01. jún 2020
Facebook
nedeľa, 18 jún 2017 11:00

Sociálna poisťovňa vypláca čoraz viac dôchodkov, najviac cez bankové prevody

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 18. júna (WebNoviny.sk) - Sociálna poisťovňa zaznamenala v máji tohto roka 4 706 žiadostí o zmenu spôsobu výplaty dôchodku. Ako informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder, dôchodcovia žiadajú predovšetkým o zmenu doručovania dôchodku z hotovosti (poštou) na poukazovanie dôchodku na účet banke. Odporúčame:
Tisíckam penzistov sa zrejme zvýšia dôchodky v priemere o 45 eur "Za prvých päť mesiacov tohto roka vzrástol počet dôchodkov zasielaných na účty v bankách o 4 902 a v máji Sociálna poisťovňa poukázala na účty v bankách spolu 945 541 dôchodkov," uviedol hovorca poisťovne. Podľa neho išlo o doteraz najvyšší počet dôchodkov poslaných na bankové účty. Ku koncu minulého roka totiž na účet smerovalo 940 639 penzií. V hotovosti v máji poisťovňa vyplatila 410 367 dôchodkov. Najjednoduchší spôsob na zmenu výplaty dôchodku je podľa Višvádera vyplnenie tlačiva Poukazovanie dôchodkových dávok na účet dôchodcu v banke, ktoré obsahuje všetky potrebné údaje. Odporúčame:
Reakcie poslancov parlamentu na Kiskovu správu o stave republiky Toto tlačivo je dostupné na internetovej stránke Sociálnej poisťovne, v jej pobočkách alebo v bankách, s ktorými má Sociálna poisťovňa uzatvorenú príkaznú zmluvu. "Tlačivo s doplnenými identifikačnými údajmi, číslom účtu a potvrdené príslušnou bankou treba doručiť do ktorejkoľvek pobočky alebo odoslať priamo ústrediu Sociálnej poisťovne," dodal Višváder.

Viac k témam: Sociálna poisťovňa, vyplácanie dôchodkov
Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálna poisťovňa vypláca čoraz viac dôchodkov, najviac cez bankové prevody © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 238 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner