéf SOŠV Anton Siekel dlhší čas pracoval na tom, aby Fond na podporu športu vznikol. "Je to téma, o ktorej diskutujeme už dlhšie na mnohých úrovniach. Som rád, že všade sme sa posúvali k takému výsledku, že návrh zákona môžeme predložiť do parlamentu. Prvý krok je často ten najťažší a ja verím, že ten dnešný je krok správnym smerom a budeme na ňom stavať," myslí si Siekel.

Viac k témam: Športové poukazy, Zákon o Fonde na podporu športu
Zdroj: Webnoviny.sk - Fond na podporu športu možno začne fungovať už v januári 2020, poslanci SNS predložili zákon © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Sport

BRATISLAVA 31. mája (WebNoviny.sk) - Štátny podnik Lesy SR podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) prideľoval poľovné revíry pochybne. Liberáli z tohto dôvodu plánujú podať podnet na Najvyšší kontrolný úrad SR (NKÚ). Podpredsedníčka Národnej rady SR Lucia Ďuriš Nicholsonová v piatok vymenovala viaceré poľovné revíry, ktoré sa mali prenajímať nevýhodne pre štát.

Nehospodárne nakladanie s majetkom štátu

Ide podľa nej o poľovné revíry Višničky, Remata, Remata I, Háje, Štiavničky a Vyšehradné. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV), do ktorého pôsobnosti Lesy SR patria, zareagovalo, že do procesu prenajímania poľovných revírov nevstupuje a ani nezastupuje žiadnych vlastníkov. O tom, kto bude poľovný revír užívať, rozhodujú vlastníci pozemkov v poľovnom revíre. "Vzhľadom k tomu, že z uvedeného konania vyplýva podozrenie z netransparentného, zákon obchádzajúceho a nehospodárneho nakladania s majetkom štátu, obraciam sa s podnetom na Najvyšší kontrolný úrad SR ako štátny orgán disponujúci kompetenciami tieto podozrenia preveriť a vyvodiť patričné dôsledky, napríklad, aj právne," povedala Ďuriš Nicholsonová. Vzhľadom na spôsobené škody sú podľa nej pripravení aj na ďalšie právne kroky po obdržaní správy NKÚ o vykonaní kontroly. NKÚ sa podľa poslankyne pri nedávnej kontrole podniku Lesy SR nesústredil na poľovné revíry. "Evidentne ide o organizovanú záležitosť, kde veľká väčšina poľovných revírov končí v rukách dopredu určenej skupiny za veľmi zvláštnych okolností a štátu na tom vzniká obrovská škoda," uviedla Ďuriš Nicholsonová.

Netransparentné prenájmy pokračujú

Tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová poznamenala, že takéto praktiky v poľovných revíroch sa mali skončiť v roku 2009 výberovými konaniami. Rovnaký scenár však podľa nej pokračuje ďalej. "Smer a Slovenská národná strana vymysleli totiž takú legislatívu a také pravidlá, aby sa povinnosti našich ľudí nedotkli a výberové konania na prenájom štátnych poľovných revírov sa dali naďalej obchádzať," upozornila Halgašová. Za desať rokov sa podľa nej uskutočnili ďalšie netransparentné prenájmy revírov a pokračujú aj za súčasnej vlády. O tom, kto bude poľovný revír užívať, podľa agrorezortu rozhodujú vlastníci pozemkov v poľovnom revíre. Rozhodnutia prijíma zhromaždenie vlastníkov a rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou počítanou z celkovej výmery poľovného revíru. "Čo sa týka legislatívy, model prenajímania poľovných revírov výhradne za najvyššiu cenu sa v minulosti neosvedčil. Pretože najvyššia cena neznamená následne adekvátnu starostlivosť o dané územie (premnoženie zveri, škody zverou...). Práve preto aj Koncepcia rozvoja poľovníctva schválená vládou v roku 2017 navrhuje vytvoriť širšiu škálu kritérií a nie len najvyššiu cenu," uviedlo ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Predstaviteľky SaS si podľa agrorezortu vôbec nepreštudovali návrh nového zákona o poľovníctve, ktorý v stredu schválila vláda. "Nový zákon o poľovníctve totiž sprehľadňuje a zjednoznačňuje práve systém prideľovania revírov. Mrzí nás, že pani poslankyňa a jej tímlíderka znova bez naštudovania legislatívy zavádzajú verejnosť, pričom už v minulosti zverejnili viacero dezinformácií, týkajúcich sa tejto tematiky," dodalo ministerstvo.

Firma sa riadi platnou legislatívou

Samotný štátny podnik v reakcii na tlačovú besedu SaS uviedol, že hoci sa pokúšali opozičné poslankyne spochybniť dosahovanú výšku priemerného speňaženia na 1 hektár (ha) pozemku v poľovných revíroch, opak je pravdou. "Priemerná cena v 1 683 poľovných revíroch na výmere 3,8 mil. ha mimo správu Lesy SR za posledné tri roky bola na úrovni od 0,81 eura do 1,08 eura/ha/rok. Lesy SR nespochybniteľne dosiahli speňaženie na úrovni 9,8 eura/ha/rok (v roku 2018) a v roku 2019 je to na úrovni 11,3 eura/ha/rok, pričom Lesy SR majú v správe cca 800 tisíc ha pozemkov v poľovných revíroch," upozornil podnik. Firma zároveň upozorňuje, že sa riadi platnou legislatívou a na valných zhromaždeniach vlastníkov poľovných pozemkov pokiaľ sú zvolané v zmysle zákona a nie sú pochybnosti o vlastníckej štruktúre zapísaných vlastníkov hlasuje za najvyššiu ponúknutú cenu. "Súčasné vedenie štátneho podniku Lesy SR pod vedením generálneho riaditeľa Mariana Staníka zaviedlo nový, transparentný spôsob – a to predajom odstrelu," dodáva štátny podnik s tým, že predaj odstrelu sa realizuje transparentným spôsobom. "Pokiaľ existujú nejaké pochybnosti, vyzývame na dôkladné vyšetrenie. V prípade dokázania viny vyvodíme zodpovednosť voči konkrétnym osobám," uvádza štátny podnik v zverejnenej reakcii.

Viac k témam: SaS Sloboda a Solidarita, Štátne lesy SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Štátne Lesy podľa SaS pochybne prideľovali poľovné revíry, ministerstvo hovorí o dezinformáciách © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

  • aktualizované 31. mája, 19:18
BRATISLAVA 31. mája (WebNoviny.sk) - Muž sa v centre Bratislavy vyhrážal okoloidúcim ľuďom s nožom, polícia ho postrelila. Ako informovala Polícia SR na svojej facebookovej stránke, v piatok popoludní dostali informáciu o mužovi, ktorý údajne nožom napadol zamestnanca bezpečnostnej služby Finančnej správy a takto ozbrojený sa začal pohybovať po centre Bratislavy. "Vyhrážal sa okoloidúcim ľuďom, vrátane tých, ktorí ho prenasledovali a natáčali si ho na mobil," uviedla polícia. Muž sa s nožom v ruke vyhrážal aj policajnej hliadke, ktorá prišla na miesto. "Bol nebezpečný pre svoje okolie a samotných policajtov a preto hliadka použila služobnú zbraň," pokračuje polícia s tým, že postrelený muž sa sám bodol do brucha. Pri zásahu bola zranená aj jedna nezúčastnená osoba. Podľa polície má ľahké zranenia a vyšetruje sa, čo ich spôsobilo. Postup policajtov bude prešetrovať Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. Dôvod konania muža a aj to, či mal pri sebe iné zbrane je predmetom vyšetrovania. Polícia zároveň poprela, že bol tento prípad spojený s terorizmom.

Viac k témam: Polícia SR, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - V centre Bratislavy sa strieľalo, muž s nožom sa vyhrážal okoloidúcim aj policajnej hliadke © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

NEW YORK 31. mája (WebNoviny.sk) - Dolár v úvode piatkového obchodovania klesol oproti jenu aj voči euru po tom, ako americký prezident Donald Trump ohlásil zavedenie ciel na dovoz z Mexika. Cieľom nového 5-percentného cla je tlačiť na Mexiko, aby zastavilo prúd migrantov smerujúcich do USA. Clo, ktorá má platiť od 10. júna, sa má zvyšovať, ak Trumpa neuspokojí snaha Mexika v oblasti bezpečnosti na hraniciach. Oproti japonskému jenu dolár oslabil na 108,82 JPY/USD zo štvrtkovej uzatváracej úrovne 109,69 JPY/USD. Spoločná európska mena posilnila na 1,1142 USD/EUR z hodnoty 1,1138 USD/EUR.

Viac k témam: dolár, euro, jen
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár oslabil voči jenu aj oproti euru, nepomohli mu Trumpove clá na dovoz z Mexika © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

BRATISLAVA 31. mája (WebNoviny.sk) - Úrad vlády SR zdôrazňuje, že pri nákupe gastrolístkov v žiadnom prípade neplánuje minúť milióny eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Úradu vlády SR Tatiana Kmecová. Reaguje tým na dnešný článok Nadácie Zastavme korupciu na portáli Denníka N, v ktorom nadácia poukazuje na to, že Úrad vlády SR sa chystá nakúpiť gastrolístky bez súťaže, pri ktorých minie minimálne päť miliónov eur.

Zmluva so spoločnosťou Doxx

Úrad vlády SR má gastrolístky pre príslušných zamestnancov zabezpečené na základe zmluvy do novembra 2019 od spoločnosti Doxx. Do konca roku 2019 po uplynutí existujúcej rámcovej dohody teda plánuje Úrad vlády SR vynaložiť na nákup gastrolístkov sumu 28-tisíc eur. V žiadnom prípade teda nejde o milióny eur, ako píše Nadácia Zastavme korupciu,“ vysvetľuje vedúci Úradu vlády SR Matúš Šutaj Eštok. Zároveň poukazuje na fakt, že Úrad vlády SR aktuálne zabezpečuje elektronizáciu personálnych agendových služieb a preto primárne obstaráva elektronický dochádzkový systém, ktorý doposiaľ na úrade neexistoval. „Absenciu a potrebu elektronizácie personálnych agendových služieb z titulu dosiahnutia vyššej efektivity administratívnych a evidenčných prác konštatoval aj procesný audit úradu, ktorým Úrad vlády SR prešiel začiatkom roka,“ konštatuje Šutaj Eštok.

Majú vyhlásiť riadnu súťaž

Doplnkovými funkcionalitami tohto elektronického systému sú podľa neho aj ďalšie moduly na zabezpečenie evidencie stravovania zamestnancov úradu, zabezpečenie evidencie rekreačných poukazov či ďalšie podľa potrieb úradu. „To znamená, že primárnym cieľom obstarávania v žiadnom prípade nie je zabezpečenie stravovacích lístkov. Úrad vlády SR totiž zabezpečuje stravovanie zamestnancov prostredníctvom vlastnej jedálne a iba doplnkovo stravnými poukážkami pre tých zamestnancov, ktorí vyžadujú špecifickú stravu zo zdravotných dôvodov či pre tých, ktorí pracujú mimo hlavnej budovy úradu vlády,“ objasňuje Šutaj Eštok. Nadácia Zastavme korupciu vyzvala Úrad vlády SR, aby aj na základe stanoviska Úradu pre verejné obstarávanie vypísal na stravné a rekreačné služby riadnu súťaž. Len tak vie podľa nich zabezpečiť transparentný nákup a pre štát najlepšiu cenu. „Pri obstarávaní samotných gastrolístkov či rekreačných poukazov bude Úrad vlády SR postupovať v súlade s metodickým usmernením Úradu pre verejné obstarávanie,“ dodáva Šutaj Eštok.

Viac k témam: Nadácia Zastavme korupciu, stravné lístky, Úrad vlády SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Úrad vlády sa bráni tvrdeniu Nadácie Zastavme korupciu, za gastrolístky neminie milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

  • aktualizované 31. mája, 16:47
BRATISLAVA 31. mája (WebNoviny.sk) - Je dôležité zdôrazňovať smerom k verejnosti, že systém kolektívnej obrany je niečo, bez čoho by sme si nemohli užívať mier a prosperitu. Na tlačovej konferencii pri príležitosti začiatku Jarného zasadnutia Parlamentného zhromaždenia NATO v Bratislave to uviedol poslanec Martin Fedor.

Základné bezpečnostné záujmy

Bez systému kolektívnej obrany by podľa neho tiež Slovensko nemohlo presadzovať svoje základné bezpečnostné záujmy. "Pre mňa je mimoriadne dôležité, aby toto stretnutie vyslalo signál aj slovenskej verejnosti, že máme svojich partnerov a priateľov, s ktorými sme na jednej lodi," zdôraznil Fedor. Naposledy sa parlamentné zhromaždenie Severoatlantického paktu konalo na Slovensku v roku 2004. Podľa Fedora však v tej dobe panovala úplne iná bezpečnostná situácia. "Pred 15 rokmi sa aliancia viac zaoberala operáciami, ktoré sa sústreďovali mimo územia členských krajín," uviedol s tým, že vojna v Gruzínsku v roku 2008 a situácia na Ukrajine od roku 2014 túto situáciu zmenili. "Strategické uvažovanie aliancie sa začalo vracať k tomu, prečo aliancia vznikla. Hlavným dôvodom vzniku aliancie bola schopnosť ubrániť územie jej členských štátov," zdôraznil Fedor.

Čelíme novým hrozbám

Prezidentka Parlamentného zhromaždenia NATO Madeleine Moon doplnila, že NATO ako aj celá Európa sa momentálne nachádzajú vo zvláštnom období. "Čelíme novým hrozbám, ako sme to videli v Gruzínsku a na Ukrajine," povedala s tým, že v tejto súvislosti bolo potrebné zmobilizovať obranné kapacity aliancie. Ohrozenie však podľa Moon môže prísť aj z politickej oblasti. "Každý rozmýšľa o NATO iba v súvislosti s jeho bojovou silou," skonštatovala s tým, že tá musí byť podporená hodnotami. "Bez demokracie, vlády zákona, našich záväzkov v oblasti ľudských práv alebo snahy bojovať proti korupcii sme ničím," dodala Moon. V Bratislave sa v piatok zhromaždili stovky delegátov Severoatlantickej aliancie (NATO) z desiatok členských a spriaznených krajín. V hlavnom meste sa koná do 3. júna Jarné zasadnutie Parlamentného zhromaždenia Severoatlantickej aliancie. Jarné stretnutie má slúžiť ako podklad pre to jesenné, kde Aliancia prijme aj konkrétne závery a opatrenia do budúcnosti. Pre NATO zostáva kľúčovou prioritou bezpečnosť občanov, ale aj územia členských krajín. Témami jarného stretnutia bude aj kybernetická bezpečnosť a užšia spolupráca krajín pri kolektívnej obrane Aliancie.

Viac k témam: Bratislavský hrad, Most-Híd, NATO
Zdroj: Webnoviny.sk - Fedor po zhromaždení NATO zdôraznil systém kolektívnej obrany, Moon hovorila aj o politických hrozbách © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 6

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« May 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner