03. apríl 2020
Facebook

9.2.2020 (Webnoviny.sk) - Newyorská polícia chytila muža, ktorý počas 12 hodín dva razy zaútočil na policajtov a dvoch z nich zranil. Páchateľa chytili po tom, ako v nedeľu krátko po 8:00 miestneho času prišiel na policajnú stanicu v Bronxe a začal strieľať, pričom zranil jedného muža zákona. Ten istý strelec v sobotu večer zaútočil na policajnú hliadku sediacu v aute. Muž prišiel k autu a začal sa rozprávať s policajtmi, keď zrazu vytiahol zbraň a začal strieľať, pričom zranil vodiča. Následne z miesta ušiel. Ani jeden z policajtov paľbu neopätoval. Kolega namiesto toho zraneného zaviezol do neďalekej nemocnice, odkiaľ ho v nedeľu už prepustili.

Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Newyorská polícia chytila muža, ktorý počas dvanástich hodín dvakrát strieľal na policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

9.2.2020 (Webnoviny.sk) - Na juhozápade Slovenska môže silný vietor v pondelok spôsobiť škody. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Ivan Garčár. V nižších polohách bude silno veterno predovšetkým na juhozápade Slovenska, najmä v čase medzi 10-tou a 17-tou hodinou. Predovšetkým v Bratislavskom kraji a v okresoch Podunajskej nížiny dosiahne priemerná rýchlosť vetra ojedinele až do 70 km/h a nárazy vetra až do 105 km/h. Ako dodal meteorológ P. Beránek, „je pravdepodobné, že vietor spôsobí aj väčšie škody a silný vietor sa vyskytne aj v iných častiach Slovenska.“

Viac k témam: počasie, vietor
Zdroj: Webnoviny.sk - Silný vietor zasiahne Slovensko, na juhozápade krajiny môže napáchať väčšie škody © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

9.2.2020 (Webnoviny.sk) - V americkom štáte Georgia sa zrútilo lietadlo. Zatiaľ nie je známe, koľko ľudí bolo na palube. Prípad vyšetruje Národný úrad pre bezpečnosť dopravy (NTSB). Informácie potvrdil šerif Mitch Ralston z Gordon County, ktorý však nepovedal, či niekto zomrel. Hovorkyňa Federálneho úradu pre letectvo (FAA) Kathleen Bergen pre CNN objasnila, že stroj Cessna 501 vyštartoval v sobotu z Peachtree City krátko pred 10:00 tamojšieho času. O niekoľko minút neskôr spadol na zem približne 80 kilometrov severne od Atlanty. Vrak našli približne päť kilometrov od cesty. "Nedá sa k nemu dostať autom. Musíme použiť štvorkolky a potom ísť pešo," uviedol Ralston.

Viac k témam: havária lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk - V americkom štáte Georgia sa zrútilo malé lietadlo, informácie o mŕtvych nie sú známe © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

9.2.2020 (Webnoviny.sk) - Iránskej rakete sa v nedeľu nepodarilo vyniesť na obežnú dráhu komunikačný satelit Zafar 1. Informovala o tom tamojšia štátna televízia s tým, že dôvodom bola nízka rýchlosť. Raketa vyštartovala z Vesmírneho centra imáma Chomejního v provincii Semnan, približne 230 kilometrov juhovýchode od hlavného mesta krajiny. Vypustenie naplánovali pred oslavami výročia islamskej revolúcie z roku 1979. Irán v tomto období bežne prezentuje svoje technologické úspechy v armáde či vesmírnom programe. Tamojšia štátna televízia v nedeľu takisto informovala, že Revolučné gardy predstavili novú balistickú raketu. Raad-500 má polovičnú hmotnosť podobnej rakety Fateh-110 a o 200 kilometrov dlhší dolet. Štvrtá generácia Fateh-110 doletí do vzdialenosti približne 300 kilometrov. Novinka tiež využíva nový typ motora, ktorý zabezpečuje oveľa väčšiu presnosť rakety pri zasiahnutí cieľa.

Viac k témam: Zafar 1
Zdroj: Webnoviny.sk - Iránskej rakete sa nepodarilo vyniesť komunikačný satelit Zafar 1 na obežnú dráhu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Veda a technika

9.2.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra (MV) eviduje zatiaľ dva podnety o nedoručení hlasovacích lístkov, ktoré malo dodať priamo ministerstvo a približne dvesto takých, ktoré nedodali samosprávy. Agentúru SITA o tom informoval hovorca MV Peter Lazarov. Celkovo rezort eviduje 55-tisíc žiadostí o možnosť voliť zo zahraničia.

Desiatky tisíc žiadostí

Slováci, ktorí nemajú trvalý pobyt na Slovensku musia požiadať o voľbu poštou zo zahraničia priamo ministerstvo. Celkovo však o voľbu zo zahraničia požiadalo viac ako 55-tisíc občanov, pričom cez MV tak urobilo okolo 6-tisíc Slovákov. „Pri žiadostiach od občanov, ktorí požiadali o hlasovacie lístky MV SR, sme zaznamenali len dva podnety o nedoručení, ktoré sme bezodkladne vyriešili. Čo sa týka žiadostí, ktoré mali byť doručené obcami a mestami, MV SR dostalo okolo 200 podnetov, pričom sme okamžite kontaktovali samosprávu a žiadali o okamžité a bezodkladné vyriešenie situácie,” vysvetlil hovorca a dodáva, že rezort vnútra nezodpovedá za pochybenia na strane obcí a miest. „MV SR pri každom oznámení pochybenia okamžite kontaktovalo príslušnú obec alebo mesto so žiadosťou o nápravu. MV SR pre rýchle informovanie zriadilo aj e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , kde nám chodia podnety, ktoré sa aj v daný deň obratom vybavia,” dodal.

Sťažnosti na sociálnych sieťach

Ministerstvo vnútra SR malo povinnosť do 25. januára zaslať hlasovacie lístky, obálky a poučenie o spôsobe hlasovania voličom, ktorí nemajú trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a požiadali o voľbu poštou. Koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/Spolu) 23. januára informovala, že na sociálnej sieti zaznamenala sťažnosti voličov zo zahraničia, ktorí poštou nedostali všetky hlasovacie lístky. Aj iniciatíva Za slušné Slovensko zverejnila v nedeľu 9. februára status, v ktorom poukazuje na problémy s hlasovacími lístkami. „Už niekoľko dní nám chodia sťažnosti od mnohých z vás, ktorí v zákonnej lehote požiadali o voľbu zo zahraničia. Stále vám neprišli hlasovacie lístky. Všetkým sme odporučili, aby kontaktovali priamo MV SR alebo svoje miestne úrady. Lístky stále neprišli. Apelujeme na ministerstvo, aby situáciu s volebnými lístkami pre všetkých občanov Slovenska akútne riešilo, keďže do volieb ostávajú 3 týždne,” zdôrazňuje iniciatíva.

Zlyhanie ľudského faktora

Ministerstvo vnútra zdôrazňuje, že v takýchto prípadoch je potrebné vždy kontaktovať odosielateľa, teda tú obec, ktorá mu hlasovacie lístky zaslala, respektíve ministerstvo, ak mu zaslalo hlasovacie lístky. Vo všetkých prípadoch ide podľa ministerstva o ľudský faktor, keďže sady volebných materiálov skladajú do obálky zamestnanci obecných úradov, mestských úradov a zamestnanci odboru volieb, referenda a politických strán. Zalepenú obálku volič vloží do návratnej obálky označenej heslom „Voľba poštou - Election by mail“, musí byť na nej uvedená adresa sídla obecného úradu obce ako adresáta a adresa voliča ako odosielateľa. Návratnú obálku odošle poštou. Výdavky spojené so zaslaním návratnej obálky poštou hradí odosielateľ. Do výsledku hlasovania sa započítavajú hlasy na hlasovacích lístkoch, ktoré boli doručené obci trvalého pobytu voliča najneskôr v posledný pracovný deň predo dňom konania volieb, teda najneskôr 28. februára.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo odmieta zodpovednosť za nedoručené hlasovacie lístky, ktoré mali dodať samosprávy © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

9.2.2020 (Webnoviny.sk) - Pred Bielym domom v americkom Washingtone zatkli muža, ktorý vyhlásil, že prišiel zabiť prezidenta Donalda Trumpa. Dvadsaťpäťročný Roger Hedgpeth skončil v rukách polície v sobotu popoludní. Hedgpeth tajnému agentovi pred Bielym domom povedal, že má pri sebe nôž, ktorým chce prezidenta zabiť. Polícia potvrdila, že mal pri sebe nôž a tiež prázdne puzdro na pištoľ. Muža odviezli do nemocnice na psychologické vyšetrenie. Zadržali tiež jeho auto.

Viac k témam: atentát
Zdroj: Webnoviny.sk - Pred Bielym domom zatkli muža s nožom, ktorý vraj chcel zabiť prezidenta Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

9.2.2020 (Webnoviny.sk) - Švajčiari v dnešnom referende podporili návrh zákona, ktorý zakazuje diskrimináciu ľudí na základe ich sexuálnej orientácie. Až 63,1 percenta voličov sa vyjadrilo za prijatie zákona, pričom 36,9 percenta bolo proti. V troch z celkových 26 kantónov hlasovalo viac ľudí proti zákonu. "Voliči jednoznačne hovoria, že nenávisť a diskriminácia v našom slobodnom Švajčiarsku nemajú miesto," uviedla ministerka spravodlivosti Karin Keller-Sutter. Švajčiarsky parlament v roku 2018 odobril krok vedúci k rozšíreniu zákona, ktorý zakazuje rasovú diskrimináciu. Poslanci chcú zakázať verejne očierňovať, diskriminovať alebo šíriť nenávisť voči ľuďom pre ich sexuálnu orientáciu. Oponenti však tvrdia, že by tak došlo k porušeniu slobody prejavu a získali dostatok podpisov na konanie referenda. Ministerka uviedla, že "sloboda prejavu zostáva zaručená".

Viac k témam: diskriminácia, referendum
Zdroj: Webnoviny.sk - Švajčiari podporili zákon zakazujúci diskrimináciu ľudí na základe ich sexuálnej orientácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

9.2.2020 (Webnoviny.sk) - Dvom turistom pomáhal záchranársky vrtuľník. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzana Hopjaková. Český turista si podvrtol koleno v Mengusovskej doline a z lyžiarskeho svahu zachránili 60-ročného muža z Poľska, ktorý skolaboval priamo na svahu Malinô Brdo. „Po vysadení záchranára k zranenému palubným navijakom a primárnom ošetrení bol 38-ročný muž z miesta evakuovaný. Lekárka mu v Starom Smokovci doplnila ďalšie ošetrenie a po preložení na palubu bol letecky transportovaný do nemocnice v Poprade,” informuje hovorkyňa. Záchranársky vrtuľník pristál priamo na svahu v prípade poľského turistu, ktorý skolaboval na svahu, „u neho museli zahájiť okamžitú kardiopulmonálnu resuscitáciu. Pacient bol pri prílete vrtuľníka už pri vedomí, záchranári ho preložili na palubu a v stabilizovanom stave bol s podozrením na závažnú poruchu srdcového rytmu letecky transportovaný do Stredoslovenského ústavu srdcový a cievnych chorôb v Banskej Bystrici,” dodala Hopjaková.

Viac k témam: Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS), záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk - Záchranársky vrtuľník pomáhal dvom turistom, Čech si podvrtol koleno a Poliak skolaboval © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

9.2.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia zachytila auto s deviatimi migrantami. Informáciu zverejnila na svojom facebookovom profile. Migranti pochádzali z Alžírska. „Vozidlo s poľskými evidenčnými značkami bolo zastavené v Košiciach. Nachádzalo sa v ňom 9 migrantov. Vec si na mieste prevzal vyšetrovateľ cudzineckej polície,” informuje polícia, ktorá poskytne viac informácií, keď to dovolí procesná situácia.

Viac k témam: migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zachytila v Košiciach auto, ktoré prevážalo deväť migrantov z Alžírska © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

9.2.2020 (Webnoviny.sk) - Iránske Revolučné gardy predstavili novú balistickú raketu. V nedeľu o tom informovala tamojšia štátna televízia. Raketa s názvom Raad-500 má polovičnú hmotnosť podobnej rakety Fateh-110 a o 200 kilometrov dlhší dolet. Štvrtá generácia Fateh-110 doletí do vzdialenosti približne 300 kilometrov. Novinka tiež využíva nový typ motora, ktorý zabezpečuje oveľa väčšiu presnosť rakety pri zasiahnutí cieľa. Spojené štáty americké tvrdia, že krajina tak koná v rozpore s rezolúciou Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov, ktorá vyzýva Irán, aby prestal s vývojom balistických rakiet schopných uniesť jadrové zbrane. Irán bežne predstavuje novinky svojej armády pred februárovým výročím islamskej revolúcie z roku 1979.Viac k témam: raketa, raketa Raad-500
Zdroj: Webnoviny.sk - Iránska armáda predstavila novú balistickú raketu Raad-500 (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Strana 1 z 2

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« February 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner