08. december 2019
Facebook

8.12.2019 (Webnoviny.sk) - Ak by spravodlivosť na Slovensku fungovala, moje obvinenie by nikdy nebolo na stole. V nedeľnej diskusnej relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom to vyhlásil exprezident a predseda strany Za ľudí Andrej K. Toho NAKA v piatok 6. decembra obvinila v súvislosti s kauzou okolo jeho firmy KTAG. Predseda vlády SR a volebný líder strany Smer-SD Peter Pellegrini v reakcii na to vyhlásil, že ak si je Andrej K. taký istý, že nič neurobil, nemal nič meniť na svojom účtovníctve, ale mal sa brániť.

Pomstu voči Kiskovi odmieta

„Pána Andreja K. sa dotýka nejaké obvinenie, ktoré voči nemu vzniesla polícia. Postaví sa pred kamery a začne vyplakávať. Chcem sa jasne ohradiť voči tomu, aby niekto tvrdil, že tu máme policajnú mafiu,“ zdôrazňoval Pellegrini. Predseda strany Za ľudí v relácii opätovne pripomenul, že premiér bol osobne v Bôriku za účasti Roberta Fica, Romana Krpelana (vtedajší hovorca prezidenta Kisku, pozn. SITA) a jeho, kde odznelo, že ak bude Fico menovaný za sudcu Ústavného súdu SR, všetky útoky prestanú. „Popieram, že by to bola nejaká pomsta za to, že Kiska nechcel vymenovať Fica za predsedu Ústavného súdu SR,“ povedal Pellegrini a zdôraznil, že polícia a prokuratúra koná tak, ako má.

Z pozadia vraj vládne Fico

Kiska taktiež upozornil na to, že Smer-SD je pripravený vládnuť s fašistami. Premiér to odmietol a vyhlásil, že Smer-SD nikdy nebude spolupracovať s kotlebovcami a nikdy s nimi nevytvorí žiadnu koalíciu. Všetko ostatné považuje za obyčajné lži. Pellegrini si nemyslí, že Ficove zdravotné ťažkosti by mali byť tak závažným problémom, aby ho to vyradilo z volebnej kampane. „Jeho problémy s tlakom sú dlhodobejšieho charakteru. V sobotu išlo o nadmerne vysoké hodnoty. Jeho stav je však stabilizovaný a pevne verím, že čoskoro sa opäť objaví v dobrej kondícii,“ konštatoval predseda vlády. Podľa Kisku neriadi našu krajinu Peter Pellegrini, ale z pozadia stále vládne Fico. Na otázku, či by opätovne ako prezident vymenoval Petra Pellegriniho za predsedu vlády, odpovedal, že nie.

Viac k témam: Michal Kovačič, Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Ak si je Kiska istý, že nič neurobil, podľa Pellegriniho sa mal brániť a nemeniť účtovníctvo © SITA Všetky práva vyhradené.

8.12.2019 (Webnoviny.sk) - Krajský vyšetrovateľ obvinil v súvislosti s prípadom výbuchu obytného bloku v Prešove tri osoby a prokuratúre predložil podnet na ich väzobné stíhanie. Agentúru SITA o tom informoval vedúci oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik. Dodal, že vyšetrovanie naďalej prebieha, a preto bližšie informácie poskytnú, ak to situácia dovolí. Požiar, ktorý vznikol v piatok 6. decembra po výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, má zatiaľ sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná. Požiar sa podarilo úplne uhasiť v sobotu 7. decembra o siedmej hodine. Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky. V Prešove je vyhlásená mimoriadna situácia. Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch plynu v bytovom dome v Prešove (fotografie)

Viac k témam: výbuch plynu
Zdroj: Webnoviny.sk - V prípade výbuchu plynu v Prešove obvinili tri osoby, vyšetrovateľ žiada väzbu © SITA Všetky práva vyhradené.

8.12.2019 (Webnoviny.sk) - Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba víta stíhania Roberta F. a Andreja K., ktorých obvinila Národná kriminálna agentúra (NAKA) tento týždeň. Zákon by mal podľa neho platiť pre všetkých rovnako a vo všetkých oblastiach života. Robert F. je obvinený z podnecovania rasovej nenávisti a Andrej K. v súvislosti s kauzou okolo jeho firmy KTAG. Líder Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina sa obáva, že NAKA v tejto veci na seba zobrala úlohu „reklamnej agentúry“. Vyhlásili to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Drucker o zmene volebného systému

„Pár mesiacov pred voľbami tu padajú obvinenia. Nie je to štandardné, nie je to dobré, ale je to dôsledkom všetkého, čo sa tu deje,“ myslí si exminister zdravotníctva a vnútra a predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker. Podstata volieb však podľa neho nie je o marketingu, ale o tom, aby si ľudia zvolili zástupcov, ktorí dokážu viesť krajinu. „V tejto súvislosti si preto nemyslím, že treba zmeniť voľbu generálneho prokurátora, ale skôr by sme sa mali vrátiť k zmene volebného systému,“ uviedol Drucker. Kotleba zdôraznil, že ĽSNS je jediná parlamentná strana, ktorá nie je do niečoho namočená. „Nemáme nič spoločné s Gorilou. Voči našej strane bola zneužívaná justícia,“ vyhlásil Kotleba.

Snaha o rozpustenie strany

Ako príklad uviedol snahu o rozpustenie ich strany zo strany Najvyššieho súdu SR. Už vtedy podľa neho mohlo ísť o istú politickú objednávku. Hlina v reakcii na to uviedol, že klub ĽSNS je „partia úchylákov, ktorí ani nevedia pracovať na počítači“. Kotlebovi vyčítal taktiež to, že jeho strana dostala päť miliónov zo štátneho rozpočtu na činnosť, no jeho poslanci v parlamente nerobia nič. Druckera zaráža, kto vlastne Marian Kotleba je. Poukázal predovšetkým na jeho štvorročné pôsobenie na pozícii banskobystrického župana, ktoré považuje za veľmi slabé a zlé.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Je to partia úchylákov a v parlamente neurobili nič, pustil sa Hlina do kotlebovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

8.12.2019 (Webnoviny.sk) - V strane Smer-SD nie je témou dňa zmena predsedu strany. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike to povedal predseda vlády SR a podpredseda vládneho Smeru-SD Peter Pellegrini. Či niekedy bude v strane debata o zmene na poste predsedu, budú riešiť, keď to bude aktuálne. Premiér si zároveň nemyslí, že by obvinenie predsedu strany Roberta F. z podnecovania rasovej nenávisti bolo hlavným dôvodom jeho zdravotných problémov. Predseda Smeru-SD sa totiž v sobotu pre zdravotné problémy s krvným tlakom nemohol zúčastniť na slávnostnom sneme strany.

Zažil už aj horšie veci

„Vnímame aj to, akú podporu vyjadril Robertovi F. celý poslanecký klub. Nemyslím si, že by toto nejako skolilo pána predsedu, keďže už zažil aj horšie veci. Toto vyplýva z jeho srdcovo-cievnych chorôb,“ vyhlásil Pellegrini. Robert F. bude podľa neho postupovať v zmysle zákonov a bude sa brániť a obhajovať tak, ako sa bráni každý jeden človek v demokratickom zriadení. Strana Smer si podľa Pellegriniho vie priznať chyby, ktoré urobila a dokážu vyvodiť aj istú personálnu zodpovednosť, čo podľa neho svedčí o určitej dospelosti a kultúry strany. Kandidačnú listinu do budúcoročných parlamentných volieb považuje za výsledok konsenzu medzi ním a Robertom Ficom.

V strane nie sú výrazné rozkoly

„Vnášať medzi nás extrémny konflikt je zbytočné a umelé. Aj keď máme na niektoré veci rozdielne názory, my si to vieme vydiskutovať a pokiaľ ide o krajinu, vždy sa vieme dohodnúť a nájsť konsenzus,“ uviedol predseda vlády. Ich vzťah označil za konštruktívny, normálny a pracovný. „Poznáme sa veľa rokov a aj keď si vymeníme názory na niektoré veci, je to zdravé a dobré,“ zdôraznil premiér. Nemyslí si, že by v strane nastali nejaké výrazné rozkoly. „My sme sociálni demokrati a naším cieľom je vytvoriť sociálny štát, ktorý sa dokáže postarať o človeka v ťažkej životnej situácii,“ povedal Pellegrini. Zdôraznil, že nikto v strane nemieni meniť program a ani zásady, na ktorých je strana postavená.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, predseda strany Smer-SD, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Smer-SD nerieši zmenu predsedu strany, Pellegrini sa vyjadril aj k zdravotným problémom Fica © SITA Všetky práva vyhradené.

8.12.2019 (Webnoviny.sk) - V Prešove aj druhý deň po tragickom výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici pracujú na sprístupnení ďalších bytov, ktoré museli byť v dôsledku piatkovej tragédie evakuované. Do svojich bytov sa zatiaľ vrátili obyvatelia bytových domov číslo 15 až 25. „Robia sa všetky opatrenia, aby sa ľudia mohli natrvalo vrátiť aj do ďalších vchodov. Ide sa postupne podľa pokynov Východoslovenskej distribučnej (VSD), Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), statikov a správcov bytoviek,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Vstup len s asistenciou polície

Ako dodal, do svojich bytov sa dostanú aj ďalší obyvatelia, ktorým mesto umožní zabezpečiť si byty. Konkrétne ide o obyvateľov vchodov číslo 5, 9, 11 a 13. Materiály ako sú fólie a pásky sa podľa Tomeka nachádzajú na Základnej škole Mukačevská, kde si ich môžu ľudia vyzdvihnúť. „Zabezpečení budú aj dobrovoľní hasiči, ktorí s tým budú aj pomáhať. Naďalej platí, že vstup do bytu musí byť za asistencie polície,“ uviedol Tomek. Mesto zároveň upozornilo, že vlastníci poistených bytov musia nahlásiť škodovú udalosť svojej poisťovni. Vlastníci nepoistených bytov oznamujú škody svojmu správcovi. „Pracovníci spoločnosti Spravbytkomfort, a.s. sú už na mieste pri bytovkách. Ak ľudia majú iného správcu, je nutné ho kontaktovať,“ uviedol Tomek a dodal, že keď sa vlastníci dostanú do bytu, je potrebné urobiť fotodokumentáciu škôd.

Pomoc poskytujú v základnej škole

V priestoroch Základnej školy Prostějovská je ľuďom dotknutým tragickou udalosťou aj v nedeľu k dispozícii Centrum sústredeného sociálneho zabezpečenia a pracovníčky Mestského úradu v Prešove. „Mesto Prešov opätovne prosí občanov dotknutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici, ktorí sa ešte neboli prihlásiť v ZŠ Prostějovská, aby tak urobili čo najskôr. V priestoroch školy im budú poskytnuté ďalšie informácie,“ dodal Tomek. Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch plynu v bytovom dome v Prešove (fotografie) Požiar, ktorý vznikol v piatok 6. decembra okolo 12:15 hod. v 12-poschodovom bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove po výbuchu plynu, má zatiaľ sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je nezvestná. Evakuovaných muselo byť zhruba 220 ľudí z okolitých bytových domov, priamo z bytovky evakuovali 39 jej obyvateľov. Požiar sa podarilo úplne uhasiť v sobotu ráno 7. decembra o siedmej hodine. Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky. V Prešove je vyhlásená mimoriadna situácia.

Viac k témam: materiálne škody, výbuch plynu
Zdroj: Webnoviny.sk - Do bytov po výbuchu vstúpili prví obyvatelia s políciou, musia nahlásiť všetky škody © SITA Všetky práva vyhradené.

8.12.2019 (Webnoviny.sk) - Záchranári Horskej záchrannej služby v nedeľu spolu so záchranárskymi psami pokračovali v hľadaní osôb v ruinách prešovského bytového domu. Ako píšu na svojej facebookovej stránke, v spolupráci s hasičmi sa zamerali na najviac poškodené 12. poschodie a priestory bývalého schodiska. V hornej časti ruiny sa však nepodarilo nikoho nájsť. „Vzhľadom na závažné porušenie statiky budovy a s tým súvisiace riziko, sa zasahujúci záchranári pohybovali po vysadení z plošiny najmä po obvode budovy. Do vnútorných priestorov objektu mohol vstúpiť len špeciálne vycvičený pes. Aj napriek úsiliu zúčastnených záchranárskych tímov sa nepodarilo v hornej časti ruiny nikoho nájsť. Horská záchranná služba týmto vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a taktiež oceňuje prácu všetkých záchranárskych zložiek,“ píšu na Facebooku záchranári. Požiar, ktorý vznikol v piatok 6. decembra po výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, má zatiaľ sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná. Požiar sa podarilo úplne uhasiť v sobotu 7. decembra o siedmej hodine. Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky. V Prešove je vyhlásená mimoriadna situácia. Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch plynu v bytovom dome v Prešove (fotografie)

Viac k témam: materiálne škody, výbuch plynu
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Záchranári prehľadávali ruiny 12. poschodia paneláku v Prešove, nikoho nenašli © SITA Všetky práva vyhradené.

8.12.2019 (Webnoviny.sk) - Skutok sa stal a cirkus politikov som čakal, reagoval policajný prezident Milan Lučanský na vznesené obvinenia voči Roberovi F. a Andrejovi K. Policajný prezident zdôraznil, že stojí za každým policajtom, ktorý si svoju prácu robí zákonne. „Nechcel som komentovať slová politikov po vznesení posledných medializovaných obvinení, pretože mi to prišlo nevhodné pre nešťastie v Prešove. Musím však povedať, že ten cirkus, ktorý predviedli, som očakával. Chcem preto odkázať všetkým policajtom, že stojím za každým jedným, ktorý si svoju prácu robí zákonne a podľa svojho najlepšieho svedomia,“ napísal na Facebooku Lučanský.

"Policajná mafia" je silná káva

To, že ho politici volajú každý týždeň na rokovanie brannobezpečnostného výboru, mu nevadí. „Rád vysvetlím, čomu neporozumeli. Ale nazývať nás ‚policajnou mafiou‘, to je už silná káva. Preto chcem politikom aj občanom odkázať, že pokračujeme ďalej, pretože skutok sa stal,“ dodal policajný prezident. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil vo štvrtok 5. decembra Roberta F. z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu. Informovala o tom Polícia SR na svojom facebookovom profile.

Extrémizmus a kauza firmy KTAG

„Napriek tomu, že Najvyšší súd SR rozhodol, že extrémistické výroky exposlanca Milana Mazureka sú trestným činom a odsúdil ho za ne, Robert F. mal s nimi verejne súhlasiť, a tak svoj postoj šíriť cez sociálne siete. Môže mu hroziť trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ uviedla polícia v statuse. 6. decembra NAKA obvinila aj bývalého prezidenta a predsedu strany Za ľudí Andreja K. Obvinenie padlo v súvislosti s kauzou okolo jeho firmy KTAG.

Viac k témam: obvinenie, policajný prezident, predseda strany Smer-SD, predseda strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk - Skutok sa stal a cirkus politikov som čakal, vraví Lučanský o obvineniach Fica a Kisku © SITA Všetky práva vyhradené.

8.12.2019 (Webnoviny.sk) - Polícia SR vyšetruje prípad napadnutia muža na Námestí SNP v Bratislave, ktorého sa záchranárom nepodarilo oživiť. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková. Policajti v súčasnosti po neznámom páchateľovi intenzívne pátrajú a vykonávajú všetky úkony s cieľom vec objasniť. „Dnes v skorých ranných hodinách bola policajná hliadka vyslaná na Námestie SNP, kde sa mala nachádzať osoba v bezvedomí. Na miesto sa ihneď dostavili policajti a záchranári. Muža sa však aj napriek snahe záchranárov oživiť nepodarilo. Podľa doterajších informácií mal po predchádzajúcom konflikte doposiaľ neznámy muž poškodeného fyzicky napadnúť. Následne mal utiecť na neznáme miesto,“ priblížila Mihalíková. V tejto súvislosti preto polícia vyzýva svedkov incidentu, ku ktorému došlo v okolí hlavnej pošty a ktorí by svojimi informáciami vedeli prispieť k jeho objasneniu, aby kontaktovali políciu.

Viac k témam: napadnutie, smrť
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia vyšetruje smrť na Námestí SNP v Bratislave, muž bol po konflikte údajne napadnutý © SITA Všetky práva vyhradené.

8.12.2019 (Webnoviny.sk) - Veľká časť Slovákov si vianočné nákupy necháva stále na poslednú chvíľu. Objednávky z internetových obchodov však nemusia doraziť do Vianoc. Prepravné spoločnosti garantujú doručenie objednávok najneskôr zo 17. decembra. Pri zásielkach po tomto termíne hrozí, že na Štedrý deň pod stromčekom nebudú. Informovala o tom spoločnosť Datart.

Doručenie zásielok negarantujú

"Zákazníci, ktorí chcú mať istotu, že darčeky pre svojich blízkych stihnú položiť pod vianočný stromček, by mali produkty z nášho e-shopu objednať najneskôr 17. decembra. Tento termín platí pre zásielky s doručením priamo domov a tiež na pobočky Slovenskej pošty a do balíkoboxov,“ radí marketingová špecialistka Datartu Sabina Boudová. Dodáva, že hoci sú zamestnanci Datartu pripravení vyskladniť produkty aj po uvedenom termíne, prepravné spoločnosti, s ktorými značka externe spolupracuje, doručenie takýchto zásielok negarantujú.

Obrovský nápor

Posledné dni pred Vianocami zažívajú špedičné spoločnosti podľa svojich slov obrovský nápor, a tak by si mali zákazníci rozmyslieť, či využijú dodanie zásielok priamo domov, alebo si vyberú z ďalších spôsobov doručenia. "V prípade objednávok na poslednú chvíľu radíme zákazníkom, aby využili možnosť osobného vyzdvihnutia tovaru priamo na predajniach,“ dodáva Boudová. Datart je maloobchodný predajca zameraný na spotrebnú elektroniku. Na českom aj slovenskom trhu pôsobí už od roku 1990.

Viac k témam: DATART, kuriér, kuriérska spoločnosť, Vianoce, vianočné darčeky
Zdroj: Webnoviny.sk - Prinesie vám vianočné darčeky kuriér? Odborníčka radí, do akého termínu by ste to mali stihnúť © SITA Všetky práva vyhradené.

8.12.2019 (Webnoviny.sk) - Najdrahšiu stranícku kampaň na Facebooku má koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia (PS/Spolu) a vládny Smer-SD. Ako uvádza na svojej facebookovej stránke nezisková mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS), za prvý mesiac oficiálnej volebnej kampane na Facebooku investovali politické strany do reklamy minimálne 134-tisíc eur. „Vyplýva to z čísel, ktoré sprístupňuje sama sociálna sieť. Zrátali sme kampane s mesačným sumárom aspoň 100 eur. Tak, ako pri prezidentskej kampani, je takmer isté, že reklama na internete bude v týchto voľbách v rekordnej výške, podľa našich odhadov môže na konci tvoriť až štvrtinu celkových výdavkov niektorých strán,“ vysvetlila TIS.

Stovky reklám

Podľa jej údajov investovala najviac do platených postov koalícia PS/Spolu, ktorá si zaplatila na Facebooku v prvom mesiaci kampane celkovo 1 240 reklám za 28-tisíc eur. „Na svojich transparentných účtoch vykazuje za Facebook dokonca až 34-tisíc eur. Koalícia má na sociálnej sieti aktívnych najviac politikov. Mesačnú kampaň nad 100 eur malo až 18 kandidátov tejto dvojkoalície. Jej lídri Michal Truban a Miroslav Beblavý utratili na facebookovej reklame najviac, každý až po 9-tisíc eur,“ priblížila organizácia. Na druhom mieste za koalíciou sa nachádza vládny Smer-SD, ktorý do reklamy na Facebooku investoval 25-tisíc eur. „Až polovicu z tejto sumy obsiahla stránka samotného lídra kandidátky Petra Pellegriniho. Smer vložil až 10-tisíc eur do dvoch kľúčových postov, a to do videí o hádkach v opozícii a potrebe ‚zodpovednej zmeny´. Obe tieto videá dosiahli po milión zobrazení,“ objasnila TIS.

Najviac v Bratislavskom a Košickom kraji

Za týmito stranami nasledujú vo výdavkoch vládny Most-Híd, hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a strana Sloboda a Solidarita (SaS). Z nových strán je hneď na šiestom mieste Dobrá voľba exministra zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera s investíciou 8-tisíc eur a strana Štefana Harabina Vlasť so siedmimi tisíckami eur. Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), naopak, neminula podľa čísel Facebooku ani ich vlastného volebného účtu na reklamu ani euro. Ich hlavná stránka je však podľa TIS na ruskej sociálnej sieti VKontakte, ktorá čísla o politickej reklame nezverejňuje. Najviac peňazí strany investovali do reklám, ktoré sa zobrazujú užívateľom Facebooku v Bratislavskom a Košickom kraji. V priemere o polovicu viac ako do Trenčianskeho a Žilinského kraja, do ktorých cez sociálnu sieť poslali z krajov najmenej peňazí.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, TIS Transparency International Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk - Do kampane na Facebooku najviac investovali progresívci a Smer-SD, tvrdí neziskovka TIS © SITA Všetky práva vyhradené.

Strana 1 z 3626

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« December 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner