04. jún 2020
Facebook
utorok, 04 júl 2017 21:00

Rada pre vysielanie vyrubila pokuty pre RTVS a JOJ, najvyššia bola 10 tisíc eur

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 4. júla (WebNoviny.sk) - Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila na svojom utorkovom zasadnutí pokuty. Jednu vo výške 10-tisíc eur dala vysielateľovi MAC TV, konkrétne programovej službe JOJ za porušenie ochrany maloletých. Dôvodom je, že 19. januára o zhruba 10:31 televízia odvysielala program Dedičstvo, ktorý bol označený ako nevhodný pre deti do 12 rokov, ale obsahoval vulgárne, expresívne, obscénne vyjadrovanie a sexuálne scény. Informovala o tom hovorkyňa Lucia Jelčová. Odporúčame:
Google dostal rekordnú pokutu vyše dve miliardy eur, spoločnosť zvýhodnila vlastnú službu Sankciu štyritisíc eur vyrubila RVR Rozhlasu a televízii Slovenska Rada, programovej službe Jednotka, za porušenie ochrany maloletých. Odvysielala totiž film Eva Nová, ktorý bol označený ako nevhodný pre divákov do 12 rokov, obsahoval však vulgárne, expresívne a obscénne vyjadrovanie, pre ktoré mal byť klasifikovaný ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov. Oceňovaný slovenský film Jednotka odvysielala 24. novembra 2016. Okrem udelenia pokút začala RVR aj niekoľko správnych konaní voči RTVS, RADIO ONE ROCK, vysielateľovi MAC TV, MARKÍZA - SLOVAKIA a 16 sťažností vyhodnotila ako neopodstatnené.

Viac k témam: RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, RVR Rada pre vysielanie a retransmisiu, televízia JOJ
Zdroj: Webnoviny.sk - Rada pre vysielanie vyrubila pokuty pre RTVS a JOJ, najvyššia bola 10 tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 274 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner