02. jún 2020
Facebook
štvrtok, 06 júl 2017 14:00

Foto: Prešov pustošila silná búrka, bola vyhlásená mimoriadna situácia (aktualizované)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 6. júla o 13:07
PREŠOV 6. júla (WebNoviny.sk) - V súvislosti s veternou smršťou, ktorá v stredajších večerných hodinách zasiahla Prešov, prosí mesto obyvateľov, aby nahlásili miesta, kde spadnuté stromy či úlomky konárov poškodili majetok a je potrebné ich odstrániť. Môžu tak urobiť na číslo telefónu 051/3100 246 počas úradných hodín. Ako vo štvrtok informovala hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kmetóny Gazdová, o 21:45 bola v stredu v Prešove vyhlásená mimoriadna situácia pre silnú veternú smršť. Na troch rodinných domoch strhlo a poškodilo strechy. Zobraziť fotogalériu k článku:
Prešov pustošila silná búrka, vietor vyvracal stromy „Celoplošne v meste bola poškodená verejná zeleň, na viacerých miestach pracovali príslušníci HaZZ, dobrovoľní hasiči a záchranné zložky na sprejazdnení komunikácií pre spadnuté stromy a ulomené konáre. V priebehu nočných hodín boli cesty prejazdné. Silný nárazový vietor poškodil aj viaceré stĺpy verejného osvetlenia,“ informovala Kmetóny Gazdová. Doložila, že pracovníci úradu v spolupráci so zmluvnými firmami sú aktuálne v teréne, dokončujú záchranné práce a odstraňujú následky vzniknutých škôd. Mesto monitoruje situáciu a koordinuje práce. Škody na mestskom majetku i verejnej zeleni sa spisujú, aby ich mohli následne vyčísliť. Na popoludnie je zvolaná koordinačná porada zainteresovaných zložiek.

Viac k témam: búrka, počasie, Prešov
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Prešov pustošila silná búrka, bola vyhlásená mimoriadna situácia (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 205 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner